Sayfa 773/805 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783 ... SonSon
Arama sonucu : 6439 madde; 6,177 - 6,184 arası.

Konu: Günlük viop ticarethanesi

1. toplu resim indirme siteleri

M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Sırayla eski kanalları parçalayıp, tarihi seviyelere göz kırparken, sanki yeni şeyler söylemek lazım...YTD

Yine de inanılmaz bir durum. Çok fazla düşünmemek lazım, çizip geçmek lazım...

3. dohol'ü neredeyse dipten yakalamış, 2.55 civarlarından girmiştim. Halen duruyor. Olursa ikinci tur iyi olacak kağıtlardan biri gibi görünüyor güzel pişiyor..

Artırmak için izlemedeyim.

4. Böyle grafiklere bakıp düşüncelere dalıyoruz. 4 mü bitiyor yoksa nisan 2021 dibi başarısız 5 mi??

1 -3'e 2'den paralel kanalı orta çizgiye göre çektim. Kavganın yoğun olduğu bölgeler..

5. Sn Başkara daha önce dolar bazlı bakmıştık, düşüşün ilk kısmı zigzag olmalı..

Bu düşüşü komple zigzag değil de itki sayarsanız şöyle olur devamı.

Bir itki ya büyük bir itkinin ilk dalgasıdır yani 1 idir..

Ya da daha büyük bir zigzag'ın A dalgasıdır..

Mesafelere bakınca, daha da büyük bir itkinin ilk dalgası olamaz.

Zigzag A olur mu, olur da çok acımasız bir Zigzag C hedefi gelir karşımıza...

Dolayısıyla bu zirveden düşüşe itki olarak bakmak çok zayıf bir ihtimal, ilk yarısı zigzag, ama devamı belirsiz, ya TL bazlıda olduğu gibi yukarı doğru bir zigzag daha çizip flat, ya da dip 2 ve çok uzun yıllar sürecek bir 3 ncü dalganın ilk dalgasının oluşumu..

6. Şu rallide ekim başında falan dipten long yakaladık da koruyamadık ya..

7.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku

Şöyle ifade edeyim. Grafikte aselsan var. Daha yatay olan 0 1 2 kanalı. Diğeri "muhayyel" 1-3'e 2'den paralel elliott kanal. Fikir versin diye çizdim, orta çizginin fiyatla ilişkisine dikkat..

Zayıf trend nasıl olur? Orta çizginin fiyatlarla flörtü..

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    US10Y

Galiba flat (Aman piyasalara bir şey olmasın MODE ON)

Ons Altın

Mı acaba? DXY sayılamıyor teyid alamıyoruz..YTD

Tahviller aşağıya enflasyon yukarıya ise en azından bir ED hedefi gelmeli???

Denklem dediğim gibi, borsalar ABD 10 yıllıkların flat C 5 li, düşmesini istiyor, o da galiba ED şeklinde düşecek 2 geri çekilmesini yapıyor, bu bile NASDA Q ve diğerlerini sert etkiliyor.

Şöyle gelişiyor yani;

En son Russel 2000 i vermiştim dolar topiğine atmışım galiba, oradan alıntılayamadım şimdi, 2 çekilmesini yapıyor,

NASDA Q da aynı şekilde geri çekiliyor, hızla US10Y dediğimi yaparsa son başlattığı itkide 4 ü etiketleyip itkiye devam edecek, zaman kaybı olursa daha önceki dalganın dönüşünde olduğu gibi bir tür running flat 4 yapıp tekrar (derin sarkarak yani, bir üst dalganın 4 ü) tekrar sıfırdan 5 e başlayacak..

Paradoks burada, tahviller kalkarsa borsaların tahammülü yok yıkılacaklar net sinyal veriyorlar, düşerse altının artık baskılanacak tarafı kalmadı. Muhtemelen düşecek ve altın enflasyona endeksli tahvil reel getirisine ekure olarak 5 nci dalgaya başlayacak 2000 üzerine...Bunun dolaylı sonucu da DXY nin yeni dip arayışları olacak, tabi bilmediğimiz enstrümanlarla likiditeyi kontrol etme, altını türev piyasalarda baskılama oyunu da devam edebilir, ama demek ki bunun mümkün olmadığı dönemler var ki geçmişte de sert hareket etti, ne olduğunu bilemiyorum. Prof. Adam Abdullah ın güzel araştırmaları var bununla ilgili bi ara atarım buraya..

Sayfa 773/805 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •