Sayfa 813/1081 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon
Arama sonucu : 8643 madde; 6,497 - 6,504 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin (2)

Alıntı Originally Posted by sutkan Yazıyı Oku
    Sacro da yünsa da candır gerisi heyecan... Sabredenlerle bekleyen kazanır. Yünsa dan zarardamıyım? Evet zarardayım... Şirket zarar edip battı mı? Hayır... O halde elindekinin kıymetini bileceksin.

Yazdıklarım sadece benim fikrim ve temennimdir.Asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    aynen, yunsa gibi bir çok kağıt suriye ile ilgili konjonktürden dolayı hacimsiz düştü. dolayısıyla endişelenmeden, panik yapmadan malına sahip çıkanlar kazanacaktır diye düşünüyorum.

şimdi, gelsin 3 aylık bilanço beklentileri. yunsa da, bu anlamda güzel hareket beklediğim hisseler arasındadır.

2. Ödenmeyen borçlar kamu borcuna dönüşmez... Bu borçlar KGF borcu değil. Kurumsal firma büyük işletme bunlar. Ancak borçlar odenmezse sigorta öder, sigorta ödemekte zorlanırsa kelebek etkisiyle durumu kritik firmalardan bankalar borçlarını ödemelerini ister, dolar yüksek faiz yüksek enflasyon yüksek derken çarkı döndürmekte piyasa zorlanırsa ki, Cari açığın GSYH'ye oranı %6,5'u geçince tehlike çanları çok acı çalar... Ona göre tedbirli olmak lazım... Yanıbaşımızda millet savaşıyor bizde kıyısından köşesinden girmişiz... Bu ortamda çok sıkıntı çıkmaz umarim... İnşallah olmaz ama böylesi bir ihtimal var ve akıldan çıkarmamak lazım...

ABD'nij istediği oldu... Füzelerini attı, reklamını yaptı... Rusların hava savunma sistemi de 30 dizeden 10 tanesini düşürebildi... ABD başka operasyon düşünmüyoruz dedi... Rusların bizim üslerimizden vurulan olmadı, diğer taraftan bu işleri hukuki yollarla halledeceğiz dedi... Suriye tesislerin bir kısmi vuruldu deri...
    İnşallah haftaya düşüşle başlasa bile önümüzdeki hafta olumlu olacaktır... İnşallah... Savaş konusunun gündeme geldiği günde Citi 60 bin lot almış... Gayet olumlu bence... Ben öyle görüyorum...
    Dibe vurmanın en güzel tarafı ne biliyor musun?
    Bundan sonra hep yukarı...

3. Milletin malının elinden alınması için bundan uygun ortam göremiyorum :D Geçen yıl tomahavklar düştüğünde ne olmuş bakıverin velveleden önce :D

YUNSA - HAFTALIK -

1-2-3 numarali gosterdigim trendi 3 numarali kismini test etmek isteyebilir. Kanal icinde kalmaya devam ettikce sikinti yok

[IMG][/IMG]

5. Sacro hocanın ceza almasını kınıyorum!
    YT yapmayan usta sadece deneyimlerini yaptığı işlemleri paylaştı. Kimse mecbur değil bu işlemleri yapmaya.. Bu derin kuyuda bizlere ışık tutuyordu.. Herkes hür iradesiyle alıp satıyor kimsenin başına silah tutularak işlem yaptırılmıyor.
    Burayı takip edipte para kazanmadım diyen adam var mı? 1-2 lira kazanınca hemen çıkan yatırımcı hisse düşüş eğilimine girince neden stoploss koymaz?
    soylenecek çok şey var ya neyse!

Alıntı Originally Posted by egelim Yazıyı Oku
    Ödenmeyen borçlar kamu borcuna dönüşmez... Bu borçlar KGF borcu değil. Kurumsal firma büyük işletme bunlar. Ancak borçlar odenmezse sigorta öder, sigorta ödemekte zorlanırsa kelebek etkisiyle durumu kritik firmalardan bankalar borçlarını ödemelerini ister, dolar yüksek faiz yüksek enflasyon yüksek derken çarkı döndürmekte piyasa zorlanırsa ki, Cari açığın GSYH'ye oranı %6,5'u geçince tehlike çanları çok acı çalar... Ona göre tedbirli olmak lazım... Yanıbaşımızda millet savaşıyor bizde kıyısından köşesinden girmişiz... Bu ortamda çok sıkıntı çıkmaz umarim... İnşallah olmaz ama böylesi bir ihtimal var ve akıldan çıkarmamak lazım...
    Sirketler cogunlukla kredilerini yurtdisindan cekiyorlar. Cunku daha cazip ve faiz oranlari dusuk. Tabi bu kredileri cekerken teminat gosteriyorlar. Eger borclari odeyemezler ise bu borc bankalara kaliyor. Eger olurda bankalarda odeyemezler ise devlet guvencesi sebebiyle kamuya kaliyor. Benim bilgim bu yonde.

Bugun Dogus Grubunu arastiriyordum. Doğuş Grubu’nın açık döviz pozisyonunu 4.7 milyar dolar. Kısa ve uzun vadeli finansal borçları ise 6.2 milyar dolar. Bu hissenin neden dip seviyelere geldigini bize soyluyor. Zaten 7.8 milyar TL kisa vadeli borclari yapilandirma durumu malum. Daha kotusu kur %1 arttiginda borc miktari 116 milyon TL artiyor.

XU100 - HAFTALIK -

107.500 altinda haftalik kapanis endeksi sikintiya sokar.

[IMG][/IMG]

USDTRY - HAFTALIK -

[IMG][/IMG]

Sayfa 813/1081 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •