Sayfa 744/1024 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,945 - 5,952 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Yenice Yazıyı Oku
    takılmışsınız ejder meyvesine bu ülkede çikita muz mu üretiliyor. kışın elma gibi erikler nerede yetişiyor.
    Muzu ben cebimden alıyorum. Ejder meyvesi isterse canım onuda cebimden öder alırim. Vatandasa dolar satın diyip kilosu 6 dolardan vatandaşın vergileriyle ödeyip meyve yemeyeceksin

Geçen sene 80 tl ye aldığım cocuğun fransızca kitanına 158 tl verdim. İngilizceler baskıda dediler geçen sene 380 civarı tutmuştu bu sene yaklaşık 800 diyorlar

3. cds 575 i gördü bugün.

bu gidişle

bu sene 1000 i görürüz.

4. Alıntı Originally Posted by KARA BORA Yazıyı Oku
    Bankalardan ihbarlı nakit usd talebinde problem yaşayan var mı? (Geçen hafta içerisinde iki farklı günlerde, İng'den 10k+10k olmak üzere; ihbarlı nakit usd aldım. Hiçbir problem de yaşamadım.)

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    100 - 200 bin isteyin bakalim ne oluyor
    Soruya karşın verdiğin bu yanıt: 100-200 bin usd talep etmiştim vermediler olabilir mi? Yüksek kulelerden kurulu İş, 16 Ağustos'da 5,000 $'ı veremedi. Bırakın biryüzü, ikiyüzü... İşte bu kaygılarla sordum.

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    20 yildir yuksek faiz derken ?? hangi enflasyona gore !!! cogu zaman negatif faiz ortami vardi !!! biz istisna degiliz

cunku

dusuk kur kavramina da hala faiz kistasi ile bakiyorsunuz !!! kuru etkileyen baska faktor yokmu ??? yani ben diyorum ki kur konusunu biraz faizden soyutlayalim, sn.hakem siz ise hala ayni noktadan bakiyorsunuz.

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!
    Ben kura hep cari açık noktasından bakıyorum.Diğer konuda da 20 yıldır da kendimce şöyle hesap yapardım gavur geçen yıl 100 000 dolar getirdi hazine bonosuna yatırdı.Bononun vadesi geldiğinde dolara çevirdi parasını alıp gitti.Ben bakardım bakardım hep gavur acaip karlı iş yapmış olurdu.100 000 dolar bazen uçuk karlar yazardı çünkü kurun düştüğü yıllar bile olurdu.İstisna yıl da son 3 yıl dışında pek hatırlamıyorum.Belki 2001 ve 2008 olabilir.Genelde gavur hep karlı çıkardı,son 3 yıldır karlı çıkamıyor .

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    hala yatirimcilarin anlamadigi bir konu var, bunu da bir turlu cozemeyecegiz gibi !!

faiz orani ile kur arasinda bir korelasyon yoktur, bununla ilgili yapilan amprik ve teorik akademik calismalarin neredeyse tamami bu sonuca ulasmistir !!

mb faiz oranindan 1000 puanlik bir artisa bile gitse bu sadece kisa vadeli bir cozumdur !!! dolar ayri bir metadir ve talep oldugu surece fiyatlamaya devam edecektir. meseleye kisa vadeli bakmak ayri orta ve uzun vadeli bakmak ayridir.

mb'nin fiyat istikrarina vurgusu ancak enflasyona iliskindir. cunku faiz orani ile enflasyon arasinda ciddi bir korelasyon vardir. yuksek cikan bir enflasyona faiz ile tepki vermek anlamlidir.

kur grafigi bundan kisa vadeli etkilenir, uzun vadede pozisyonunu degistirmez. the end

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!
    çok komik... sizce yatırımcıların-mevduat sahiplerinin TL de ne kadar parası var? siz faizi sabit tuttuğunuz da , doların yükselişinden kaynaklı enflasyon yükseldiğin de TL de kalan tasarrufçuları bırakın ASGARİ ÜCRETİNİ AYIN 1. GÜNÜ ALAN ÇALIŞAN NE YAPACAK? bırakın bu işleri..

Benim aklımca kur faizden soyutlanamaz.Çünkü parayı gavur getiriyor,o da faizden kazanacağı net getiriye bakıyor.Devaülasyon zamanlarında zarar yazdığından ancak uçuk faizle gavuru ikna edebiliyorsun,bazen arjantin gibi venazuela gibi yüksek faiz de işe yaramamaya başlıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben kura hep cari açık noktasından bakıyorum.Diğer konuda da 20 yıldır da kendimce şöyle hesap yapardım gavur geçen yıl 100 000 dolar getirdi hazine bonosuna yatırdı.Bononun vadesi geldiğinde dolara çevirdi parasını alıp gitti.Ben bakardım bakardım hep gavur acaip karlı iş yapmış olurdu.100 000 dolar bazen uçuk karlar yazardı çünkü kurun düştüğü yıllar bile olurdu.İstisna yıl da son 3 yıl dışında pek hatırlamıyorum.Belki 2001 ve 2008 olabilir.Genelde gavur hep karlı çıkardı,son 3 yıldır karlı çıkamıyor .
    2002 yılında akp iktidara geldiğin de neredeyse 10 yıl dolar yatay gitti.. akp iktidara geldiğin de hazine bonosu faizi %70 civarındaydı.. kaba bir hesapla akp geldiğinde 10 milyon dolarını bozup 1 yıl hazine bonosunda tutan bir yabancı tam 1 yıl sonra 17 milyon dolarla bu ülkeden çıktı..

sonraki yılları söylemeye gerek yok.. bu ülke göz göre göre, art niyetli, kasıtlı olarak soydulurdu..

Sayfa 744/1024 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •