Sayfa 77/256 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon
Arama sonucu : 2042 madde; 609 - 616 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Arkadaşlar halka arzdan sonra bu hisseyi en düşük kaçtan alabildiniz. Doğrusu merak ediyorum.

2. 137 TL idi yanlış hatırlamıyorsam ilk alabilen Küçük yatırımcı. Daha sonra150-160 larda ki tavanlardan bayağı alan oldu.

3. Arkadaşlar merhaba. Gesan forumundan arkadaşlara da özellikle selamlarımı iletiyorum😇

Ben hisseyi takipteydim. Son taban günü ilk defa aldım.

Yenilenebilir enerji alanının yarattığı muazzam fırsatlar dolayisyla bu alandaki şirketlere odaklaniuorum.

Gesan'in son bir haftaki hareketleri,KAP bildirimleri zamanlamaları v.s beni rahatsiz edince şimdilik tamamen çıktım ve buraya dahil oldum.

Şirketin potansiyelini,bdklentilerini,mali durumunu,carpanlarını zaten biliyorsunuz ama beni bunlar dışında ozellikle etkileyen şu oldu:

Dıger sıçrama yapan (kontr,yeo,smartg,gesan...) hisselerin yükselmesi beklenen bilançoları ziyadesiyle fiyatlanmiş gorünüyor ama burada sadece son bir haftada neredeyse 500 milyonluk iş bildirimi KAP'ı atıldi. Oysa İlk üç çeyrek toplam bilanço 1 milyardı.

Dığerlerinde yıl içinde böylesi bir bilanço sıçramasi olacağıni pek sanmiyorum ama burada çok cezbedici bir patlama senaryosu ışıl ışıl parlıyior.

Sırf bunun için bile şu an "artik dahil olmaliyim. Geç kalmamaliyim" diye aldim. Hakkimizda hayrlisi,saygilar

4.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Arkadaşlar halka arzdan sonra bu hisseyi en düşük kaçtan alabildiniz. Doğrusu merak ediyorum.
    135 TL kredili alış açığa satış yasağında ilk gün pazartesi tavandan birgün önce alış giren herkese mal geldi o hafta kesintisiz tavan serisi devam etti 220 de düzeltme geldi 199 taban yedi akşam kap geldi tekrar tavan serisi devam etti

5. https://www.kap.org.tr/Bildirim/1088125

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1086933

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1084929

Gelen iş ilişkılerı ,, ///23.1 mılyon usd

Buda 14 mılyon usd lık şirketın kendı için yapmak istedığı ges santralı yapım işi !!

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1084808

Toplam da 380 mılyon TL gıbı iş anlaşması yapılmış , hıçte fena değil aslında 46 mılyon sermayeli şirket için ,, ama hıssenın bıraz dınlenmesı lazım ,, volatılenın düşmesi lazım !!!

Benım hatırladığım Smrtg nın yapmış olduğu geslerde kar oranı genel olarak % 10 u geçmiyor ,, yaptığı cıroya bakarak kar oranını kıyaslayabılırsınız ,,başlangıç olarak şirket güzel başladı ,,
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

6.  Alıntı Originally Posted by Future1905 Yazıyı Oku
    135 TL kredili alış açığa satış yasağında ilk gün pazartesi tavandan birgün önce alış giren herkese mal geldi o hafta kesintisiz tavan serisi devam etti 220 de düzeltme geldi 199 taban yedi akşam kap geldi tekrar tavan serisi devam etti
    Hisse fiyatı sadece rakamsal düşününce "yüksek" görünmese mevcut durumda hem de kısa vadede kim bilir nasıl değerlenirdi.

Dolasiyla muhtemel bir bedelsiz hamlesi ve üstüne sinyalleri verilen bilanço sıçramasiyla birlikte hakikaten mükemmel potansiyel vaadediyor.

Tabi ki kısa süreli borçlarının sermayesine oranının biraz fazla olmasi, çok iyi görünen net kar olmakla birlikte esas faaliyet karının görece düşük olmasi gibi pürüzlü yönler de var.

Yine de kapasite artışının ciroya direkt yansıdığını gösteren yüksek montanlı iş ilişkileri bile tek başına purüz görünen noktaları önemsiz kılıyor.

Ayrıca şirket hammadr problemi yaşamamak için ciddi stok tutmayi tercih ettiginden kısa vadeli borçları biraz yüksek görünebileceğini de deklare etmiş sanirım ki bu da güzelce "o pürüzü" halletmiş oluyor.

7. Şirket çok güzel siparişler alıyor ama kar marjı acaba yüzde kaç, bilen var mı?

8. 337 *23=7751-60maliyet (1380) 6371 kar
    Hep böyle olsa
    Halka arz lar elimde dursa 1 trilyon olurdu

Sayfa 77/256 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •