Sayfa 835/1003 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885935 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 6,673 - 6,680 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Aktif yonetilen ve iddiali HSYF'lere işlem alt limiti gerekli olmaya başladı.
    Örnek? rica edelim

2. Ben idh fonundan umutluyum, aktif yönetilirse getiride ilk 5 te olabileceğini düşünüyorum. Ytd..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Fon işi son bir aydır beni bayağı yormaya başladı, ppf zaten günlükler kadar veya biraz altı getiriyor, özel borçlanmalar da hemen hemen aynı şekilde, fon sepetleri ve katılımlar bir ileri bir geri yerinde sayıyor, emtia fonlar desen kendisini almak daha mantıklı zaten altın ve gümüşün bir getirisi kalmadı, yabancı hisse fonları doların düşüşünden etkileniyor sürekli eksideyim, yerli hisse fonları da borsadaki çıkıştan dolayı risk alıp yüksek miktarda giremiyorum. Ayrıca eski getirileri kalmadı gibi görünüyor.
    Bu durumda ya tamamen fonlardan çıkıp mevduat ve düştükçe döviz almak mı mantıklı yoksa düştükçe yerli ve yabancı hisse fonlarını almaya devam etmek mi? kararsız kaldım çoğumuz için aynı sorun geçerli sanırım.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by w€d@t Yazıyı Oku
    Tabloyu ben paylaşmıştım, arkadaşımız fonların her ay KAP a gönderdiği Portföy Dağılım Raporlarına göre düzenli olarak güncelliyor. Fark ettiğiniz bir hata olursa yazarsanız sevinirim. Arkadaşa iletirim düzeltir.
    Yok hocam, hata tespit ettiğimden değil. Ben bunu bilgisayara kaydetmişim ama kayıt tarihini not almadığımdan belki daha güncel versiyonu vardır diyerekten bir sorayım dedim. Paylaşımınız için size ve emekleri için arkadaşınıza teşekkür ederim...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Güzel bir seri paylaştım, göz atmanızda fayda var.

Atladığım önemli fon var ise belirtirseniz daha sonraki çalışmaya ekleyebilirim.
    Fon portföy ve oranları belirtirseniz daha detaylı bir çalışma yapabilirim.

https://twitter.com/fongrafik/status...443372038?s=20

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Fon işi son bir aydır beni bayağı yormaya başladı, ppf zaten günlükler kadar veya biraz altı getiriyor, özel borçlanmalar da hemen hemen aynı şekilde, fon sepetleri ve katılımlar bir ileri bir geri yerinde sayıyor, emtia fonlar desen kendisini almak daha mantıklı zaten altın ve gümüşün bir getirisi kalmadı, yabancı hisse fonları doların düşüşünden etkileniyor sürekli eksideyim, yerli hisse fonları da borsadaki çıkıştan dolayı risk alıp yüksek miktarda giremiyorum. Ayrıca eski getirileri kalmadı gibi görünüyor.
    Bu durumda ya tamamen fonlardan çıkıp mevduat ve düştükçe döviz almak mı mantıklı yoksa düştükçe yerli ve yabancı hisse fonlarını almaya devam etmek mi? kararsız kaldım çoğumuz için aynı sorun geçerli sanırım.
    Kisa vadeci degilseniz hsyf lerden şaşmayın derim naçizane...onlardan da 3 ayrı hsyf ye bölün..
    Kısa vadeci iseniz %75 borçlanma araçları fonu alıp % 25 ile gözünüze kestirdiğiniz hisselerle trade edin diyebilirim.
    Ama risk analizinizi en iyi kendiniz yorumlarsınız...Dövizi falan boşverin 2021 ve 2022 için.. limite bolluğu çok fazla zaten.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Ferrero Yazıyı Oku
    Kisa vadeci degilseniz hsyf lerden şaşmayın derim naçizane...onlardan da 3 ayrı hsyf ye bölün..
    Kısa vadeci iseniz %75 borçlanma araçları fonu alıp % 25 ile gözünüze kestirdiğiniz hisselerle trade edin diyebilirim.
    Ama risk analizinizi en iyi kendiniz yorumlarsınız...Dövizi falan boşverin 2021 ve 2022 için.. limite bolluğu çok fazla zaten.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kısa vadeci değilim diyorum ama hep kısa vadeli değerlendiriyorum maalesef bir türlü yatırımcı olamadım gitti, trade işinde de başarılı olamıyorum, trade diye aldıklarım çoğunlukla aylarca elimde kalıyor zarar çıkınca da satıp kurtuluyorum zaman kaybı oluyor tabi.
    Benim aklımdaki model de o şekildeydi yani çoğunlukla günlük ve borçlanmalar kalanıyla birkaç hsyf alıp düşüşlerde azar azar eklemek ama ekonomik durum, yaptırım riski, erken seçim, pandemi vs. zaten şişmiş olan bisti bundan sonra nasıl etkiler diye de düşünüyorum. Tabi risk almadan kazanç olmuyor.
    Başka da seçenek olarak kripto paralar kalıyor orada da treni kaçırdık hem oranın riski bize fazla gelir. Geriye kalan yine yerli hsyf ve yabancı hsyf olarak risk almak o zaman.

dovız in daha da dusmeyecegini ongoruyorsanız yabancı hisslere baglı fonlar alın ,zaten kendiniz ozetlemişşiniz hiçbir kolda ekmek kalmamış ,bundan sonraki secimde kazanma şansı %50 (tabi riskde 50)

Sayfa 835/1003 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885935 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •