Sayfa 841/992 İlkİlk ... 341741791831839840841842843851891941 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,721 - 6,728 arası.

Konu: Viop - XVIII

1. Hayır o başka
     Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Hisselerinden kağıt uçak yapmışlar, onları uçuruyorlar mı diyorsun.
    Gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Tam hatırlamıyorum ülkenin ismini. bir devlet başkanı ülkesinde zulum sonrasında devran değişince yargı önüne çıkar. hakime derki nerede adalet. Hakimde cevap verir bu kanunları siz çıkardınız sizin adaletinizle sizi yargılıyorum.
    Distopik bir gelecekteki Türkiye olabilir mi acep ??
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

3.  Alıntı Originally Posted by goksen Yazıyı Oku
    Distopik bir gelecekteki Türkiye olabilir mi acep ??
    Hayır gerçek bu nerde okumuştum. galiba 1 afrika ülkesiydi.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Hisselerinden kağıt uçak yapmışlar, onları uçuruyorlar mı diyorsun.
    Tahtadan yabancı eksilince kaldırıp indirmek kolay oluyor demeye çalışıyorum. Sizin de söylediğiniz bir nev'i aynı anlama gelebilir.
    Buffet'ın havacılık hisselerini sattığı haberi kurumadı daha ama şirketin hisseleri maşallah uçmuş gitmiş (kağıt uçak misali).
    Hisse fiyatları bilançodaki gerçeklerden kopmuş. Neyse işte bizim 250 bin yeni borsacının kucağına bırakırlar pgsus'u da.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

5.  Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Hayır gerçek bu nerde okumuştum. galiba 1 afrika ülkesiydi.
    Saddam Hüseyin'in yargılanmasındaki olay o...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by hurolg Yazıyı Oku
    Saddam Hüseyin'in yargılanmasındaki olay o...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet Doğru Saddamın Yargılanmasındaki konuşmalar. ismi aklımda kalmamış demek.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    ismi aklımda kalmamış deyince şu hikaye geldi aklıma (https://www.tarihiolaylar.com/sozluk...&sayfaId=704):
    Nazım Hikmet'in Bursa Cezaevi'nde tutsaklık günlerinden bir anı:
    Cezaevi denetimine Adalet Bakanlığı'ndan bir müfettiş gelir.
    Bir kaç gün denetim yaptıktan sonra müdüre:
    - Nazım da buradaymış, çağır da görelim nasıl biridir? der.
    Nazım'ı odaya getirirler. Müdür koltuğuna iyice kurulan müfettiş Nazım'ı tepeden tırnağa süzer ve:
    -Demek Nazım sizsiniz, der. Nazım'a oturması için yer göstermez. Kısa bir konuşma sonrası, "gidebilirsiniz" der.
    Nazım tam kapıdan çıkarken durur ve müfettişe:
    -Ömer Hayyam adını duydunuz mu? diye sorar. Müfettiş hemen atılır:
    -Kim duymaz Hayyam'ı.
    Nazım:
    -Hayyam zamanında İran hükümdarı kimdi? diye sorar. Müfettiş şaşırır. Nazım konuşmasını sürdürür : "Görüyorsunuz sanatçıyı anımsadınız ama hükümdarı anımsamadınız. Yıllar sonra beni dünya anımsayacak ama dönemin Adalet Bakanı'nı ve sizi kimse anımsamayacak" der çıkar.

8.  Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Saddam hüseyin ölmedi . normal rutin hayatında dahil 7 8 tane dublör kullanırdı. Hatta öyle ki önemsiz gördüğü devlet baskanları ile görüşmelerine dublörünü gönderirdi.

Asılan kişininde bir çok acıdan saddam olmadıgı idda edildi abd kapadı üstünü tıpkı bin ladini yakaladık okyanusa attık yalanı gibi. Bin ladinde ölmedi saddam da. Bazı kaynaklar lübnan da yasadıgını idda edıyor

Sayfa 841/992 İlkİlk ... 341741791831839840841842843851891941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •