Sayfa 790/964 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. Spk ya sorduğumuz soru
    Sayın yetkili Borsada işlem gören kervan hisse senedinin çağrı işlemi henüz gerçekleşmemiştir. 5 yıldır spk kararına güvenerek yatırım yaptık. Fakat 5 senedir bu olmadı. Dün spk bülteninde Demirören gazetecilik ve dohol şirketinin çağrı muafiyeti kabul edildi... Bu farklı uygulama neden. Bizlerin suçu spk ya mı güvenmek..bu konu bizler tarafından gerekli kurumlara şikayeti yapılacaktır. Fakat spk güvenilirliği tartışmaya açılacaktır..
    Gelen cevap....
    Ne alaka ise
    Tarafınızca Kurulumuza iletilen dilekçede yer alan hususlar kapsamında, zorunlu pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğüne ilişkin Kurulumuz kararı Ankara 9. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmiş olup, karar düzeltme aşamasındadır. Zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğüne bağlı olarak getirilmiş olan satış kısıtlaması ve kesilmiş olan idari para cezaları ise ayrı kararlar olup, bu kararların iptaline ilişkin yargılama devam etmektedir.

Bilgi edinilmesi rica olunur.

Diğer köyde bir yatırımcı spk ya soru sormuş. Aldığı cevap yukarıda. Alıntı yaptım.

2. Satış kısıtlaması için dava mı açılmış. Yani bizim bloke dediğimiz.

3. Arkadaslar selamlar. Uzun zamandir burdaki ve diger forumlardaki yazilari takip ettim. Dusuncelerimi aktarayim. Son 5 yilda kendilerini ky savunucusu olarak goren ky yi etrafinda toplayip sonra malesef yari yolda koyan insanlar var. Bu baglamda biri sirket yoneticisi oldu digeri ise malesef fesih davasi acilmamasi icin caba gosterme noktasina geldi. Ben objektif bakiyorum. Fesih davasinda artik son 5 yillik surecte herkesin niyeti ortaya cikmistir. Niyeti bozuk olanlar zaten tum cabalarina ragmen baktilar kisiler safini belli etti. Koseye cekilip izleyici olarak yoluna devam etmektedirler. Acacaginiz dava hayirli ugurlu olsun. Grup olarak bir olun . Curuk elmalar artik aranizdan ayrildi. Ama size helal olsun bayrami zehir ettiniz patronlara. Kara kara fesih davasini dusunuyolar simdi. Afedersiniz ama yirtik dondan cikar gibi ciktiniz. Sizi hic bir guc engelleyemez. Basariniz borsa tarihine altin harflerle gececek. Basinizdaki avukat arkadasta cabasi ve emegi ile turkiyedeki sayili avukatlar listesinde yerini alacaktir. Buyuk kararlar alinirken supheler cekinceler iftiralara maruz kalma hersey olur. Benim gordugum sirket kulislerinde derin bir dalga yaptiniz. Cok sarstiniz. Sizden korktuklari kadar emin olun spkdan korkmuyolar. Sizi spk ya yonlendiren bazi sahislara aldanmayin. Su anda is spk da degil blokelerin kalkmasi falan bahane is patronlarin niyetinde . Spk nin 250 milyonu tirtiklayan sahsin parasini odeyecek hali yok ya. Butun suclu spk demek malliktir bana gore. Gercek sucluyu gizlemektir. Aman sakin sizin liderlerinize iftira atacaklar attilarda. Sizi birbirinize dusurmeye calisacaklar. Liderlerinize belkide para teklif edecekler. Onlar sizi asla yari yolda koymaz. Onların kiymetini iyi bilin. Acin davanizi bekleyin. Inim inim inlesin patronlar ve onlarin maşalari. Patronlar simdi iduza ve frecell e oyle kiziyolarki? Uyu ya miyo lar. Satin alamayacaklarinida biliyolar. Acaba ne yapacaklar? La siz dava acarak bir kamyon cigeri kedilerden kacirdiniz. O kediler var ya o kediler tatacisi patronicesi patronu yancisi maşası oyle bi rahatsiz oldu ki. Kediler ciger kamyonunun arkasindan ciyaklaya ciyaklaya gidiyo. Aha kamyon adliye sarayina dogru gidiyo. Yazik la kedilere. Niye cigerlerini yaktiniz

SM-J701F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by fabrika Yazıyı Oku
    250 milyon meselesine gelince. Bu bir iddia. Suç duyurusunda bulundu spk. Ne çıktı? Bilen yok. Bir veya bir kaç kişinin ahlaksızlığı yüzünden şirketin dolayısıyla biz yatırımcıların cezalandırılması doğru mu? Parayı ben mi aldım, siz mi aldınız? Bizim ne suçumuz var.
    Üstelik çoğu yatırımcı çağrı var diye spk sayesinde bu hisseye girmişken.
    İddia mı hocam hepsi denetçi raporlarında var... Bilançoda var... gerçekten mi yazıyorsunuz dalga mı geçiyorsunuz

http://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2017&no=31

şimdi bakalım spk ne demiş

Şirket ile bağlı ortaklık ve iştiraklerinin; hakim ortaklarından olan
    alacaklarının tahsilinin imkansız hale gelmesi nedeniyle, 30.06.2016
    tarihi itibarıyla konsolide olarak en az net 57.383.182 TL tutarında
    sermaye ve/veya malvarlığı kaybına uğratılması

Bilançoda bu yazmıyor mu?? şimdi sözde ödediler 30 milyonunu

aynı gün sayılgan holdinge aktarılmadı mı???
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

5. "Mevcut alacaklar tahsil edilememesine rağmen, karşılığında hiçbir
    menfaat temin edilmeksizin ilişkili taraflara finansman sağlanmaya
    devam edilmesi ve alacakların tahsil ve takibine yönelik gerekli hukuki
    işlemlerin yapılmaması nedeniyle Şirket’in toplam 62.827.373,40 TL
    zarara uğratılması."

hani malatya arsaları olayı vardı... Hani akayteks alacağı vardı şirketin... alacağını almamasına rağmen hani şirket adamları geri kalan borçlarını da ödemişti.

Hani sonra bu malatya arsaları bir başkasına ondan da bir başkasına satılmıştı. Bak hocam hepsi KAP'ta bilançoda yazıyor.

6. Mevcut alacaklar tahsil edilememesine rağmen, karşılığında hiçbir
    menfaat temin edilmeksizin ilişkili taraf Komak Isı Yalıtım Sistemleri
    Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ye finansman sağlanması sonucunda oluşan
    4.794.292,87 TL tutarındaki alacağın 19.04.2017 tarihinde tahsilinden
    vazgeçilmesi ve bu şekilde Şirket’in 4.794.292,87 TL zarara uğratılması.

eski bilançolar denetim raporlarına bir bak iddiamı... Denetçi evrakları inceleyerek bu cezaları verir...

7. Karşılığında hiçbir menfaat temin edilmeksizin 3.kişilere finansman
    sağlanması nedeniyle Şirket’in 31.12.2015 tarihi itibarıyla faiz hariç
    11.112.804,10 TL zarara uğratılması.

bak hocam

8. 7.800.000 TL değerindeki Şirket paylarının devredildiği 3.kişilerden hisse
    bedelleri temin edilmeyerek Şirket’in 31.12.2015 tarihi itibarıyla faiz hariç
    7.800.000 TL zarara uğratılması.

melis çakır'a bahar döşemin hisselerinin devredilmesi sonra bunların piyasadan satılması... hisseler devredildi parası nedense kaç yıl olmasına rağmen alınamadı bak bilançoya

şirketin iştirakinin hissesini sat parasını alma...eeee SPK haksız öyle mi??

Sayfa 790/964 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •