Sayfa 831/996 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 7963 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: Viop - XXIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,750
    NE DİYOR ORHAN BABA''SEN DE HAKLISIN''

herkesin argumanı var,al agresif pozisyon ,bekleyelim....
    Az ciddiyet, Çok geyik...

2. Abd borsaları başta olmak üzere, dünya borsalarında ralli yaşanmasına rağmen, bizim borsamız buna ayak uyduramadı.
    Ekonomi iktisadi belirgin bir sebep olmamasına karşın, yurtdışı kaynaklı ve işbirlikçi yerli taşeronları tarafından yapılan manipülasyonlar ve Doğu Akdeniz gerginlikleri hasabiyle, dövizde şişik balon fiyatlamalar, borsada da durgun hatta aşağı yönlü fiyatlamalar oluştu.

Dünyada 2. Çeyrek büyük daralmalar görülürken, biz de Havayolu şirketleri hariç
    Perakende, Sağlık, Gıda, Savunma, Otomotiv, Sanayi sektörleri başta olmak üzere 2. Çeyrekte şirketlerimiz muazzam kar lar açıkladı.
    Yurtdışı kaynaklı yapılan manipülasyonların bitmesi ve Doğu Akdeniz gerginliklerin azalması ile döviz kurlarında ki balon fiyatların inmesi, Borsamızın ralli sürecine girmesi beklenebilir..
    —-///

Rusyada Muhalif liderin zehirlenmesi
    Belarusta ki iç karışıklıklar, Halkın sokaklara dökülmesi,
    Ukrayna nın kötü ekonomisi ve aşırı hızlı artan Koronavirüs vakaları,
    Her 3 ülkenin sınır komşusu olması ve
    Koronavirüsün bu 3 ülkede çok hızlı artıyor olması, kapalı ekonomiler olması sebebiyle;
    Bu 3 ülke para birimlerinde sert düşüşler yaşanabilir,
    —-////
    Bizim de Karadenizde yeni rezervler bulmamız, ve yeni rezervlerin bulunmasının yakın olması ,ayrıca
    Avrupa-Rusya-Ortadoğu üçgeninde
    Perakende, Sağlık, Gıda, Savunma, Otomotiv, Sanayi, Tekstil sektörleri başta olmak üzere Üretim, tedarik, Lojistik te transit ve HUB bağlantı ülke olmamız sebebiyle, ekonomide çok büyük sıçramalar ve büyğmeler yaşamamız bizim bu coğrafyada ki Ekonomik gücümüzü kat be kat arttırmakta.
    Hele ki bulunan doğalgazın çıkarılmaya başlaması ile cari açığın kapanması ve Enerji üssü olmamız, Jeopolitik açıdan ülkemizin stratejik konumunu daha da güçlendirecektir.
    —///
    Dünyada oluşan Altın balonu ki ülkelere göre değişen 800-950$ çıkarma maliyetine rağmen, Güvenli liman Lafontenden masalı ile şişmesi,
    Ülkemizde oluşan döviz ve 2. El Oto balon fiyatlamalarının
    AŞI ve olumlu ekonomik göstergeler ile sönmesi
    Otomobil üretiminin artması ile de

Fiyatların balon seviyelerden normal seviyelere dönmesi beklenebilir.

Yatırım tavsiyesi değildir. İktisadi fikirlerimdir.

3.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    kepçelerden kurtulduğun eyi oldu bozgurt.
    Artık düşmesini bekliyecez, geri almak için

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

4. 1259.0 dan bir parti kısa açıp 1255 den kapadım... sonra tekrar açtım 1259 dan... buradan kapatsa bile endeks sat veriyor... bu hareket tamamen fake bence.... sabah sabah bu kadar tepki saçma geldi banaaaa

5. Yeni yetme bickin delikanlilar
    Powel da kim bisey olmaz heryerden kisa acariz diye rest cekiyorlar
    Hatirlatayim
    Dolar katili borsa azmanidir kendisi
    Kan cikarabilir

6.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Yeni yetme bickin delikanlilar
    Powel da kim bisey olmaz heryerden kisa acariz diye rest cekiyorlar
    Hatirlatayim
    Dolar katili borsa azmanidir kendisi
    Kan cikarabilir
    geçmiş geçmişte kalmış dostum... ayrıca biz şu an kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz... bize para mara girmiyor....
    dolar dünyada yatayken bizde çıkıyor... bizim şuan dünya ile korelasyonumuz yok dostum...

7. 1256 minnak long

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

8. kısa vadeli göstergeler sat verdi.... dünkü kapanış fiyatına dönmemiz lazım.... ben 1246 ya alışları döşedim.... izleyelim görelim

Sayfa 831/996 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •