Sayfa 774/1000 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1. Bitcoinin değer karşılığı birim olarak ülke paralarıdır..altın gibi somut değil soyuttur...

ytd

2. Bitcoini üretirken harcanan enerjiyi bataryaya yükleyerek saklayabilirseniz bir anlamı olur...
    1 batarya(1 Bitcoin) 1 Mw enerji vs. gibi,gibi...
    Bitcoin boşa harcanan enerjiden başka bir şey değildir..

ytd

3. Geçenlerde hiç ummadığım bir kişiden coin yorumu gördüm pek düşünmemiştim,
    BitCoin in çıkışı 2009 yani 2008 parasal genişlemesinin arkasından coin yatirimlari totalde basılan paranın enflasyona dönüşmesini engelleyerek düdüklü tencerenin düdüğü vazifesini görüyor bu sayede para sokağa aşırı sacilmayip dengeleri bozmuyor ne zaman kafalarına yatarsa o zaman patlatirlar ama şu an o noktadan uzak bir yerdeyiz henüz 2 trilyon dolar bu piyasada toplanmış durumda tabii hiç bir şey bilinmez , hâlk tan hiç ummadığım, ev hanımından bu yorum gelince , başka arkadaşlar da orada yazmıştı sasirdiklarini , konuya vakıf kişiler için bir şey ifade etmeyebilir .

4.  Alıntı Originally Posted by aristokrat Yazıyı Oku
    Bitcoini üretirken harcanan enerjiyi bataryaya yükleyerek saklayabilirseniz bir anlamı olur...
    1 batarya(1 Bitcoin) 1 Mw enerji vs. gibi,gibi...
    Bitcoin boşa harcanan enerjiden başka bir şey değildir..

ytd
    Lale çılgınlığı, diğer adlarıyla Lale balonu, Lale spekülasyonu (Felemenkçe adıyla; Tulpenmanie, diğer adlarıyla Tulpomanie, Tulpenwoede, Tulpengekte ve Bollengekte) Hollanda Altın Çağı'nda lale (Tulipa) soğanlarının fiyatlarının aniden aşırı derecede yükselip çöküşe geçtiği döneme verilen isim.

Bitcoin ve alt coinler devletler tarafından kabul görmediği sürece lale çılgınlığından farkı yoktur.

ytd

Bu hafta kar realizadyonu yaptıgım hısselerden gelen parayla dun coun işine gırdım.24 saatte yuzde 9 kar yazdım bugunde yıne o kadar kar var.Bu hafta rıskli hısselerımı ( bokab) azaltıp coine yatırcam....ne tahtacının ne patronun kaprısını cekecem.keske yıllar önce tanıssaydık Allah kriptoyu cıkaranlara zeval vermesin...ytd

6. Lale Çılgınlığı, orijinal adıyla Tulip Mania; Hollanda'da 1637 yılında aniden inanılmaz bir şekilde yükselen ve sonra aynı oranda düşen lale soğanı fiyatlarının yaşandığı döneme verilen ad. Bitcoin'i andıran bu ilginç döneme bakıyoruz.

https://seyler.eksisozluk.com/lale-s...ale-cilginligi

Güzel kaleme alınmış..

ytd

Alıntı Originally Posted by aristokrat Yazıyı Oku
    Lale Çılgınlığı, orijinal adıyla Tulip Mania; Hollanda'da 1637 yılında aniden inanılmaz bir şekilde yükselen ve sonra aynı oranda düşen lale soğanı fiyatlarının yaşandığı döneme verilen ad. Bitcoin'i andıran bu ilginç döneme bakıyoruz.

https://seyler.eksisozluk.com/lale-s...ale-cilginligi

Güzel kaleme alınmış..

ytd
    Dostum vur dedik öldürdün.
    1637 ne ya?
    5-10 yüz yıl önce bir şey...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Şimdi bir de NFT çıktı.
    Bence esas balon NFT'dir.
    Buna para yatıranın aklına şaşarım.
    Bitcoin ve alt coinler candır.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 774/1000 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •