Onemli Gunler Banner
Sayfa 775/1002 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

yarın öğleden sonra ve 29 ekimde bizim piyasalar tatil ama yurtdışı devam edecek. İçinde yurtdışı varlıklar olan fonlar nasıl fiyatlanacaklar?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Günaydın,

TTE hiç bir zaman aktif yönetilmedi. Çünkü TTE fonu, aktif yönetilen mutual fon değil pasif index ( sınırlamalı teknoloji) fonu. Aktif yönetilmesi için neden yok/yönetilemez, çünkü amacı dayanak endeksi mümkün olduğu kadar birebir yansıtmaktır. Bist100'e göre sağlam duruşu teknoloji endeksinin /hisselerinin genel kadar düşmemesi ile ilgiliydi, bahsettiğiniz günlerde.
    TTE'yi bist 100 ile değil teknoloji endeksi ile karşılaştırın. TTE sınırlamalı teknoloji endeksine dahil hisseleri teknoloji endeksteki ağırlığı kadar alır ve tutar. Yani yaptığı, diyelim ki teknoloji endeksi hesabında %6 ağırlığı olan hisseyi, portföyüne %6 almaktan ibarettir. Şu çıkacak artırayım, bu düşecek azaltayım diyemez. Index fonlar o şekilde çalışmaz.

Fon amacı da teknoloji hisselerini tek tek almak istemeyenlere ama yerli teknoloji sektörüne yatırım yapmak isteyenlere bir ortalama sunmaktır.

Yani; mac/tkf/nnf/gmr/acc/st1/opi/oph/ vs. gibi hisse fonlarla ne amaç olarak ne yapı olarak hiç bir anlamda uzaktan yakından ilgisi yok. 5 yıl sonra teknoloji endeks neredeyse eksi artı 2% puan onun altında ya da üstündedir. Amacı da sapmamaktır zaten, geçmek değil.

Kötü veya iyi olması anlamında demiyorum,zaten index fonların iyisi ya da kötüsü olmaz, Yani sağlam ya da zayıf durması gibi bir durum da sözkonusu olamaz izahnamesi gereği. TTE'nin kuruluş amacı mutual fonlar gibi aktif yönetilip benchmark ile yarışmak değil, tüm index fonlar gibi, benchmark indexi minumum ölçüde saparak birebir yansıtmaktır.
    Sayın hocam, değerli bilgilendirmeniz ve önemli uyarınız için çok teşekkür ederim. Buradan yanlış bilgilendirme yaptığım için de özür diliyorum. Çok haklısınız zaten fon dün itibari ile -5,35 sert düşüş yaşamış. Aceleci davrandığım için dikkat etmemişim ancak burayı takip eden kişileri yanlış yönlendirmiş olmak istemem. Yardımınız için bu açıdan da minnettarım. Daha çok fırın ekmek yemem gerek yorum yapmadan önce sanırım.

3. dolardaki yükseliş 8.25 civarında dengelenecek gibi deniyor. yani bizim marttaki dibimiz de bu sayede 100 binden 103 bine yükseliyor. dipten sadece yüzde on yukarıdayız canım. şu fiyattan dolar almaktansa dipten borsaya girmek, tabi ki de güzel diyorum. ama asla ytd.

4. aslında normal şartlarda 500 ve 1000 liralık banklotların çoktan çıkıp 5 ve 10 kuruşların iptal edilmesi, kağıt 5 ve kağıt onlukların yerine de madenilerinin çıkması gerekiyordu. ama bunların çıkması, paramızın ne hale geldiğini daha iyi anlamamıza ve dolayısıyla da üzülmemize sebep olacağından şu zor günlerde her zaman olduğu gibi en doğrusu yapılmaya devam ediliyor. yalnız geçen gün evdeki bozuk para kutusu fazla dolunca 4 ekmek alabilmek için 50 tane on kuruşu cebime doldurduktan sonra pastaneye verdim. say istersen dedim, değmez kardeş dedi. sen saydıysan mesele yok. avuçladığı gibi bir hamlede kasaya attı. ister istemez üzüldüm paramızın düştüğü duruma. inşallah kahrını çektiğimiz fonlar, en azından gerçek enflasyonu yener de ayakta kalmayı başarırız şu acımasız düzende. bol kazançlar dileğiyle

5.  Alıntı Originally Posted by Haggar Yazıyı Oku
    Sayın hocam, değerli bilgilendirmeniz ve önemli uyarınız için çok teşekkür ederim. Buradan yanlış bilgilendirme yaptığım için de özür diliyorum. Çok haklısınız zaten fon dün itibari ile -5,35 sert düşüş yaşamış. Aceleci davrandığım için dikkat etmemişim ancak burayı takip eden kişileri yanlış yönlendirmiş olmak istemem. Yardımınız için bu açıdan da minnettarım. Daha çok fırın ekmek yemem gerek yorum yapmadan önce sanırım.
    Hayır hocam rica ederim. Ortada yanlış bir bilgilendirme yok, bir iki eksik tarafı yanlış anlaşılmalar olmasın diye tamamladım sadece. Selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. Geçmişte örneği oldu mu bilmiyorum/hatırlamıyorum ama olağanüstü bir ppk toplantısı vs. olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum. Gerçekten rayından çıktı artık.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Geçmişte örneği oldu mu bilmiyorum/hatırlamıyorum ama olağanüstü bir ppk toplantısı vs. olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum. Gerçekten rayından çıktı artık...
    Selamlar, dediğiniz geçmişte yaşandı. Geçmişte de beklenenden sonra müdehale gelirdi ama gelirdi. Şu an gelmiyor, bir de dalga geçiliyor. Biz de ya faiz arttırırlarsa diye pozisyon almıyoruz, bu kadar da olmaz diye diye buralara geldik.

8. "1 usd = 104 japon yeni
    Japonlar bu kadar aglamiyor." diye yazan bir avukat gördum.
    Cidden umudum kalmadi.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 775/1002 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •