Sayfa 744/1003 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,945 - 5,952 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sabah 20K-lık gmstr alış talimatı verdim tavandan, 1,5 saat boyunca almadı, ben de iptal ettim....
    Tavanı kilitlemişler bende denedim. varant denemem oldu benimde çorba parası çıksın diye.

2.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Üstadım siz daha iyi bilirsiniz ama bu fiyatlardan gümüş olmak büyük risk.gamestone ne haltsa o mevzudan kaynaklı suni yükseliş var.ons altın buna eşlik etmiyor.6.30 a kadar ben garı çekilme bekliyorum.düyüyü çok sert oluyor.ben olsam çekilmeyi beklerdim
    Görüşleriniz için teşekkür ederim. Gümüşün volatil yükseliş düşüşlerinin bilincindeyim, daha önceleride yatırım yaptım. Uzun vade düşündüğüm ve sepet olarak çeşitlendirme yaptığım için gümüşteki düşüşleri de önümüzdeki aylarda alım fırsatı olarak değerlendirebilirim. Tabi kısa vadede söylentilerdeki spekülatif yükselişler yaşanırsa, dengeleme olarak altın, platin vs sepetteki diğer ağırlığı azalmış enstümanlara kaydırabilirim. Duyguları mümkün olduğunca yatırım işine karıştırmamaya çalışıyorum.

Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by sternee Yazıyı Oku
    Tavanı kilitlemişler bende denedim. varant denemem oldu benimde çorba parası çıksın diye.
    eğer altında bu harekete katılırsa, iyi para yapalar. algolardan bahsediliyor ama bence de kolay değil.
    platine yakın takip.

4.  Alıntı Originally Posted by sternee Yazıyı Oku
    eğer altında bu harekete katılırsa, iyi para yapalar. algolardan bahsediliyor ama bence de kolay değil.
    platine yakın takip.
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HOY
    Az miktarda platin taşıyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Sabah bende, hesabımdaki valörsüz fonla aklımdaki miktarın 1/3'ü kadar Kuveyt Türk hesabımdan bir kaç denemede aldım, sürekli fiyat değişti diye talimat güncelletiyor. Bugün biraz altın fonu sattım, yarın sabah gelecek miktarla, biraz daha gümüş ve uzun vade için platin alacağım. Kıymetli madenlere ayırdığım kısmıda çeşitlendirmiş olacağım. Kıymetli madenler bugün, gümüş öncülüğünde iyi yükseliyor, normalde böyle yükselişlerde almaya pek cesaret edemem ama dolar/Tl kurundaki bir miktar gevşeme biraz cesaretlendiriyor. Gümüş volatil bir piyasa olduğu için düşüşleri de sert oluyor, reddit grubunun bulaşmasından öncede uzun vade beklentiler gümüş için pozitifti.
    Ben de hayatımda ilk defa bir hisseye (gmstr byf) tavandan alış talimatı verdim ama 1,5 saat almayınca iptal ettim. İşcepte gr gümüş satılmıyor maalesef, şu anda başka alabileceğim hesabım yok...Kısmet değilmiş diyelim...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. VİOP'ta gümüş üst fiyat limiti yükseltildi

Reddit yatırımcılarının etkisiyle gümüşte görülen fiyatlama davranışları sonrasında VİOP'ta düzenleme geldi

VİOP'ta işlem gören Dolar/Ons Gümüş vadeli işlem sözleşmelerinde uygulanan yüzde 10 oranındaki üst fiyat limiti oranı bugün için yüzde 20'ye çıkarıldı.

Gümüş fiyatları, Reddit kullanıcılarının GameStop hisselerinden sonra gümüşe yönelmesiyle geçen hafta yüzde 6'ya yakın yükselmişti. Reddit akımlarının devam etmesiyle beraber gümüş yeni haftaya da yüzde 10'dan fazla yükselerek 7 yılın zirvesine ulaştı.

7. Karıncaların yeterince fazla sayıda olduğunda filleri alt etmesinin bir örneği daha olacak. Ancak sorun şu ki, bir fil devrilirken, onbinlerce karınca da ezilecek. Zaferi karıncaların kazanması, o sırada fiin altında kalan onbinlercesi için hiç bir şey ifade etmeyecek. Hareket , saadet zinciri gibi son girenlerin canını yakacak. Ama ilginç bir finansal deney gibi gerçekten. Bakalım neler olacak.
    Ben de yakalayamadım, yakalasam girerdim. İlk 3-4 vagonda yer bulamazsan huzursuz oluyorum. Kısmet değilmiş.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Görüşleriniz için teşekkür ederim. Gümüşün volatil yükseliş düşüşlerinin bilincindeyim, daha önceleride yatırım yaptım. Uzun vade düşündüğüm ve sepet olarak çeşitlendirme yaptığım için gümüşteki düşüşleri de önümüzdeki aylarda alım fırsatı olarak değerlendirebilirim. Tabi kısa vadede söylentilerdeki spekülatif yükselişler yaşanırsa, dengeleme olarak altın, platin vs sepetteki diğer ağırlığı azalmış enstümanlara kaydırabilirim. Duyguları mümkün olduğunca yatırım işine karıştırmamaya çalışıyorum.

Saygılar.
    20. yy Altın / gümüş rasyosu ortalama 47 imiş. Bunu temel alırsak ve altının fiyatı sabit kalırsa 39-40 dolara kadar yolu var denebilir. Şu an halen ucuz görünüyor gümüş ama tabi geçmişte böyle diye illaki gelecekte de bu olacak diye bir şey yok o ayrı...

https://www.emtiaborsasi.com/altin-gumus-rasyosu/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 744/1003 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •