Sayfa 78/404 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon
Arama sonucu : 3227 madde; 617 - 624 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by derinlik Yazıyı Oku
    temel ,beklentiler ,sektör her şey rasyonel tamamda; ''patron faktörü'', bunu atlamayın paydaşlar..25 yıllık bist geçmişim bana bu patfon faktörünün temelde tahtayı belirledigini ögretiledi..örnek doğan grubu,ülker grubu ,zorlu grubu vs..özcesi ben bu tahta yapıcısını sevmedim,zaman maliyeti açımdan taşınır degil..ilk fırsatta ...kendime monologtur,yatırım tavsiyesi falan içermez..rastgele..
    sağdan soldan gelen bilgiler patronun adam gibi adam olduğunu söylüyorlar...ben de buna inanmak istiyorum..hissenin kendisi zaten güzel...gerisi de sabır edecez...nasibimizde de ne varsa onu kazanacağız...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. merkez bankası süpriz şekilde 7500 baz puan faiz artırdı...borç ile çalışan finansalları zayıf şirketler olumsuz etkilenecek...kocaer finansalları güçlüdür...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Faizi artırdılar böylece bitirmeyi planladıkları kur korumalu mevduata adresi gösterdiler...kkm den çıkacak para faiz ve borsaya geleceğini düşünüyorum...bir miktar da dolara gidebilir böylece bu gün düşmüş olan dolar yavaş yavaş tekrardan eski zirvelerine gelir...doların düşmesi ihracatçı şirketler için iyi değildir...bu iki etken ile hem tl desteklenecek hem de borsa...

kur korumali mevduattan çıkacak paranın olası gidecek adresleri şunlardır: faizli tl mevduatı....dolar...altın..borsa ...kripto..bence o para bu alternatiflere belli miktarlarda dağılım gösterecektir...en çok da faizli mevduata ve borsaya gelir diye düşünüyorum..bir miktar da dolara..ama doları azdırmayacak miktarlarda...kripto da henüz vakti değil..ileride fed faizleri düşürürse o vakit kriptoya da para gider...

kısacası kkm nin kaldırılacak olmasından sonra bu günkü faiz artışları planlıydı...tl ve borsa desteklenmek isteniyor düşüncesine kapılıyorum...

4. bir uzmanın faiz artışı kararı ile ilgili yorumları...

https://www.youtube.com/watch?v=aaJ-k0vyNXw

5. ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Şu Koca şirketi bir takibe alalım bakalım, hem Keko buradaysa boşuna değildir.
    25'lerdeyken kaçırdım hisseyi diye düşünmüştüm. İyi olacak hastanın doktor ayağına gelir boşuna dememişler, öyle düşünüyorum umarım öyle olur.
    Bol kazançlar herkese.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Şu Koca şirketi bir takibe alalım bakalım, hem Keko buradaysa boşuna değildir.
    25'lerdeyken kaçırdım hisseyi diye düşünmüştüm. İyi olacak hastanın doktor ayağına gelir boşuna dememişler, öyle düşünüyorum umarım öyle olur.
    Bol kazançlar herkese.
    Hayrını gör dostum...seni gördüğüme sevindim..uzun süredir seninle hisselerde kesişmiyorduk... bawer dostum da çok kaliteli bir temelcidir..geçmişte hangi hisseyi aldıysam hep onu benden önce orada pozisyon almış olarak görüyordum.. o yüzden de hep bana keko sen hep geç kalıyorsun alımlarda derdi...

buna rağmen elhemdülillah çok kazandık bu güne kadar...umarım hep birlikte kazanmaya devam ederiz...

8. artırılan faiz ile KKM den çıkacak paraya adres gösterdiler...merkez bankasının politika faizi %25 oldu...bankaların mevduat faizi her halde %30-40 bandında olur...ülkemizde ise enflasyon %100 dür...para enflasyondan korunmak için ya faize yada borsaya gelir..bence borsa yılda en az %50 kazandırır...doğru sektörden doğru hisseler alınmışsa bence kazanç %100-500 aralığında bile olabilir...o yüzden de borsaya ciddi bir nakit girişinin olmasını beklerim...

Sayfa 78/404 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •