Sayfa 829/1024 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 6,625 - 6,632 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Bes Fonları forum konusu açılmıştır. İlgi duyanları paylaşımlarıyla katkıda bulunmaya davet ediyorum.
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=8782

2.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Büyük resme bak, miyop olma. 3.30 yandaşların yeni hedefi ama yıllar gösterdi ki bunlar ne diyorsa tersi olmuştur. buyur bunlardan biride böyle konuşuyordu.
    http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015...lan-yaya-kalir

TL ci 2013 den beri dolar bazında zararının %45'ini zor aldı,geri kalan %55 zarar buhar oldu gitti,geçmiş olsun....
    mesela ben euroları son çıkışta sattım.
    şimdi yerine koysam neredeyse en az 6 kuruş karım var.
    ama ben paritede düşüş beklediğim için bu sefer dolar alacağım.
    olur olmaz.
    trenin arkasından baktığım da çok oldu ama en azından 3.90'dan dolar almadım.
    piyasa böyle.
    faizciysen ayda bir bakarsın.
    dolarcıysan sık sık bakarsın.
    fx'ciysen tuvalete gitmezsin.
    hepsinin anlayışı farklı getirisi de çok farklı.
    füze gibi hep çıksa tamam doğru.
    ama füze gibi değil ki.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

3. Yüzde 15 stopajı düştükten sonra reel faiz 5 mi oluyormuş!! Birde dolarcı arkadaşlar belki heyecandan unutuyorlar enflasyon yüzde 9 olup mevduat faizi düşerse doların uçup kaçacağını falan mı sanıyorsunuz 😀😀ahşabı yapıştırmak için mengene kullanılır mengenenin bir ucu mevduat diğer ucu dolar !!arada da tutkal(yabancıdan gelecek döviz) eğer tutkalı bulurlarsa hepimiz pestil oluruz kımıldayamayız olay bu!!

4. 3.30 olursa aylık gelirimizle daha çok dolar alabiliriz yani dert mi şimdi bu? Keşke 50 kuruşa düşse de nasiplensek.

50 kuruşçu bile ümidini kesti.

6.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    mesela ben euroları son çıkışta sattım.
    şimdi yerine koysam neredeyse en az 6 kuruş karım var.
    ama ben paritede düşüş beklediğim için bu sefer dolar alacağım.
    olur olmaz.
    trenin arkasından baktığım da çok oldu ama en azından 3.90'dan dolar almadım.
    piyasa böyle.
    faizciysen ayda bir bakarsın.
    dolarcıysan sık sık bakarsın.
    fx'ciysen tuvalete gitmezsin.
    hepsinin anlayışı farklı getirisi de çok farklı.
    füze gibi hep çıksa tamam doğru.
    ama füze gibi değil ki.
    bana bir sürü hakaret ediyorlar. ne 3,7x ne 3,8x ne 3,9x yüklü alımım yoktur. sadece 3,87 den 2500$ almışlığım var,onuda kumar mantığı ile aldım parada değil yani. 250k $'ım sadece %1'i. tekrar ediyorum %59 3,43, %40 3,68 alımım var. bu benim hesabım kimsenin hakaret etmesine gerek yok,eğer ediyorsa demek ki çekemiyor anten taksın.

Gecensenenin enflasyon oranlarina baktim temmuzda 1 puan (9.90a)kadar duser sonra yukari sarmaya baslar yilsonu 10.10.50 gibi kapatir.

8. Kendi kel başına derman bulamamış olanalr başkalarına sayfalarca öğüt veriyor ya insan gülmeden edemiyor.
    Yılbaşında 3.50 ortalama dolar maliyeti olan birinin şu an maliyeti 3,71
    Şu anda dolar 3.56. Yani %4 zararda
    ama öyle kaf dağının ardından konuşuyor ahkamlar kesiyor ki sanırsın %100 karda
    Hep söylüyorum siyasi fikirlerle finansal kararları karıştıran felakete hazır olsun.

Sayfa 829/1024 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •