Sayfa 778/837 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828 ... SonSon
Arama sonucu : 6690 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Syn yatırımcılar bilançoda kafama bir şey takıldı ancak sizin bunu gidereceğinizi ümit ediyorum. Konsolide bilançoda Eupwr ın karı “Kontrol Gücü Olmayan Paylar” altında gösterilmiş. Eupwr ın %55.68’i Gesan’ın. Gesan referans alınsa Kontrol Gücü Olan Paylar altında gelirdi kar. O halde böyle gösterilmesinin sebebi de Gesan’ın en büyük hissedarı olan Muhittin Behiç Harmanlının gösteriliyor olabilmesinden dolayı mı “Kontrol Gücü Olmayan Paylar” adı altında gözüküyor kar? Yani referansı Gesan olarak değil de Muhittin Bey olarak alındığı için mi ? Saygılar iyi geceler dilerim..

2. Bilanço Hayırlı olsun ortaklar.uzun zaman oldu yazmayalı.tüm paydaşlar selamlar sevgiler saygılar.YTD

3.  Alıntı Originally Posted by rcan Yazıyı Oku
    Benmi yanlış görüyorum. Çeyreklik karı 161'den 628'e çıkmış.
    2023 1.ç ile 2.ç aynı. 340

4.  Alıntı Originally Posted by gençyatırımcı Yazıyı Oku
    Syn yatırımcılar bilançoda kafama bir şey takıldı ancak sizin bunu gidereceğinizi ümit ediyorum. Konsolide bilançoda Eupwr ın karı “Kontrol Gücü Olmayan Paylar†altında gösterilmiş. Eupwr ın %55.68’i Gesan’ın. Gesan referans alınsa Kontrol Gücü Olan Paylar altında gelirdi kar. O halde böyle gösterilmesinin sebebi de Gesan’ın en büyük hissedarı olan Muhittin Behiç Harmanlının gösteriliyor olabilmesinden dolayı mı “Kontrol Gücü Olmayan Paylar†adı altında gözüküyor kar? Yani referansı Gesan olarak değil de Muhittin Bey olarak alındığı için mi ? Saygılar iyi geceler dilerim..
    GESAN'in icinde diger ortaklarinda paylari oldugu icin %55.68 onlarin paylari oraninda dagitilinca hic bir ortagin payi %50'yi gecmiyor, o yuzden oyle verilmis.

Ornek hesaplama Behic Bey' in toplam Europower payi : %41.46 (GESAN'daki ortaklik payi) * %55.68 + 7,65 = %30.7

Yukaridaki hesabi kap sitesine bakip teyit edebilirsiniz.

Yatirim tavsiyesi degildir.

5.  Alıntı Originally Posted by holy_line Yazıyı Oku
    Eupwr 712 mil
    Gesan 681 mil

Karsilaştirmak doğru mu bilmem ama bana az gibi geldi ! sonuçta konsolide en az 1 milyar bekliyordum...

Özkaynaklarda ki artış mükemmel..

Europwer'la karsilastirma dogru olmaz. Nedenide bu iki sirketin tahsilat ve is modelinden kaynaklaniyor. Yine daha onceki mesajlarimda sozettigim gibi, GESAN bildirdigi ihalelerin tahsilatlarinin on %10-25 lik dilimini pesinat olarak aliyor, gerisini is tesliminde cogunlukla yil sonunda aliyor.

Europower ise satis yaptigi urunlerin tahsilatini GESAN'a gore daha once yapiyor. O yuzden Europower'da ciro yil sonuna dogru asiri oynaklik gostermez, artacagi asikar ona suphe yok. Ancak GESAN'in temel tahsilat modeli yil sonuna dayali ihale teslimat mantiginda, Europower'in ise daha hizli urun satisi tabanli. Benzer karakteristik Kontrolmatik'tede var EPC islerinde, yil sonu bilanco ilk uc ceyrekteki ciroyu katliyor.

Burada GESAN ihalelerinin doviz tabanli olmasi ve kurlardaki artisinda ekstra bir etkisi olur.

Bilanco beklentilerimi karsiliyor, kasada para var, Peak PV'nin hasilata yapacagi katki yolda, Europower'da isler tikirinda, GESAN islerini surduruyor, ARGE'de devam eden projeler var. Rapordan ilk edindigim izlenim son derece olumlu, ortaklara hayirli olsun.

Piyasadaki miyminti hostadlara bakmadan, raporu okuyup kendi analizlerinizi yapmanizi tavsiye ediyorum.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi kararlariniz isiginda aliniz.

gesan bilanço baktım.
    güzel çok güzel.

enerji tedarikçileri içinde gesan alfas iyi bilanço getirdiler.

6 aylıklarda akıllarda kalacak derecede iyi. tebrik ederim. yatırımcısına hayırlı olsun.

7. Çok teşekkür ederim syn cumbaba, tahmin ettiğim gibiymiş. Hayırlı kazançlar dilerim...

8.  Alıntı Originally Posted by gençyatırımcı Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim syn cumbaba, tahmin ettiğim gibiymiş. Hayırlı kazançlar dilerim...
    Rica ederim sayin gencyatirimci, hayirli kazanclar olsun tum ortaklarimiza.

Sayfa 778/837 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •