Sayfa 815/1001 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 6,513 - 6,520 arası.

Konu: Viop XLIV

Hiç dedin mi.
    Pazarcı abim
    O benim vitrinim diyor..
    Çok dayaktsn döndük.
    Şimdi akıllandım
    Seçtirirse alırım.
    Gösterirse almam.

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Vatandaşda çürüğü çarığı seçsin, kakalanmasın.her esnaftan mal alınır mı, hırlısı var hırsızı var dolandırıcısı var.
    Genelde tezgahta malın iyisini en üstte koyarlar, vatandaş buna dikkat etse yeter asında. O üsttekilerden istiyorum desin
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Devletin bütün kaynakları , ödediğimiz vergiler hepsi borsaya aktarılıyo , tüy müy kalmadı bende artık gerçekten inanılmaz...

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    ....
    Şortlanacak tek yer bundan sonra dow ve dax olur ancak
    Dowu Daxı şortluyan ihya oldu, bistti şortluyan cepten yedi.
    Ohhh şırıl şırıl akıyor dow

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

4. Ahlatçı bu defa tedbirli gidiyor

https://twitter.com/laplace2011/stat...-BWcT-1ENAo_yw

5. Teklifle, bakiye takip tutarı 2 bin lira ve altına düşen icra takibindeki alacakların tasfiye edilmesi amaçlanıyor.

İcra takibi başlatılmış bulunan, borçlusu gerçek kişi olan ve her bir icra dosyası itibarıyla asıl alacak ve ferileri dahil icra takibi başlatıldığı tarihteki takip tutarı 2 bin lirayı aşmayan alacaklar ile bu tutarın üzerinde takip başlamış olmakla birlikte 15 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla dosyada yapılmış tahsilatlar nedeniyle bakiye takip tutarı 2 bin lira ve altına düşen alacaklar; alacaklıların feragat ettiklerini belirtir dilekçeyle vazgeçerek icra takiplerini sonlandırmaları koşuluyla küçük alacak kapsamına alınacak.

Böylece küçük alacak olarak tanımlanan alacaklarından feragat eden mükelleflere, bu alacaklarını Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre değersiz alacak kabul ederek kayıtlarından çıkarma imkanı sağlanacak.

Telgraf ve Telefon Kanunu'na göre Hazine payı ödemekle yükümlü GSM operatörleri ve yetkilendirilmiş diğer işletmecilerin, takibinden vazgeçtikleri tutar içinde Hazine payı hesaplanmasını gerektirir alacak bulunması halinde, icra dosyasındaki takip tutarının yüzde 18'i, ödemeleri gereken Hazine paylarından mahsup edilmek suretiyle iade edilecek.

İcra takiplerinin sonlandırılmasını teşvik etmek amacıyla icra takibinden vazgeçme nedeniyle alınması gereken harçlar alınmayacak.

Bankacılık Kanunu kapsamında faaliyet gösteren varlık yönetim şirketlerince, banka ve diğer mali kurum ve kuruluşlardan 15 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla devir ve temlik alınan ve bu kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla anapara takip bakiyesi 2 bin 500 lira ve altında bulunan bireysel nitelikli her türlü kredi sözleşmesinden kaynaklı alacakların anapara takip bakiyesinin yarısı; kalan anapara, faiz, masraf, vekalet ücretleri ve benzeri alacaklarının takibinden feragat edilmesi şartıyla, Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesinden Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) aktarılan tutardan Fonun iştiraki olan varlık yönetim şirketi aracılığıyla ödenecek. Bu kapsamda tasfiye edilecek tutar bir gerçek kişinin tüm varlık yönetim şirketlerine olan borç toplamı dikkate alınarak tespit edilecek.

Tasfiye edilen alacaklar nedeniyle borçlu tarafından, varlık yönetim şirketlerinden veya Hazine ve Maliye Bakanlığından vekalet ücreti, yargılama gideri ve benzeri başkaca bir hak ve alacak talebinde bulunulamayacak. Kapsama giren alacaklara karşılık maddenin yürürlüğe girdiği tarihten sonra varlık yönetim şirketlerince yapılmış tahsilatlar, bu şirketlerce borçlusuna iade edilecek.

Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla 11 Mart 2020 tarihinden itibaren verilen ve ilgilisine tebliğ edilmemiş olan idari para cezaları tebliğ edilmeyecek. Tebliğ edilmiş olan cezaların tahsilinden vazgeçilecek. Bu maddenin yürürlük tarihinden önce işlenen söz konusu kabahatler için idari para cezası verilmeyecek, tahsil edilmiş olan idari para cezaları ise iade edilmeyecek.

(Bitti)

Kaynak : Anadolu Ajansı

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Simite zam gelince hemen ULKER almak lazımdı, 14 lerden 22 lere geldi.

4 lü Çizi kraker kg 34 TL idi, kg 54 olmuş. Kg petibör de 24'den 34 TL Kg'a geldi. Gerçi şekeri daha az koyuyorlar sanki.

Bu bilanço kritik bence, eski tas eski hamam olmaz ise ilgi olabilir.
    Buğday Analizi ( Ikon Menkul )

Buğday CFD - Son Günlerdeki Hafif Düşüş 21 Günlük Ortalamaya Takıldı...
    Buğday fiyatları 729 seviyesinden adım adım yükselirken 945'e kadar yükseldi. Bu yükselişi çoğunlukla 21 günlük ortalama izledi. Son günlerde yaşanan düşüş ile birlikte bu ortalama test ediliyor. Eğer tutunabilirse tekrar atak görebiliriz. Ama kırılması halinde bir miktar kar satışı gelebilir. Olası kar satışlarında 815 seviyesi haftalık ana destek olarak izleniyor olacak.

Tepkilerde ise 907 ara bölge ve 945 ise ana bölgedir.

Destekler: 875 - 844 - 815

Dirençler: 907 - 945 - 971

Ikon Menkul
    ikonmenkul.com.tr

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. Hektaş her an tavanı çözebilir.

YTD

8.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Hektaş her an tavanı çözebilir.

YTD
    Ahhaa yıkıldı tahta,du bakalım ne olacak.

YTD

Sayfa 815/1001 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •