Sayfa 826/1002 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876926 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 6,601 - 6,608 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu seviyelerden toplamak lazım
    Vadeyi uzun tutacağız tabi.
    Bist dolar bazında artmazsa yabancı için süper ucuz olacak.
    Yabancının gireceği o gün geldiğinde nerelere fırlar elimizdeki mallar Allah bilir.

Tek çekincem bir son düşüş daha olurmu, olursa nerde başlar nerde biter.Düşüş olacaksa pahallıdan almayalım.
    Sonrası belli zaten.
    Ben de uzun vadeli topluyorum portfoyun bir kismi ile

Bodoslama girmedim tabiki kucuk kucuk girisler ile adimladim her ay borsaya cok cuzi bir miktar ayirdim ve borsa portfoyunu 2 ye boldum

Toplam hisselerin degeri kadar da usdtrf + zgold yaptim hedge sayilmaz ama ekrandaki goruntu daha hosuma gidiyor toplam portfoy karliligi acisindan

Hisse toplam degerlerini usdtrf + zgold degerine temel olarak olusturdum yari yariya

Hisselerin toplam degeri doviz tarafina gore deger yitirdikce kar ettigim dovizden bir miktar satip hisseye sokuyorum al sat yapmadan topluyorum hisse sayimi artiriyorum

Su ana kadar bu sistem 1 senedir guzel guzel calisiyor yorulmadan zevkle takip ediyorum duzeltme olsa da bana yariyor ralli olsa da bana yariyor

Tabi bu parayi bu sure zarfinda full dovizde olsaydim daha karli olacaktim ancak mutlaka bir miktar bacasi tutenlere ortak olmakta fayda var ilerisi icin

Bu arada doviz yukseliyor doviz bazli fonlarimiz cosuyor vs. diye sevinmeyelim o cosanlari enflasyon ile cebimizden guzel guzel alacaklar

Portfoy takibi yaparken mutlaka 4 karsilastirmayi her zaman excel tablonuzun kosesine formulleyin

Mevduat bazli

Enflasyon bazli

Usd bazli

Altin bazli

Sen belki %75 portfoy bazli artidasin ama doviz %100 yapti gecmis olsun fakirlestin

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zamanlamayı iyi yapmak lazım , taşıma maliyeti uzun olabilir

3.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Ben de uzun vadeli topluyorum portfoyun bir kismi ile

Bodoslama girmedim tabiki kucuk kucuk girisler ile adimladim her ay borsaya cok cuzi bir miktar ayirdim ve borsa portfoyunu 2 ye boldum

Toplam hisselerin degeri kadar da usdtrf + zgold yaptim hedge sayilmaz ama ekrandaki goruntu daha hosuma gidiyor toplam portfoy karliligi acisindan

Hisse toplam degerlerini usdtrf + zgold degerine temel olarak olusturdum yari yariya

Hisselerin toplam degeri doviz tarafina gore deger yitirdikce kar ettigim dovizden bir miktar satip hisseye sokuyorum al sat yapmadan topluyorum hisse sayimi artiriyorum

Su ana kadar bu sistem 1 senedir guzel guzel calisiyor yorulmadan zevkle takip ediyorum duzeltme olsa da bana yariyor ralli olsa da bana yariyor

Tabi bu parayi bu sure zarfinda full dovizde olsaydim daha karli olacaktim ancak mutlaka bir miktar bacasi tutenlere ortak olmakta fayda var ilerisi icin

Bu arada doviz yukseliyor doviz bazli fonlarimiz cosuyor vs. diye sevinmeyelim o cosanlari enflasyon ile cebimizden guzel guzel alacaklar

Portfoy takibi yaparken mutlaka 4 karsilastirmayi her zaman excel tablonuzun kosesine formulleyin

Mevduat bazli

Enflasyon bazli

Usd bazli

Altin bazli

Sen belki %75 portfoy bazli artidasin ama doviz %100 yapti gecmis olsun fakirlestin

Dolar bazında %6 kazanan kafa kafaya, %7 kazanan ise %1 kazanmış olduğuna göre iş çok zor.
    Ben gene de bistten zamanla kazanılır düşüncesindeyim.
    Tabi tepeden girip boş boş beklememek şartıyla.

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    zamanlamayı iyi yapmak lazım , taşıma maliyeti uzun olabilir
    Faiz öldüğünden artık taşıma maliyeti hesabını bıraktım.

5. usd/euro paitesinde euro dibe yaklaştığından ve ayrıca avrupa hisselerinin ABD'ye göre ucuz kaldığı söylendiğinden
    AFV takviyeleri yapayım mı diye de düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    usd/euro paitesinde euro dibe yaklaştığından ve ayrıca avrupa hisselerinin ABD'ye göre ucuz kaldığı söylendiğinden
    AFV takviyeleri yapayım mı diye de düşünüyorum.
    euro bazlı yatırım her turlu mantikli

7.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    euro bazlı yatırım her turlu mantikli
    AFV endeksi de şu.
    https://www.google.com/search?client...OXX50R+Endeksi
    15 gündür düşmüş baya.
    Alınır seviyede gibime geliyor.
    Tek sıkıntı euro kurunun aşırı yüksekliği.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    AFV endeksi de şu.
    https://www.google.com/search?client...OXX50R+Endeksi
    15 gündür düşmüş baya.
    Alınır seviyede gibime geliyor.
    Tek sıkıntı euro kurunun aşırı yüksekliği.
    Dax ve Ftse gapli bir duzeltme yapti 200 gunlukteler ancak dediginiz gibi parite riski var yine kademe candir

Sayfa 826/1002 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •