Sayfa 742/7020 İlkİlk ... 24264269273274074174274374475279284212421742 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 5,929 - 5,936 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Burda muazzam paylaşım oldu geçen
    Yüzyılın yalnızlık eserinden
    Paylaşımı geç
    Yalnız olarak yüz yıl yaşıyorsun
    Sıkılmadan hem de

2. Avusturyali besteci Franz Schubert’in dogum yildonumu (31 Ocak 1797)

3. Rus yazar Anton Cehov’un Uc Kizkardes oyunu ilk kez 31 Ocak 1901’de Moskova, Art Theater’da sahnelendi.

4. 1981 yilinda Pulitzer Odulunu kazanan, Amerikalı gazeteci, roman ve oyun yazari, film yonetmeni, senarist Norman Mailer’in dogum yil donumu (31 Ocak 1923)

"Yapraklar, sari, kahverengi, gri ve kirmizi ve olu beyazliginda beyaz yapraklar, kupkuru ruzgara hayalet gibi dizilerek gecip gittiler; ugultulariyla kuslari urkuttuler.Uzun uzadiya tahmin yurutmek niye? Hata, cehalet ve cekismeyle dolu bu hayatta gercek olan bir sey var mi? Yalnizca gercegin golgeleri olan bizlerden baska?" Celladin Sarkisi

"And the leaves, brown, yellow and gray, and red and white with the whiteness of what is dead, like troops of ghosts on the dry wind passed; Their whistling noise made the birds aghast I dare not guess; but in this life Of error, ignorance, and strife, Where nothing is, but all things seem, And we the shadows of the dream."

5. Amerikalı sarkici, soz yazari ve aktor Justin Timberlake’in dogum gunu )31 Ocak 1981)

6. 1994 yilinda Nobel Edebiyat Odulunu kazanana, Japon yazar Kenzaburo Oe’nun dogum gunu (31 Ocak 1935)

"Kisisel sorunlar arasinda, tek basina o sorunun magarasinda ilerledikce, sonunda tumunu ilgilendiren, genis bir cikisa ulasildigi da olur. Oyle sorunlar da yok mudur? O durumda bunalmis haldeki kisi, o bunalimin meyvesini almis olur. Karanlik magarada aci anlar yasayan, ama yeryuzune cikmayi basardigi anda torba dolusu altin elde eden Tom Sawyer gibi! Ancak, benim su anki kisisel sorunumdaki aciyi yasama rolu, diger tum insanlardan soyutlanmis halde. Kendime ait dikine bir cukuru, caresizce kazmaya devam etmekten baska bir sey yapmiyorum. Ayni sekilde karanlik cukur icerisinde SIKINTILI terler dokuyor bile olsam, benim kisisel sorunumdan hicbir insansi anlam cikmaz. Yalnizlik ve utanc icerisinde kazilan igrenc bir cukur. Benim Tom Sawyer'im o derin cukurun icerisinde aklini yitirebilir."Kisisel Bir Sorun

"You're right about this being limited to me, it's entirely a personal matter. But with some personal experiences that lead you way into a cave all by yourself, you must eventually come to a side tunnel or something opens on a truth that concerns not just yourself but everyone. And with that kind of experience at least the individual is rewarded for his suffering. Like Tom Sawyer! He had to suffer in a pitch-black cave, but at the same time he found his way out into the light he also found a bag of gold! But what I'm experiencing personally now is like digging a vertical mine shaft in isolation; it goes straight down to a hopeless depth and never opens on anybody else's world. So I can sweat and suffer in that same dark cave and my personal experience won't result in so much as a fragment of significance for anybody else. Hole-digging is all I2m doing, futile, shameful hole-digging; my Tom Sawyer is at the bottom of a desperately deep mine shaft and I wouldn't be surprised if he went mad!"

7. Winnie The Pooh'un yaraticisi Ingiliz yazar A. A. Milne'nin olum yildonumu (31 Ocak 1956)

"Beni hic unutmayacagina soz ver cunku unutacagini dusunsem hic gitmezdim ki ben."

"Bazen en kucuk seyler kalbinizde en buyuk yeri kaplar."

"Bazi insanlar cok fazla takiyor.Sanirim adina ask deniyor."

8. Clark Gable ve Marilyn Monroe’nun birlikte oynadiklari son film olan Uygunsuzlar (The Misfits) 31 Ocak 1961’de New York’ta gosterime girdi.

Sayfa 742/7020 İlkİlk ... 24264269273274074174274374475279284212421742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •