Sayfa 79/1002 İlkİlk ... 2969777879808189129179579 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 625 - 632 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Burgan günlüğün tek kötü tarafı her gün oranı kontrol zorunluluğu
    Hiç haberiniz olmuyor bir bakıyorsunuz 18,50 olmuş.
    O yüzden oranı hergün takip etmek lazım
    Haklısınız şimdilik geçici olarak gönderdim burgana. Aslında 19,50 veren bankalar da var ama iş yoğunluğundan ve portföy çeşitliği olmasını düşündüğümden gönderdim. aslında stopaj indirimi olmasaydı burgan da günlüğe 18,75 vermezdi bence. Yani stopaj indirimi kararının devamı birçok kurumun kararlarını ters köşe yaptı aslında... Bu arada herkesin niyetini de görmüş olduk..
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Selamlar Sn hayrani, estağfurullah, istediğini sorabilirsin, paylaşmaktan mutlu oluyorum. Tecrübenin iyisi kötüsü olmaz.

Acil durumlar için ayırdığım kısmın 3/4'ü PDD'de, 1/4'ü ZPK'da. Acil Hızlı bozma için 1/4'lük valörsüz ZPK'yı yeterli görüyorum, PDD'de zaten t+1 valör, daha acil bir durumda 1 işgünü sonra nakide ulaşılabilir durumda.

Katılım bankaları kar payı oranları(Finans Katılım, Kuveyttürk, Albaraka, Ziraat,Vakıf Katılım vs) şuan yıllık 12-14 civarlarında. Likit varlıklarımın bunun üzerinde olması benim için yeterli. PDD'de de stopaj "0", ileride getirisinin ZPK'dan daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

Saygılar.
    Sn tradestop Albaraka Türk yıllık yüzde 18 getirili kira sertifikası satıyor 3 ayda bir, belki bilginiz yoktur diye hatırlatmak istedim

3.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Sn tradestop Albaraka Türk yıllık yüzde 18 getirili kira sertifikası satıyor 3 ayda bir, belki bilginiz yoktur diye hatırlatmak istedim
    Teşekkür ederim bilgilendirme için Sn Kemtuz.

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bende hala 18,75 görünüyor stopaj öncesi bir miktar almıştım sabah çıkıp burgan günlüğe gönderdim. O da günlük %18,75 veriyor hem stopaj indirimi de devam ediyor hem de en azından mevduat olduğu için bir miktar garantisi var. 2 ay sonra stopaj indirimi devam etmezse belki o zaman düşünürüm. 18,90 için dönmeye gerek duymuyorum. diğer birikimlerim ahu, ppz, fil, osd vs.. di ama ppz ve fil fena halde canımı sıktı bu tavırları hiç hoş olmadı, güvenimi sarstı...
    Selamlar,
    Geçen hafta pazartesi dövizin hızla yükseldiği gün osd nin -1 küsur yapması benim canımı çok sıktı, getirisine göre oynakligi fazla olduğu için fondan çıktım, artık benim nazarımda değişken fon osd den daha iyidir

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Haklısınız şimdilik geçici olarak gönderdim burgana. Aslında 19,50 veren bankalar da var ama iş yoğunluğundan ve portföy çeşitliği olmasını düşündüğümden gönderdim. aslında stopaj indirimi olmasaydı burgan da günlüğe 18,75 vermezdi bence. Yani stopaj indirimi kararının devamı birçok kurumun kararlarını ters köşe yaptı aslında... Bu arada herkesin niyetini de görmüş olduk..
    19,5 verenlerde pasif bakiye var ,3-5 asagı aynı orana geliyor

6.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Selamlar,
    Geçen hafta pazartesi dövizin hızla yükseldiği gün osd nin -1 küsur yapması benim canımı çok sıktı, getirisine göre oynakligi fazla olduğu için fondan çıktım, artık benim nazarımda değişken fon osd den daha iyidir
    Evet maalesef ani kur ve tahvil yükselişlerinden OSD çok etkileniyor. o yüzden OSD deki negatifliği törpülemesi için sepette AHU' ya daha çok ağırlık verdim. ama OSD lerimi o sert günlük düşüşte bile bozmadım sadece ekleme yapmayı artık düşünmüyorum AHU ya ekleme yapıyorum görece daha istikrarlı buluyorum ama AHU da tek sevmediğim durum sahiplerinin altınbaşlar olması diğer türlü memnunum. Biraz sert hareketleri olmasa KRC yide sepetimdeki ağırlığını arttırırdım ama çok sert hareketleri var. Sonuç olarak Bu üçünü beğeniyorum borçlanma araçlarında..
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Selamlar,
    Tahvil eğrisinin toptan 500 bps yükseldigi bir günde -1 yapması kötü değil.

8. Merkez Kur % - 1,86

Sayfa 79/1002 İlkİlk ... 2969777879808189129179579 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •