Sayfa 780/851 İlkİlk ... 280680730770778779780781782790830 ... SonSon
Arama sonucu : 6805 madde; 6,233 - 6,240 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

1.  Alıntı Originally Posted by Coccodirillo Yazıyı Oku
    http://www.kartonsan.com.tr/tr/page.php?id=31

Allah bin bereket versin �� 38 günde ton başı
    4.430 TL. artış �� Allah zeval vermesin hacı emmi ������
    Senin dede bugünde zam yapmış. Parayı koyacak yer bulamayacak bu gidişle ama kimse kalmamış hissede. Tuz ruhu ile temizlemiş bu adam biliyor işi. Bilançoları çok merak ediyorum. Bedelsizin hisse fiyatında ki tüm primi gitmiş, eski fiyatlarına geri gelmiş ama net karlar misliyle artacak. Bu işte ciddi tuhaflık var. Bakalım neler olacak

2. http://www.kartonsan.com.tr/tr/page.php?id=31

Amcammm amcammmm 🥶 tonuna 23 gün için 1100.-tl. zam gelmiş 😱Hiç yapma daha iyi * 🥵

* Çekerim 👂kulağını..😹😃😇

3. Safralara güle güle ✌ rahat ol 🤙 bekleyen Derviş muradına erermiş 😂 diye boşuna dememişler 👌 arkana yaslan keyfine bak 😉 dedem işini bilir 😹😃😂

4. Sayın Roadruy, sizi Ereğli başlığından tanıyorum. Buralarda da karşılaşmak ne güzel

Ben çoğu Ereğli/İsdemir yatırımcısı gibi ful çeliklerdeyim. Bu hisseyi bir süredir araştırıyordum. Bir Ereğli yatırımcısının, yatırım yapma konusundaki bilgisine çok güvenirim. Siz de aynı zamanda bir Ereğli yatırımcısı olarak bu hissede yatırımınız var mıdır? Bu hisseyi neden almalı ya da almamalıdır?

Ben bu hissede yatırımcı değilim fakat esas faaliyet karının son 5 senede 25 kat artmış olması ama fiyatının son 5 senede sadece 5 kat artmış olması dikkatimi çekti. Bu şirketin yakın zamanda gerçekleştirdiği ya da gerçekleştireceği büyük bir yatırımı var mıdır? Kapasite kullanım oranı ve satış rakamları ton bazında yükselmekte midir? Sanki şirketin yatırımcı ilişkileri uzmanını bulmuş gibi çok soru sorduğum için kusura bakmayın. Hissenin yabancısı olduğum için bilgi toplamaya çalışıyorum. Hayırlı kazançlar

5. Şirketin karlılığını çok beğeniyorum, bilhassa son 5 ayda çok ciddi enflasyonun oldukça üzerinde zam yaptı ürünlerine. Gelecek olan bilançoların hepsinin birbirinden iyi geleceğini düşünüyorum ama şirketin temettü imtiyazı var. Bu benim için soğutucu bir faktör. Bedelsizden sonra bu sene önce bilanço akabinde de temettü miktarına bakacağım. Paylaşımcı bir temettü politikasına döner ve tatmin edici bir temettü açıklarlar ise düşünebilirim. Şirket gelecek 12 aylık bilanço ile benim öngörüme göre çok ciddi ucuzlayacak. İzliyorum özetle.

6.  Alıntı Originally Posted by roadruy Yazıyı Oku
    Şirketin karlılığını çok beğeniyorum, bilhassa son 5 ayda çok ciddi enflasyonun oldukça üzerinde zam yaptı ürünlerine. Gelecek olan bilançoların hepsinin birbirinden iyi geleceğini düşünüyorum ama şirketin temettü imtiyazı var. Bu benim için soğutucu bir faktör. Bedelsizden sonra bu sene önce bilanço akabinde de temettü miktarına bakacağım. Paylaşımcı bir temettü politikasına döner ve tatmin edici bir temettü açıklarlar ise düşünebilirim. Şirket gelecek 12 aylık bilanço ile benim öngörüme göre çok ciddi ucuzlayacak. İzliyorum özetle.
    Cevabınız için teşekkür ederim sayın Roadruy. Şirketteki imtiyaz bildiğim kadarıyla temettünün %5’i kadar sanırım. Yanlışım varsa lütfen düzeltiniz.

Bu hissenin F/K’sının 16, FD/FAVÖK oranının 11’lerden olması sizi hiç tedirgin ediyor mu? Malum birçok temettü şirketinde bu oranların yarısı hatta üçte biri olduğunu düşünürsek, şirketin mevcut durumun yarısı finansal rasyolara ulaşması sizce kaç yıl alır?

Sanırım hafta sonu şirketin 12 aylık karı açıklanıyor. Sizce 12 aylık net kar ve FAVÖK rakamları ne kadar gelir?

7. Sanırım üstteki sorumun cevabını dün akşam ALKA adlı kağıt, açıkladığı bilançosu ve ürettiği rekor FAVÖK rakamı ile verdi :D

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Benden başka,Kimsede karton yok galiba..
    Bir haftadır foruma yorum yazan olmamış..

Sayfa 780/851 İlkİlk ... 280680730770778779780781782790830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •