Sayfa 805/1003 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855905 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 6,433 - 6,440 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by kartel1 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba, bugün kkm dönüşüm var bankalara talimat gitmiş kkm oranları %20 seviyelerinde ve kkm açmaya istekli değilller. Fiba Kkm ye %20 veriyor Diğer özel bankalarda bu civarlarda teklif etti ancak İş bankası KKm için %29 3 aylık vadeliye %37 teklif etti. (Kamu bankalarına sormadım.)Bu fark nedendir sizce? Genelde İş bankası düşük verirdi bu sefer tam tersi birde klasik olacak ama kkm mi yoksa düz 92 gün vadelimi sorusunun yanıtını yatırım tavsiyesi olmamak kaydıyla verebilecek olan varsa sevinirim. Herkese iyi günler.
    Merhaba sayın kartel ne yaptınız acaba başka bankalardan da oran aldınız mı?

KKM'de rekor artış
    Kur korumalı mevduatlar 4 Ağustos haftasında 150 milyar TL ile rekor artış kaydetti.

............
    Son düzenleme : paramanya; 10-08-2023 saat: 22:23. Sebep: 2 kere gönderilmiş

4.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    KKM'de rekor artış
    Kur korumalı mevduatlar 4 Ağustos haftasında 150 milyar TL ile rekor artış kaydetti.
    %30-%40 getiriler elde edildi. Bunlar KKM’ye gitmese altına, dövize, harcamaya gidecekti. Bir şekilde dönmesi aslında iyi. Ama günün sonunda bu çarktan çıkılması gerekiyor. Bu nasıl olacak hala soru işareti.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

kkm her neyse faize para yatırılıyor , banka efendi parayı mb ye satıyor , kimseye kredi vermiyor , piyasada para dönmüyor , olması gereken çarklar dönmüyor , kara kış kapıya dayanmak üzere

6.  Alıntı Originally Posted by Emre1976 Yazıyı Oku
    Merhaba sayın kartel ne yaptınız acaba başka bankalardan da oran aldınız mı?
    Merhaba hocam, oranları dün almıştım. Kamu bankaları ile çalışmak istemediğimden İş bankasına 3 aylığına daha %29 oranla yatırdım. Yatırdım ama çok gitgellerim oldu. İş bankası 3 ay vadeliye %37 verip kkm de 29 dan yukarı çıkmayınca risk alsammı acaba diye saat 3.30 a kadar bekledim ama kur riskini alamayacağıma karar verip kkm ye devam dedim. Bu arada İş bankası kkm oranı da aslında 17.5 miş ama ayın 11 ine kadar geçerli bir ilave faiz kampanyası varmış ben ondan faydalanmışım hesap açılınca belli oldu. Bundan sonra kamu bankaları hariç kkm ye yüksek faiz alamayacağız galiba. Rasyonalite ye dönüş bu olsa gerek

7.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    kkm her neyse faize para yatırılıyor , banka efendi parayı mb ye satıyor , kimseye kredi vermiyor , piyasada para dönmüyor , olması gereken çarklar dönmüyor , kara kış kapıya dayanmak üzere
    Bugüne kadar döndükleri ile idare etsin paşalar.
    2018 yılından beri bas bas paraları şişir babam şişir karlar cirolar arşa çıktı
    2021 de toplam kredi borcunu adam 2023 de 3-6 aylık kar rakamı ile ödeyebilecek hale geldi.
    2018 de falan yıllık 4-6 milyar kar yazan bankalar 6 aylık 20 30 kar yazmaya başladılar
    Köşedeki dönerci bile piyasaya açılmış açılır açılmaz tavan tavan gidecek bi minik düzeltme sonra yine tavan tavan atıyorum 1 milyar PD inden açılsa 1 sene sonra 30 milyar piyasa değerinde olacak.
    Kim takar kredi line ını artık.

8. Siz ne yaptınız. hsbc eft limitinde sorun yaratmıyor değil mi? Benim de yarın dönüş var. 30tl lafı konuşuluyor, ancak seçime kadarki beklenti.. baskilarlarsa 3 ayda 29u gecmeyebilir. Vakifbank en makulu gibi duruyor, 31 verirse tabi. Yarın deneyeceğim..
    %38nema yi nkolaya aktarıp fiziki düşerse fiziki, yoksa nkolaydan altin alabilirim. Kalan da kkm devam.
     Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Vakıfın %31 i acaba faiz almaya yeter mi? Özellikle seçime kadar dolar tutulacak( 30 olacak) dedikoduları ortalıkta dolaşırken.. 3 aylığı %7.75 e geliyor.. O da şu anki kur üzerinden 29.14 filan yapıyor.. Sabit kalırsa(hangi parayla kalacaksa) acaba faiz yakalayabilir miyim?
    SM-G988B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 805/1003 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •