Sayfa 817/1002 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Portföy çeşitlendirmek adına portfoyumun yüzde 1-2 si gibi aes almak istiyorum. Petrol fiyatları da sağlam düştü sanki. Bu konuda yorumunuz var mı?
    Ayrıca tcd ayın ortalarında yüzde 20 lerde kardaydi sanki ama ayı eksi bu kapattı. Bu fonda aes fonu gibi çok sağlam psikoloji istiyor. Onu da diplerine yakın düşünürsek ondan da bir ısırık alınır gibi düşünüyorum

Sanırım sürpriz bir faiz arttırımı gelecek. Piyasanın başka fiyatlayacağı bir olumlu gelişme göremiyorum.
    Defansif değişken fonum eıb nin %25 ine satış verdim. Daha agresif fonlara dönüştüreceğim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bunlar öyle riskli fonlar değil. ağırlıkla öst, borçlanma araçları, tff , finansman bonosu, %10'dan az hisse taşıyorlar.
    Değişkenlerin en muhafazakar olanları ve aktif yönetilip fırsatları değerlendirenleri bunlar.

PPF olarak fil var zaten, bunlar en alttan bir üst basamaktaki fonlar portföyümde, amaçları ve portföyde yüzdeleri ona göre yani.
    Üstad fil hafta sonu için getiri sunuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Portföy çeşitlendirmek adına portfoyumun yüzde 1-2 si gibi aes almak istiyorum. Petrol fiyatları da sağlam düştü sanki. Bu konuda yorumunuz var mı?
    Ayrıca tcd ayın ortalarında yüzde 20 lerde kardaydi sanki ama ayı eksi bu kapattı. Bu fonda aes fonu gibi çok sağlam psikoloji istiyor. Onu da diplerine yakın düşünürsek ondan da bir ısırık alınır gibi düşünüyorum
    Brent pandemiyi fiyatladı bende portföye yine bir miktar almayı düşünüyorum. Ancak faiz arttırımı gelirse bir miktar dövizde gerileme olabilir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Üstad fil hafta sonu için getiri sunuyor mu?
    Evet hocam 3 günlük veriyor. Ama ppf'Lerde PPZ FİL'den iyi artık. Ben değiştirmeye değmez diye fil ile devam ediyorum ppf'de
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Al-sat için kurulmuş borsa gibi türev piyasaları gibi alanlar varken fonlarda trade etmeye çalışmak, düşecek satayım, çıkacak alayım diyen , 1 bilse 3 bilmez 2 bilse 1 bilmez , eninde sonunda doğru yapmadığını anlar, sakinleşir. Ben de denedim yıllar önce. Borsa gibi sandım burayı. Borsada sabır her zaman iyi olmayabilir, aldığın şirket batar, endeks çıkar kağıdın çıkmaz vs. Ama yatırım fonu mantalitesi farklı, bunu en erken kabullenen, en karlı çıkan olur kanımca.
    Hele hsyflerde ancak relatif ile kazanılırken, bir günde %3 lük piyasayı kaçırırsa 1 aylık relatifi gider. Sabrı boşa gider. 15 dakika gecikmeli veri ile trade etmek bile zorken, 1 gün gecikmeli fon verisi ile trade etmeye çalışanlara şaşırıyorum. Ama tabi saygı da duyuyorum, herkesin kendi stratejisi var.
    hocam sözüm sadece kendime ama buna saygı falan duyulmaz aslında. çünkü bunun adı kerizliktir. kerizliğin nesine saygı duyacaksınız? en fazla üzülürsünüz falan. şu yazdıklarınızın aynısını nnf fon yöneticisi de söyledi. siz aylardır kendinizi parçalıyorsunuz bu yanlışlığı bitirmek adına. ben de bu gün itibarıyla kendime söz verip hsyf'lerde düşüşten etkilenmemek adına yaptığım alsata kesin olarak son veriyorum. bu kararı bozmamayı başarırsam bu günkü kaybım, uzun vadede fazlasıyla kâra döner. ama borsanın yüzde 5 düştüğü gün de aynı piskolojiyi korumak şartıyla.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Evet hocam 3 günlük veriyor. Ama ppf'Lerde PPZ FİL'den iyi artık. Ben değiştirmeye değmez diye fil ile devam ediyorum ppf'de
    Üstat günlük mevduatta bekliyordum. Yarın sabah alımı emri vereyim

8. MKK üzerinden sahip olunan varlıklara satış engeli koyabilirsiniz.
    Satış engelini kaldırdığınızda ancak ertesi gün piyasada satış emri verebilirsiniz.
    Belki bir nebze faydası olur.
    Saygılar.

Sayfa 817/1002 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •