Sayfa 751/1024 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    ağustos'un ilk günleri 20/22 görülmez ise bende seneye bu vakit 2,70-2,90 aralığından dolara döneceğim, aklıma şu an Özal dönemi geldi, pakdemirli vardı, sanki Özal dönemi merkez başkanı idi, faizler 60 iken 8-9 a indireceğim derdi, devamlı derdi, 3 ay sonra 120 oldu, yani o vakit hiç yorum yapmamış olsa o vakit kesin inerdi , piyasa o vakit yüksek faize rağmen çok canlı idi, her işletme içerdeki talebi karşılıyamıyordu, ücretler ve emekli masşlarda çok yüksekti, o dönem 120 olduğunda canlılık hiç düşmedi, oturup o dönemi ekonomistler incelese ve bunu modelleseler Türkiye ekonomisi dünyanın en güçlü ekonomisi olur, şu an emekli maaşı ile asgari ücret aynı oldu, o vakit asgari 540,000 tl iken en düşük taban emekli maaşı 3,000,000 tl idi. rakamlar aklımda böyle kalmış, şu an asgari ücret 1,400 tl emekli maaşı 1,400, denklemde hata var, çarpan x6 değil
    pazarcı, bu herifler safkan faiz düşmanı çünkü kendi yandaşları ile halkı beton üzerinden yıllardır sömürdüler ve sömürecekler,bu yüzden faizin düşük olması gerekiyor. özal veya 90'lı yıllar siyasetçileri ile karıştırmamak gerekiyor. bunlar bambaşka. şimdi GLP kapı pencereye rağmen mortgage faizleri arttırılmadı.bu faiz farkını dolaylı olarak MB,hazine, kamu bankaları karşılıyor.nereye kadar...

2. Dolarcı arkadaşlar, özellikle bu topikte uzun uzun neyi anlatmak istiyorsunuz ? Dolar 3,50 altına sarktığında bırakın mevduat topiğini, dolar topiğine bile yazmıyorsunuz. Düşmesi nasıl sizin suçunuz - kabahatiniz değilse, yükselmesi de sizin marifetiniz değil. Bırakın insanlar istediğine yatırım yapsın.
    İnsanları bilgilendirici , mesnetli mevduat dışı yazıları okumaktan gocunmam, ama sadece slogan gibi varsa yoksa kendi fikrini dayatan , diğerlerini horlayan yazılar hoş olmuyor. ( karşılıklı atışmalarla uzuyor )

3. Mesela derin yazılar yazan rxpu gibi arkadaşlardan bugünkü TCMB nin banka yöneticileriyle yaptığı sürpriz toplantıyı değerlendirmesini beklerim. Zira her nedense ( sebebi bizce malum ama ) bankalar her şeye rağmen %15 oranı geçemiyor. Hatta bir haftadır her gün en az 3 bankadan aldığım opsiyon prim oranlarını odea ve burgan artık 1 milyon altına vermeyeceklerini söylediler.

Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    ağustos'un ilk günleri 20/22 görülmez ise bende seneye bu vakit 2,70-2,90 aralığından dolara döneceğim, aklıma şu an Özal dönemi geldi, pakdemirli vardı, sanki Özal dönemi merkez başkanı idi, faizler 60 iken 8-9 a indireceğim derdi, devamlı derdi, 3 ay sonra 120 oldu, yani o vakit hiç yorum yapmamış olsa o vakit kesin inerdi , piyasa o vakit yüksek faize rağmen çok canlı idi, her işletme içerdeki talebi karşılıyamıyordu, ücretler ve emekli masşlarda çok yüksekti, o dönem 120 olduğunda canlılık hiç düşmedi, oturup o dönemi ekonomistler incelese ve bunu modelleseler Türkiye ekonomisi dünyanın en güçlü ekonomisi olur, şu an emekli maaşı ile asgari ücret aynı oldu, o vakit asgari 540,000 tl iken en düşük taban emekli maaşı 3,000,000 tl idi. rakamlar aklımda böyle kalmış, şu an asgari ücret 1,400 tl emekli maaşı 1,400, denklemde hata var, çarpan x6 değil
    22diye tuturmanız sebebini söyleyin .

5.  Alıntı Originally Posted by mustafab Yazıyı Oku
    Bir süredir araba fiyatlarına bakmamıştım. Çılgın yükselmiş. Hele lüks otomobiller tamamen uçmuş. Lüks araba almama kararım tamamen kesinleşti artık.
    hadi araba fiyatlarini gectim.Benim isim pastane ambalaji.bundan 6 ay evveline dek musterilerimi dolastigimda 25-30 liraya orta-buyuk pasta aliniyorken su an en ufak 0 no pasta 35 lira.2 no lar 50-60 lira..Dolar yukselmeye,enflasyon yukselmeye devam ettikce ne yazik ki inanin dolar kazancinizdan daha falzasini geri vereceksiniz..
    Ben 3. ayda 110 bin tl ye aldigim tiguan ( 2016 fiyati ile tanidiigm genel mudur vasitasiyla ) su an 145 bin tl..

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Bende yılların TL cisiydim, yine Tl ci olacağım vakti gelince.şu an 7,5TL hedefime kadar dolardayım sonra enf. üstü faizi kabul ederlerse TL ye geçeceğim.
    4 değil, 5 değil, 6 hele hiç değğilll, tam 7,5 olunca bende yılların TL mevduatçısı olarak dolara geçeceğim

7.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    hadi araba fiyatlarini gectim.Benim isim pastane ambalaji.bundan 6 ay evveline dek musterilerimi dolastigimda 25-30 liraya orta-buyuk pasta aliniyorken su an en ufak 0 no pasta 35 lira.2 no lar 50-60 lira..Dolar yukselmeye,enflasyon yukselmeye devam ettikce ne yazik ki inanin dolar kazancinizdan daha falzasini geri vereceksiniz..
    Ben 3. ayda 110 bin tl ye aldigim tiguan ( 2016 fiyati ile tanidiigm genel mudur vasitasiyla ) su an 145 bin tl..
    dolar yükseldikçe sattığınız ürünlere yaptığınız zamları anlatıp duruyordunuz acaba doların gerilemesiyle birlikte indirim yaptınız mı? merak ettim.

8. Dolar alan kaybetmez.
    Bu böyledir.
    Biz boşuna yazıp çizmiyoruz.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 751/1024 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz