Sayfa 8/52 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
Arama sonucu : 411 madde; 57 - 64 arası.

Konu: GOODY - Goodyear

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --potansiyeli çok ama vermemeli, faiz oranları yüksek... önümüzdeki dönem vermediğinde ileriki dönemlerde çok çok fazla ödeyebilir...
    Azda olsa temettü vermesi kurumsal yatırımcılar için cazip olmaz mi hocam

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Azda olsa temettü vermesi kurumsal yatırımcılar için cazip olmaz mi hocam

--kurumsallar son zamanlarda abuk sabuk satışlar yapıyorlar, bu fiyatlardan kurumsalların satmaları için aklını peynir ekmek ile yemeleri lazım..giderek brüt kar marjı artıyor, avrupadaki üretimin bir kısmı ülkemize kayacak, kapasite artışı ve modernizasyon yatırımları bitti...ana şirket yeniden yapılandırmaya gitti, tüm dünyada faaliyet karını iki yılda 2 kat yükseltme hedefi koydu...

--neden satarlar, anlamak güç...satsınlar bakalım...filimin sonu nasıl olsa mutlu bitecek...acelemiz de yok, diğer taraflardan palazlanma ile meşgulum şimdilik...

--şirketin brüt kar marjı 2017 öncesi yüzde 13-15 arası iken, giderek artan yatırımlar ile 2022-23 de yüzde 19-20 ye yükseldi...bu ivme ile 2 yıl sonra %25 i geçer...(brisanın %32-33 brüt kar marjı olduğu yerde) %25 düşük bile...

--bürt kar marjındaki %1 lik artış 8 milyon dolar ediyor...2 yıl sonra 40 milyon dolar daha artabilir brüt kar marjı...o zaman benim dolar bazında 1 koyup 3 alma hedefim gerçekleşir...diye düşünüyorum...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --şirketin brüt kar marjı 2017 öncesi yüzde 13-15 arası iken, giderek artan yatırımlar ile 2022-23 de yüzde 19-20 ye yükseldi...bu ivme ile 2 yıl sonra %25 i geçer...(brisanın %32-33 brüt kar marjı olduğu yerde) %25 düşük bile...

--bürt kar marjındaki %1 lik artış 8 milyon dolar ediyor...2 yıl sonra 40 milyon dolar daha artabilir brüt kar marjı...o zaman benim dolar bazında 1 koyup 3 alma hedefim gerçekleşir...diye düşünüyorum...
    Hocam iki yıl çok uzun bir süre değil mi o kadar nasıl bekleyeceğiz

5.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Hocam iki yıl çok uzun bir süre değil mi o kadar nasıl bekleyeceğiz

Doları 3 katlamak kolay bir şey mi?

Her 2 yilda dolarinizi 3 e katlasaniz

10000 $ , 10 yıl sonra 2.43 milyon $ olur

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Doları 3 katlamak kolay bir şey mi?

Her 2 yilda dolarinizi 3 e katlasaniz

10000 $ , 10 yıl sonra 2.43 milyon $ olur
    millet 30 yıl vadeli tahvil alıyor %1-2 faiz ile...şimdiki gençler çok sabırsız...

GT, bizimkinden daha diri duruyor...

--biraz nakit akım tablolarına bakayım dedim....bir kalemi bulamadım...diğer şirketlerde de var mı bu gösterilmeme durumu diye 10 şirkete daha bakmak zorunda kaldım...onlar da var...
    NAT da;
    Gerçekleşmemiş Yabancı Para Çevrim Farkları İle İlgili Düzeltmeler goody de yok...neden yok??

--brisa nın finansal tabloları çok güzel ve ayrıntılı veriliyor...

--goodyden bir bilgi çoğu zaman endirekt şekilde elde ediliyor...o da çok zahmetli ve çoğu zaman yeterli değil, bazı bilgilere endirekt de ulaşmak mümkün değil...bu tür gösterimi daha doğrusu gösterilmemeyi ne akla hizmet ile yapıyorlar diye düşünüyorum...bulamıyorum...

Sayfa 8/52 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •