Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 802/1002 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,409 - 6,416 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    İnsanların yerini çoğu işte robotlar alıyor.

Mesela bu gerçek bir e-ticaret sitesi İngiltere de açıldı. Yakında aynısını tüm e-ticaret siteleri yapacak.

https://www.dezeen.com/2018/06/06/vi...-robots-movie/

Yapay zeka ve otonom sistemler hayatımıza engeç 1-2 sene içinde tamamen girmiş olacak. ABD de dev gibi bizim 5M+ Migros büyüklüğünde mağazayı sadece birkaç adamla çalıştıran mağazalar var.

https://www.seattlemet.com/news-and-...n-capitol-hill
    O seviyeye gelen kadar daha cok zaman var.
    Yapay zeka, robotlar güncel olarak daha cok kalifiyeli calisanlara tehlike yaratiyor öncelikli olarak (Avukat, Doktor, fabrika üretim vs.).
    Hizmet sektöründe, ki bu sektörler batida milli hasilatlarinin %70-%80'ini kapsiyor, kolay degil henüz robotla o isleri halletmek.

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Yapay zeka, robotlar güncel olarak daha cok kalifiyeli calisanlara tehlike yaratiyor öncelikli olarak (Avukat, Doktor, fabrika üretim vs.).
    Hizmet sektöründe, ki bu sektörler batida milli hasilatlarinin %70-%80'ini kapsiyor, kolay degil henüz robotla o isleri halletmek.
    Almanyada bizim kadar çok mağaza görevlisi var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. Neden kolay değil. Amazon ABD de zaten uyguladığı sistemi buraya anında AmazonTR ile neden uygulamasın? AliBaba ÇİN de zaten uyguladığı sistemi buraya Trendyol ile neden uygulamasın? Apple zaten ABD de mağazalarda uyguladığı sistemi neden uygulamasın? Ebay ABD de uyguladığı sistemi GittiGidiyor ile neden uygulamasın?

Global oyuncular için klonunu yapma süresi çok kısa.

Misal Google veya Amazon ve Microsoft un herhangi bir ülkeye karar verdikten sonra dev gibi veri merkezi açması azami max 3-9 ayda uçtan uca bitiyor!

Yani tüm Türkiye deki tüm veri merkezlerinin tamamının toplamından daha büyük bir veri merkezini birkaç ayda açabiliyor! Koskoca dev gibi bulut veri merkezini 3 vardiya 2 şer kişi ile yönetiyorlar.

https://datacenterfrontier.com/googl...clock-by-2030/

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Almanyada bizim kadar çok mağaza görevlisi var mı ?

Bizim kadar olmasa da benzer bir yapi var ve gelirleri de düsüktür.
    Ancak restoranlarda is degisir. TR'de 5 kisinin yaptigini burada bir kisi daha güzel yapar.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Neden kolay değil. Amazon ABD de zaten uyguladığı sistemi buraya anında AmazonTR ile neden uygulamasın? AliBaba ÇİN de zaten uyguladığı sistemi buraya Trendyol ile neden uygulamasın? Apple zaten ABD de mağazalarda uyguladığı sistemi neden uygulamasın? Ebay ABD de uyguladığı sistemi GittiGidiyor ile neden uygulamasın?

Global oyuncular için klonunu yapma süresi çok kısa.

Misal Google veya Amazon ve Microsoft un herhangi bir ülkeye karar verdikten sonra dev gibi veri merkezi açması azami max 3-9 ayda uçtan uca bitiyor!

Yani tüm Türkiye deki tüm veri merkezlerinin tamamının toplamından daha büyük bir veri merkezini birkaç ayda açabiliyor! Koskoca dev gibi bulut veri merkezini 3 vardiya 2 şer kişi ile yönetiyorlar.

https://datacenterfrontier.com/googl...clock-by-2030/
    Amazon olsun, Apple olsun is sahasi yaratiyorlar iste, ama vasifli is degil yarattiklari. Daha cok vasifsizlar icin.
    Sadece merkezlerinde ve data yönetiminde vasifli is yaratiyorlar. Vasifli islerde almanlar ve yetismis yabancilar calisiyor. Vasifsizlar da ise yabancilar calisiyor. Egitimli olsalar bile bir sekilde diplomalarini kabul ettiremedikleri icin vasifsiz olarak calismak zorunda kaliyor göcmenler.
    Yeni bir sey degil eskiden de böyleydi. Sadece yeni nesil türklerin bir cogu iyi kötü meslek ögreniyor ve eskisi gibi cogunluk olarak vasifsiz islerde calismiyor. O ihtiyaci da yeni gelen göcmenler karsiliyor.

6. Destruction of value in US real estate revealed

Commercial properties in difficulty are being valued at less than 75% previous level, appraisal data show

https://www.ft.com/content/a34e131c-...c-84c632243e87

7. Civic ne abi elinle itince kaportası göçüyor kaza yapsan Allaha emanet. Passat da matah bir araç değil ama temel donanımı ve güvenliği tartışılmaz zaten bir segment üst. Honda accord güzel araç kiralamış kullanmıştım passat rakibi odur. Aradaki fark saçma sapan vergiler kaynaklı, aptal saptal vergiler var akıl mantıkla açıklanmaz. Mesela 2.0 araç 1.6 pek çok araçtan az yakıyor ama vergisi yüksek saçmalığa bak hani karbon salınımı için vergi koyulsa filan inanın anlayacağım araba ihtiyaç yahu passat filan Almanya'da fakir arabası mersedes E ler taksi yazık bize çok üzülüyorum.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Amazon olsun, Apple olsun is sahasi yaratiyorlar iste, ama vasifli is degil yarattiklari. Daha cok vasifsizlar icin.
    Sadece merkezlerinde ve data yönetiminde vasifli is yaratiyorlar. Vasifli islerde almanlar ve yetismis yabancilar calisiyor. Vasifsizlar da ise yabancilar calisiyor. Egitimli olsalar bile bir sekilde diplomalarini kabul ettiremedikleri icin vasifsiz olarak calismak zorunda kaliyor göcmenler.
    Yeni bir sey degil eskiden de böyleydi. Sadece yeni nesil türklerin bir cogu iyi kötü meslek ögreniyor ve eskisi gibi cogunluk olarak vasifsiz islerde calismiyor. O ihtiyaci da yeni gelen göcmenler karsiliyor.
    Ocado var ingiltere merkezli online market konsepti. İngilterede teknoloji ağırlıklı çalışıyorlar. ama şöyle bir risk gerçekleşti. O süper teknolojik depoları yandı. ve 100 milyon pound zarar oluştu. Aynı yeri kurmak ne kadar zaman alır bilemiyorum. Teknoloji iyidir hoştur ama güzel sermaye yatırımı ister.

https://m.youtube.com/watch?v=MRi0--ahsuw

https://www.google.com.tr/amp/s/www....iness-48919285
    Ocado says Andover warehouse fire cost more than £100m

O egeli ben değilim

Sayfa 802/1002 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz