Sayfa 741/852 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1.  Alıntı Originally Posted by izmirli Yazıyı Oku
    Kipa nın 30 a yakın avm ve arsalarının düşük değerleme yapıldığı aşikar

Bu yüzden kipa nın bilanço suna mahkeme kanalıyla itiraz edip bilirkişi incelemesi yaptırabilir sanırım

Böylelikle uzman kuruluş değerleme hesabı kipa lehine artacaktır

D6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu birlesme oranindaki sorun gayrimenkul degerleri degilki.sorun onlarin hesaba katilmamasi zaten.yani sadece 2 sirketin ina (indirgenmis nakit akisi) metoduyla sadece yarattigi nakde gore oranlanmasi...

Ilk is defter degeri oraninni da hessba kattirmak olmali

Sonrasinda da gercrek defter degerlerine ulasilmasi icin kipanin gayrimenkullerinin migrosla ayni yonteme tabii tutulmasi

Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Analizsever Yazıyı Oku
    Bu birlesme oranindaki sorun gayrimenkul degerleri degilki.sorun onlarin hesaba katilmamasi zaten.yani sadece 2 sirketin ina (indirgenmis nakit akisi) metoduyla sadece yarattigi nakde gore oranlanmasi...

Sonrasinda da gercrek defter degerlerine ulasilmasi icin kipanin gayrimenkullerinin migrosla ayni yonteme tabii tutulmasi

Ytd
    Yok yorum doğru değil eğer ernstyoung raporunu iyi İncelerseniz her üç yöntemde de kipa ve migros un gayrimenkul değer leri mevcut formulde

İsterseniz tekrar bakın yanlış yönlendirme olmasın

D6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Analizsever Yazıyı Oku

Ytd
    Bravo Süper Yorum.
    Bilginizle iyice aydınlandım.
    Teşekkürler.

Turk Telekom TT175 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Arkadaşlar 20 sayfa geriye doğru okudum ve inanın bu zulmün bu insanlara yapılmasına çok çok üzüldüm, işin gerçeği bu adamların bu işleri bu devlette çok da kolay yapıyor olması, herkes şikayet ediyor ancak mevzuatlar turkiyede patrondan yana, vatandaşı koruyan yok, hırsızı koru üstüne kurulu,

Kimseye şikayet etmeyin boşuna demiyorum, tabiki ne olursa olsun her yere sesi duyurmak lazim, belki utanırlar,

Ama benim umudum pek yok ,yine patron ne derse o olacak, devlet büyüklerimiz kulak tıkayacak, düzen bu zaten ülkede.

5.  Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 20 sayfa geriye doğru okudum ve inanın bu zulmün bu insanlara yapılmasına çok çok üzüldüm, işin gerçeği bu adamların bu işleri bu devlette çok da kolay yapıyor olması, herkes şikayet ediyor ancak mevzuatlar turkiyede patrondan yana, vatandaşı koruyan yok, hırsızı koru üstüne kurulu,

Kimseye şikayet etmeyin boşuna demiyorum, tabiki ne olursa olsun her yere sesi duyurmak lazim, belki utanırlar,

Ama benim umudum pek yok ,yine patron ne derse o olacak, devlet büyüklerimiz kulak tıkayacak, düzen bu zaten ülkede.
    Haklısınız ama istisnai durumlar da var.
    Mesela soru önergesinde neden ayrılma hakkı yok diye bir soru var, Migrosun avukatı Ökkeş bey de kolaylaştırılmış usulde ayrılma hakkı yok mevzuatta diye açıklamış. Onu hepimiz görüyoruz zaten mevzuatta olmadığını* Bi beyefendi toplantıda, herşeyi kitabına kanuna uydurmanız yetmez, vicdani, ahlaki ve etik olması da gerekir demiş.

*Örnek, spk kipayı sermaye yetersizliği nedeniyle uyarmıştı, satın almadan sonra migros mevzuata uygun atıf yaparak sermaye yetersizliği nedeniyle çağrıdan muaf olmak istedi, ama spk bunu reddetti.

Yani ayrılma hakkı falan sadece örnek, demek istediğim en doğru mevzuat etiktir, yazılı mevzuat hükümleri etiğin içinde kalmalıdır, bu nedenle bazen yoruma açıklık gösterir.

6.  Alıntı Originally Posted by erdem06 Yazıyı Oku
    Haklısınız ama istisnai durumlar da var.
    Mesela soru önergesinde neden ayrılma hakkı yok diye bir soru var, Migrosun avukatı Ökkeş bey de kolaylaştırılmış usulde ayrılma hakkı yok mevzuatta diye açıklamış. Onu hepimiz görüyoruz zaten mevzuatta olmadığını* Bi beyefendi toplantıda, herşeyi kitabına kanuna uydurmanız yetmez, vicdani, ahlaki ve etik olması da gerekir demiş.

*Örnek, spk kipayı sermaye yetersizliği nedeniyle uyarmıştı, satın almadan sonra migros mevzuata uygun atıf yaparak sermaye yetersizliği nedeniyle çağrıdan muaf olmak istedi, ama spk bunu reddetti.

Yani ayrılma hakkı falan sadece örnek, demek istediğim en doğru mevzuat etiktir, yazılı mevzuat hükümleri etiğin içinde kalmalıdır, bu nedenle bazen yoruma açıklık gösterir.
    kim hakaniye te gore hareket ediyor ki, herşeyi dini dahi çıkarlarına gore yorumlayabiliyorlarken ben kipa olayında da etik davranışta bulunamayacağını düşünüyor ve inanıyorum. Mevzuatlar zenginin parasına para katmak icin var, onların hakkini savunmak ve sahip çıkmak icin vardır,

Unutmayın kanunlar zenginlerin güçlülerin hakkini korumak icin çıkarılmıştır.ytd

7. arkadaşlar genel kurulda bimer den migros hakkında dolandırıcılık dosyası açılmıştır diye cevap mı gelmiş ben mi yanlış duydum

8. Kipacilar baya sert cikti muhtemelen kolay birlesme isi yatacak.aydin dogan zamaninda dogan in mallarini sisirdi sisirdi dy holdingin mallarini yariya indirdi.loppp diye yutdu valla bi dy holdingin topicine bakin sunu yacaz bunu yapasz dediler ama malesef hepsi husran.feto cetesi sayesinde.bir daha bu adamlar borsaya gelirmi.anel telekomda sole bir durum var sirkette olumsuz ortam yarattilar.hisseler 15 gun icnde 1.50 den 44 kurusa geliyor patron 20 gun oyalaniyor bu arada verusa 10 milyon hisse satip hisseyi baskiliyor.hoopppp patron birlesme acikliyor.46 kuruss ayrilma hakki cepte.sirada birlesme oranlarina ayar cekme basliyor.kendi hissesinin fazla oldugu sirkete bol sifirli degerlemeler karlar digerine zarar.1 ay once birlesme aciklasa ayrilma 1.70 1ay sonra 46 kurus.ve bu hisse 13 yildir 1.50 ile 3 tl arasi isem gormus.sadece 1 ayla 46 kurusa patrona peskes cekiliyoz.kipadada benzeri kurnazliklar oyunlar.kipacilara az migros vermek icin migrosta bol sifirli degerlemeler kipada kayiplar yaparlar.ama sizin kipanin halka acikligi cok az hisse olarak az buz deil aslinda ama odenmis sermayesine oranla az ve sahibi cok zengin sayili isadamlarindan 100 milyon tl icin tahminim sizi magdur etmicek.genede belli olmaz gorcez.su anki 1.29 fiyati ile olasi verecegi atiyorum 3.29 arasimda 2x50000000=100 milyon tl fark var .az buz vurgun deil hani.en mantiklisi birlesme oranlrinda iyilestirme.ornegin 6 kipa 1 migros gibi.hem para cikisi olmaz hem ky kabul eder.

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 741/852 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •