Sayfa 75/570 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon
Arama sonucu : 4553 madde; 593 - 600 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Bu adam yıllarca bu işin içinde çamura battı.
    Hektas ve oyak yönetiminin öyle bir derdi yok artık.Altta sabancıların haberini paylaşmıslar.Büyük patronların da öyle bir derdi yok.
    Haydi koçları da bulaştıralım bu işe.50 kusur yılı aşmış tat gıdayı satıyorlar otokar 1.5 milyar dolar degerinde.
    Herkes saldı artık kendini…Kimsenin derdi değil.
    Sebebi coktur bilemem.
    Bir tanesi de yazmış.Katladım ana parayı aldım düşse ne çıksa ne gibisinden paranın maliyetinden haberi yok.
    Herkesin düşüncesi kendine…
    Su videodaki adamda tutku var bu adamın motivasyonu içsel.
    Bir kere karsılasmıstık Bursa da.Cok bilgili cok kendinden emin ama adamın üstü kokuyordu.Tarla kokuyordu tezek hayvan kokuyordu.Saygıyla dinledik adamı gıptayla baktık.Biz de ulan araba camur oldu yok hava sıcak vs diye
    Neyse…
    Birisi diyor ya 7.5 a gider diye gider belki oralarda da yıllarca kalır biz de elin gavurundan tohum almaya dısarıya döviz ödemeye devam ederiz.
    Türkiye nin en büyük şirketleri dediğimiz şirketler de parekende satıs yapan sirketlerle övünür dururuz.
    Hammadde satarız kat ve kat fazlasını dısarıya öderiz.
    Lüksemburg a gittim geldim ufacık ülkede refah had safhada idi.Üzüldüm moralim bozuldu.
    İtalya ya gidiyorsun Allahın köylüsü burdaki patronlar gibi ürermiş bize göre mutlu atmıs ayak üstüne ayak keyif yapıyor.
    Sorunları var mı var!
    Şimdi gelirler boş yapma derler dolusunu yapsınlar da görelim.
    Türkiye ruhunu kaybetti Cemil Meriç in deyimiyle…
    Çok ümitlerim vardı bu şirketle ilgili yok ettiler hepsini geri dönerim dedim pahalı da olsa alırım.Ülkem kazanır ben kazanırım ihracat yaparız parlayan yıldız oluruz dedim şu düştüğümüz hale bak.
    Patronların hepsi sıcak paranın derdinde şirket yöneticilerinin cogunda da vizyon yok.
    Tahtada oynar dururlar artık yukarı aşagıya…
    katladım diyen benim 15 ten 120 ye satarsan 8 katı karla çıkmış oluyorsun elde kalan 3 te birden az kalanlarda 4 katı elde duruyor neyın parasının maliyetinden bahsediyorsun kardeş sen paranı 1,5 yılda kaça katladınki gelmiş bize aç gözlü diyorsun borsayı öğreneceksiniz diyorsun.millet burda 2023 hedefini 17 olarak görüyordu zaten şu an o hedefinde üstünde.Sonra o paralarla 24 maliyetli alfas aldım ordanda 5 kat yaptım bu borsayı öğrenmemiş halim birde sizin gibi öğrenirsem 50 kat felan yapacam herhalde
    Mahvolan Apaçık Bir Delil Üzere Mahvolsun
    Yaşayan da Apaçık Bir Delil Üzere Yaşasın

2. Borsanin tarihi rekorlar kirdigi, en kotu sirketin x2 yaptigi zamanda dolar bazli %70i buhar olan, patronun dogrudan ve dolayli olarak surekli hisse sattigi, yatirimci iliskilerinin ölü taklidi yaptığı, bir halka arzi bile beceremeyen, zarar eden, yatirimlar hakkinda haber paylasmayan, kapta borc alma ve devre kesme harici bildirim yapmayan bi hisseyi kotulemeyip te ne yapalim.
    Son düzenleme : finans_mt; 22-09-2023 saat: 15:38.

3.  Alıntı Originally Posted by sta Yazıyı Oku
    katladım diyen benim 15 ten 120 ye satarsan 8 katı karla çıkmış oluyorsun elde kalan 3 te birden az kalanlarda 4 katı elde duruyor neyın parasının maliyetinden bahsediyorsun kardeş sen paranı 1,5 yılda kaça katladınki gelmiş bize aç gözlü diyorsun borsayı öğreneceksiniz diyorsun.millet burda 2023 hedefini 17 olarak görüyordu zaten şu an o hedefinde üstünde.Sonra o paralarla 24 maliyetli alfas aldım ordanda 5 kat yaptım bu borsayı öğrenmemiş halim birde sizin gibi öğrenirsem 50 kat felan yapacam herhalde
    Birbirimizden pek hazzetmesek de guzel yazmissin.

Tum dengeyi bozan sey 51 liraya cikmamizdi.

Finansman işini halledebilirsek tez zamanda net karlar da dogal olarak artacak ve fk da epey dusecek.

6 ayda 1.2 milyar lira finansman gideri yazan bir sirketten bahsediyoruz. Duz mantikla bunu 2 ile carpsak yillik 2.4 milyar lira finansman gideri.

Bunun olmadigini, finansman sorununun bittigini, yatirimlarin tamamlandigini dusunun, bu tutarin buyuk kismi net kar olarak finansal tablolara yansiyacak

4. Hektaşın yapay zekada regresyon modellemeleri ile yapılan bilançosuna göre fiyat tahmin analizi:

https://www.youtube.com/watch?v=EQBvlT-XnSc

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Birbirimizden pek hazzetmesek de guzel yazmissin.

Tum dengeyi bozan sey 51 liraya cikmamizdi.

Finansman işini halledebilirsek tez zamanda net karlar da dogal olarak artacak ve fk da epey dusecek.

6 ayda 1.2 milyar lira finansman gideri yazan bir sirketten bahsediyoruz. Duz mantikla bunu 2 ile carpsak yillik 2.4 milyar lira finansman gideri.

Bunun olmadigini, finansman sorununun bittigini, yatirimlarin tamamlandigini dusunun, bu tutarin buyuk kismi net kar olarak finansal tablolara yansiyacak

işin can sıkan tarafı kısa vadeli borçların çokluğu.Kısa vedeli borç dediğin aynı yıl içinde ödemek zorunda olduğun borçlardır.yanı muhasebede kısa vadeli kredi borçları 300 hesapta takip edilir o yıl bitmeden ödenmesi gereken borçlardır.o kadar parayı masıl ödeyecek nerden bulup ödeyecek.Bu borçları kapatmak için tekrar kredi çekip ödemeye çalışırsa yandı gülüm keten helva .Faizler ayyuka çıkmışken şu an kredi faizleri bankaların bitmek bilmeyen faiz +masraf kalemleri sayesinde 58-60 bandına dayandı.Ayrıca daha öncede söylemiştim müşteriden tahsilatlar uzun vadeli evraklarla tahsil ediliyor 180 gün gibi uzun bir tahsilat adatıyla bu işler yürümez enflasyonun bu kadar yüksek olduğu zamanda bu kadar vade şirketleri batırır.Şirketin yapabileceği tek şey şu an bedelli yapıp borcu kapatmak olacaktır veya ortak alıp gelen parayla borcu kapatmakta bir seçenek gibi duruyor.Yoksa bu kadar faİz giderİyle düze çıkmak bana göre şu şartlarda çok zor.

YTD DEĞİLDİR
    Mahvolan Apaçık Bir Delil Üzere Mahvolsun
    Yaşayan da Apaçık Bir Delil Üzere Yaşasın

6. Sasa nereye biz oraya

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku

Bu performansla bu finansman gideri yükünden kurtulmamız da pek kolay olmayacak. Muhtemelen son borçlanmaları daha yuksek faiz yüküyle yapıyoruz. Benim ümidim şu ferbis arzındaydı. Borç yükünde en azından biraz nefes aldıracağını düşünmüstüm. Onuda 8 aydır beceremedik. Arz sürecinde aşama kaydetmiş ve onay bekleyen 50 şirketin arasında daha adımız bile geçmiyor. Konuya ilişkin bir açıklama da yok. Para beklediğimiz pet mamada ne olduğundan para kazanıp kazanmadığımızdan haberimiz yok. Gübre destekleri hiç artmamış. Gübre satsak parayı toplamak zor. Geçen sene haber yağıyordu. Bu sene haber yok. Eleştirmeyin satın gidin demek kolay. Artık gidilecek yer yok. Şu an için bununda gitmesi istenmiyor gibi bir hava var. Hakim ortak satışı ve ferbisin gecikmesi insana ister istemez bunu düşündürüyor. 87 milyonluk mal 1 aydır büyük oranda piyasaya dağıtıldı. Oyağın payı 55. Artık daha fazla bu ölçekte satış yapacağını düşünmüyorum. Bakalım bundan sonra neler yaşayacağız

8.  Alıntı Originally Posted by sta Yazıyı Oku
    ortak alıp gelen parayla borcu kapatmakta bir seçenek gibi duruyor.

YTD DEĞİLDİR
    Sta hocam bu konuda bizleri aydınlatırsanız sevinirim. Şimdi bu ortak alma işi nasıl olacak. Şundan ötürü soruyorum geçenlerde biri yazmıştı Oyak bu parayla borç ödeyemez mi diye ve ödeyemez demişlerdi. Farz edelim ben Oyakla ortaklık konusunda anlaştım bana şirketin %3.45 ine tekabül eden 87m kusur hisseyi 23.37 tlden devretti bende karşılığında 2.04 milyar TL verdim. Şimdi ben ortak olmuyor muyum bu şirkete. Bu parayı neden borçları kapatmada kullanamıyor. Yada Hektas bu borçları ödemek için nasıl bir ortaklık yapmak zorunda

Sayfa 75/570 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •