Sayfa 751/777 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. IMF's firepower insufficient to respond to major new crisis: BIS head - Reuters

PARIS (Reuters) - The International Monetary Fund does not have sufficient lending capacity to respond if a major new emerging market crisis affecting several countries erupted, the head of the Bank for International Settlements said on Thursday.

BIS general manager Agustin Carstens, a former head of the Bank of Mexico, said that last reviews of IMF quotas, how much member countries pay in and the voting rights that go with that, had failed to ensure it had sufficient financial resources.

“This leaves us with the problem of having inadequate resources and having to improvise in times of crisis. The mission of the fund is there,” Carstens told a conference at the French central bank.

“If the Fund cannot do it others will have to do it otherwise the economic costs will be huge,” he added.

-------------------

BIS Başkanı: "Gelişmekte olan ülkelerde yeni bir kriz çıkarsa, IMF'nin yardım yapacak parası kalmadı. IMF yardım edemezse başkaları yardım etsin, yoksa dünya batar!"

--------------------

Nasıl yani? Tam da biz haber başlıklarına düşmüşken, söylenecek laf mı bu?

2.  Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    IMF's firepower insufficient to respond to major new crisis: BIS head - Reuters

PARIS (Reuters) - The International Monetary Fund does not have sufficient lending capacity to respond if a major new emerging market crisis affecting several countries erupted, the head of the Bank for International Settlements said on Thursday.

BIS general manager Agustin Carstens, a former head of the Bank of Mexico, said that last reviews of IMF quotas, how much member countries pay in and the voting rights that go with that, had failed to ensure it had sufficient financial resources.

“This leaves us with the problem of having inadequate resources and having to improvise in times of crisis. The mission of the fund is there,” Carstens told a conference at the French central bank.

“If the Fund cannot do it others will have to do it otherwise the economic costs will be huge,” he added.

-------------------

BIS Başkanı: "Gelişmekte olan ülkelerde yeni bir kriz çıkarsa, IMF'nin yardım yapacak parası kalmadı. IMF yardım edemezse başkaları yardım etsin, yoksa dünya batar!"

--------------------

Nasıl yani? Tam da biz haber başlıklarına düşmüşken, söylenecek laf mı bu?
    Arjantinin durumu ortada hocam. Pezo yeni tarihi zirvesini gördü. Reformlar yapılamıyor. Siyaset karışık. İpler kopmak üzere IMF ile.

3. Bugün ortada tl hiç yok nerdeyse ama usdtry yukarıya gitmeye çok istekli.. 2. Faz başlayabilir.. seviyeleri her zaman olduğu gibi akbabaların pozisyon derinliği ve tercihleri belirleyecek.. 🙂

4. Zaten RTE de resti çekmiş durumda bakmayın..
    Borcum borç ama ödemem diyor..
    O yüzden her yerde bağırıp çağırıyor içinden geldiği gibi..
    Batarsak sizi de sürüklerim akıllı oluna getiriyor..

Tutar mı göreceğiz..

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Zaten RTE de resti çekmiş durumda bakmayın..
    Borcum borç ama ödemem diyor..
    O yüzden her yerde bağırıp çağırıyor içinden geldiği gibi..
    Batarsak sizi de sürüklerim akıllı oluna getiriyor..

Tutar mı göreceğiz..
    Dediginiz dogru olsa italyan banka hisseleri cokerdi

Demekki piyasa sizin gibi dusunmuyor

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Dediginiz dogru olsa italyan banka hisseleri cokerdi

Demekki piyasa sizin gibi dusunmuyor
    Hemen olmaz o işler..
    Bu aslında benim fikrim de değil piyasadaki bazı ekonomistlerden duydum..
    IMF gelsin gelmesin tartışmaları arasında..

7. USDRUB benzetmesinde son durum. Benzetme devam ederse, bu günlerde tepeyi test edecek ve Ağustos ayında, geçen seneki hareketin yıldönümünü kutlayacakmış gibi görünüyor. Bakalım neler olacak?

USDRUB, 10'a bölünüp 186 hafta ileri kaydırıldı.

8. Serdar Turgut: Washington'da ve IMF'in iç işleyişini bilen insanlarda Türkiye’nin bu yeni dönemiyle ilgili hayli yüksek bir beklenti var

IMF ile bir anlaşma yapılsaydı uygulayacağımız sıkı, sağlam politikaları Türkiye’nin bir anlaşma olmadan kendi özgür iradesiyle uygulayacağını bekliyor bu çevreler. Washington’daki hazine çevreleri ve IMF’i bilen insanlar, Türkiye bunu yaptığı takdirde IMF’in manevi desteğini global piyasalarda Türkiye’ye vereceğinden bahsediyorlar.

Sayfa 751/777 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •