Sayfa 773/1002 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823873 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,177 - 6,184 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Yanlış anlama olmuş, Global Menkul Değerler OFI kodlu fonun karından stopaj kesiyor.Bana verilen cevap da fon sepeti fonları stopaja tabi cevabı.Oyak portföye de sordum, stopaj 0 dedi.Haksız bir durum var ama kesinti duruyor, nereye baş vurulabilir ki

2. OFI-
    fonda stopaj yok,,eminim yani

3.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    MJB'ninde içi dolu yabancı ama vergi kesimi onda da olmuyordu fon *** sardı zaten güya yapay zeka. Fon isminde döviz yabancı içermediği müddetçe fon sepeti fonları vergiden muaf
    aynen böyle.MJB de de yok.OFI MJB benzer zaten.MJB yapay zeka,OFI insan zekası

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Hocam onu nasıl ayarlayacaklar ki
    Bugün stopajlı fonlar vardır içinde, yarın stopajsız fonlar olur, öbürgün gene değişir
    İzahnamede şu kadar yabancı filan derse belki oraya bakılabilir
    Ama bence almaması lazım

Fon Globalin ama alış yaptığınız yer Global değilse:
    Fonun sahibine sorulup(Global Portföye), gelen cevap işlem yaptığınız kuruma iletilebilir
    Yarın 1 tur daha telefon edicem, fakat kurumun bilgisizliği beni dehşete düşürdü.

5.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Yanlış anlama olmuş, Global Menkul Değerler OFI kodlu fonun karından stopaj kesiyor.Bana verilen cevap da fon sepeti fonları stopaja tabi cevabı.Oyak portföye de sordum, stopaj 0 dedi.Haksız bir durum var ama kesinti duruyor, nereye baş vurulabilir ki
    Önce globale başvurun red cevabı verirlerse şuraya başvurabilirsiniz.
    https://tspb.org.tr/tr/tspb-musteri-...-hakem-heyeti/

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Önce globale başvurun red cevabı verirlerse şuraya başvurabilirsiniz.
    https://tspb.org.tr/tr/tspb-musteri-...-hakem-heyeti/
    çok teşekkürler hocam.

Ppz 28.70 on/plus hesabi geçmiş.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Yanlış anlama olmuş, Global Menkul Değerler OFI kodlu fonun karından stopaj kesiyor.Bana verilen cevap da fon sepeti fonları stopaja tabi cevabı.Oyak portföye de sordum, stopaj 0 dedi.Haksız bir durum var ama kesinti duruyor, nereye baş vurulabilir ki
    hata yapsalar da , bir zaman sonra iç / dış denetimlerde muhasebede fark edilir geri iadesi yapılır... bir ara da osmanlı yatırımda bunun tam tersi olmuş. stopaj kesmemişler fark edip sonradan talep etmişler. bu arada global yatırımdaki yurt paydaşları en azından zahmet gösterip global portföy yönetiminde bilgi sahibi birini arayıp sorsalarmış ya ... tuhaf ve ötesi ...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 773/1002 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •