Sayfa 752/1016 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802852 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 6,009 - 6,016 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Adam banka hesabına el koyabilir,malına çökebilir,paranın değerini değiştirebilir,hatta elindeki parayı tedavülden kaldırabilir,bitcoinin alıcısı olmayabilir ama beş bin yıldır tüm zamanlarda tüm coğrafyalarda herkes elindeki varlığı sana altının karşılığında takas etmeyi kabul etmiş,altın değerini hep korumuş,ilerde de korur.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yahudiler o kadar savaş kaos zulüm zamanlarında servetlerini altına gümüşe çevirerek ne yaptıysa ben de onu yaparım,altın gümüş zamandan mekandan bağımsız değerlerdir,bana bunlara muadil başka şeyler önerin o zaman misal aklınıza ne geliyor.
    ben değerden bahsetmiyorum ki.

kaostayız savaş var... ortalık dümdüz oldu .

sende var 3 ton gömülü altın.

aç mıyız açız. ikimizde.

altını yiyecek halimiz yok.. bir değeri var mı şimdi. ha imkanı olana dedin ki ben açım bir ekmek ver. o da ekmeğin tanesine 1 kilo altın istedi.

durum o yani.

kısaca reset olacaksa altınında gümüşünde konutunda hiç bir değeri olmaz. malına çökerler ancak.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak. Reklamsız resim yükle : UPLOAD IMAGE

3. ABD denen devlet, Kaddafi'y uluslararası alışverişlerde dolar yerine Euro ve Altın kullanmak istediği için şişletti. Aynı devletin Bitcoin'i rahat bırakacağını düşünmek biraz naiflik olur. Aksi olursa da Bitcoin ABD'nin işine yarıyormuş demek ki diye düşünürüm. Yaratıcılarının kim olduğu hakkında da baya güzel bir fikir verir bana.

Öyle biz özgürüz, biz doları tedavülden kaldıracağız diyenleri çok gördük. Hepsi toprağın altındalar şimdi. :P

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ben değerden bahsetmiyorum ki.

kaostayız savaş var... ortalık dümdüz oldu .

sende var 3 ton gömülü altın.

aç mıyız açız. ikimizde.

altını yiyecek halimiz yok.. bir değeri var mı şimdi. ha imkanı olana dedin ki ben açım bir ekmek ver. o da ekmeğin tanesine 1 kilo altın istedi.

durum o yani.

kısaca reset olacaksa altınında gümüşünde konutunda hiç bir değeri olmaz. malına çökerler ancak.
    İyi de suriyeden göçenler arasında altını olanlarla olmayanlar arasında baya fark oldu,biri amerikaya göç etti biri adanaya.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Kriptoyu kabullenmeleri kendilerinin tasviyesi anlamına geliyor. Devletlerin kendi kendilerini tasviye edeceklerini ben zannetmiyorum açıkçası. Devletler küçülecekleri vardıysa bile pandemi ile beraber iyice büyüdüler ve güçlendiler. İnsanlar iyice devletlere bağımlı hale geldiler.

Aslında yaygın bir başka görüş daha var o da; kriptoyu hali hazırda borsalar vasıtası ile kontrol ettikleri için yasaklama yoluna gitmedikleri yönünde. Kripto borsalarının neredeyse tamamı belli bir süre sonra öyle veya böyle sizin kimlik bilgilerinizi sizden istiyor ve doğrulama yapıyorlar. Oradan da size nereden para geliyor, sizin paralar hangi adreslere gidiyor hepsi kayıt altına alınıyor.

Borsa tarafına hiç bulaşmadan bu işlerle uğraşmak ancak madencilik yaparak coin elde edilirse mümkün. O da %1 bile değildir toplam kripto kullanıcıları arasında.
    kendisini nasıl tasfiye ediyor ? onu anlamadım. devlet dediğimiz şey banka mı?
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak. Reklamsız resim yükle : UPLOAD IMAGE

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    kendisini nasıl tasfiye ediyor ? onu anlamadım. devlet dediğimiz şey banka mı?
    Evet.

Kendi para birimi olmayan bir devletin bağımsızlığından ben şüphe ederim.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İyi de suriyeden göçenler arasında altını olanlarla olmayanlar arasında baya fark oldu,biri amerikaya göç etti biri adanaya.
    iyi de hocam bu şekilde olacak diye altın almak bence olmaz.

suriyeden göçtün abd ye tonla dolar altın saydın. gittiler ikiz kuleyi indirdiler bukezde.

şans değil mi

sonrada yok arkadaş burası karıştı dedin tonla altın saydırdın. göçtün istanbula.

orda da deprem vurdumu... bukez.

al işte.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Evet.

Kendi para birimi olmayan bir devletin bağımsızlığından ben şüphe ederim.
    haha altına gelince serbest/bağımsız.. bitcoin olunca kendi para birimi değil.
    altın abd nin yerli ve milli parası mı )

ne güzel dünya.

Sayfa 752/1016 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802852 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •