Sayfa 842/1023 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 6,729 - 6,736 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Türkiye'ye sunulan iki seçenek var.

Ya boyun eğecek, ya da gerçek ekonomik çıktısı ile uyumlu bir pozisyona dönecek.

Bu politik bir seçim. Boyun eğip üretim çıktımız ile uyumlu olmayan bonfileyi yemek mi?

Yoksa boyun eğmeyip refah seviyesini ve döviz kurunu üretim çıktısı ile uyumlu olan cari fazlanın oluşacağı noktaya çekmek mi?

Halk 2. seçeneğe dayanabilirse en onurlu ve ileriye dönük çözüm aslında bu. Yanlız ikinci seçenek seçildiğinde benim korkum politikacıların belirli bir noktadan sonra halkın canının çok yanmaya başlamasıyla çark edip oy kaybettiklerini görüp tekrar taviz vermeleri. Ben o nedenle bu riskten dolayı girilen bu yolu tasvip etmiyorum.

Ama gerçekten sonuna kadar gidilecekse, yani cari fazlanın oluşacağı kur seviyesine kadar sistem serbest dalgalanmaya bırakılacaksa ben varım. Ancak bu noktada da çözülmesi gereken önemli bir sorun var , bu adım kesinlikle enerji ile ilgili sorunlar çözüldükten sonra hızlandırılmalıydı. Zira enerji ithalatı sürdüğü sürece cari açığın herhangi bir üst kur değerinde dengelenememesi riski var.
    O nedenle bir an evvel enerji kısmını yurt içi kömür , barajlar ve kısmen rusya ile anlaşarak nükleerden sağlayacak şekilde düzenleyerek cari fazla dengesini zorlama macerasına atılabiliriz.
    Gazamız mübarek olsun.
    Merkez bu hafta müdahale etmez ise bu macera başlamış olabilir.
    Nükleer 4 sene oldu hala ortada fol yok yumurta yok. Hayal ile işler olmaz bu saatten sonra seçim şansı yok ya köprüyü geçene kadar Ayı ya dayı diyecekler yada AYI hepimizi ...cek. Hayırlı uğurlu osun.

460 gayme borç var.... Bu para ile köylere bile fabrika kurulurdu , toprağa gömdük vesselam....Gerisi hikaye

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bu gece disco ve yemek günü zira onlarda piyasa kapalı tatil abd kapanır piyasalar pazar gecesine kadar kapanır
    Asya ? Japon bacılar ? En baba hareketler orda oluyor.

Ben fiziki altın falan almam.Devletin bankadaki dövizlere altınlara falan el koyacağına inanmıyorum.Fiziki olarak o kadar parayı altını dövizi falan taşıma riskine girmem.Benim aklıma yatmıyor, banka iyidir.

5.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    önemli bir soru: dış borcun bir taksidi ödenemezse bunun sonuçları neler olur?
    Genelde 1-2 ay süre veriyorlar. Daha sonra yine sonuç çıkmaz ise borç verenler bir konsorsiyum kurup müzakerelere başlıyorlar.Bu süreçte fon akışları ciddi oranda azalıyor. Yurt içi kendi yağı ile kavrulmaya mecbur kalıyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Ne günler yaşıyoruz. Başkanımızın konuşması ve bakanımızın konuşmasını dinledim tamam dedim tüyüde diktik. Sonra vurdum kendimi fitnessa. Şuan 12 raund dayak yemiş boksör gibiyim.

Ben böyleysem dolar borcu veya tl borçlu insanlar nasıldır allah bilir.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Genelde 1-2 ay süre veriyorlar. Daha sonra yine sonuç çıkmaz ise borç verenler bir konsorsiyum kurup müzakerelere başlıyorlar.Bu süreçte fon akışları ciddi oranda azalıyor. Yurt içi kendi yağı ile kavrulmaya mecbur kalıyor.
    Kısaca kızgın yağda kavuruyorlar adamı )))))))Yağıda siz veriyorsunuz )))))))))))

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    460 gayme borç var.... Bu para ile köylere bile fabrika kurulurdu , toprağa gömdük vesselam....Gerisi hikaye
    Toprağa gümdük gömesine ama hala anlamayan bu ... lara ne diyeceğiz ? O yüzden diyorum ya `BETER olmadan YETER olmaz`, acıma yetime gelir ..yar g...ne...

Buyukyali projesi daire almak mantikli bir yatirim mi?
    Ada Sayim07 Ağustos 2018 | 00:23
    FacebookTwitterLinkedIn
    Merhaba, zeytinburnu Buyukyali projesinden 2+1 deniz ve sehir manzarali bir daire almak istiyoruz. Sizce bu projeden bu fiyata bir daire almak mantikli bir yatirimi? Biz kendimiz oturmak istiyoruz. Bilgiler: - Net metrekare balkon dahil: 80 - brut metrekare: 112 - fiyat: 2.200.000 tl - pesinat 30% - iki ara odeme - 36 ay firma bunyesinde vade (%0 faiz).

Cevap: Tebernüş Kireçci
    Merhaba. Aynı evi teslim aldığınızda aylık 8 bin 800 TL ve üzeri bedel ile kiraya verebilir misiniz? Verebilirseniz kira çarpanı açısından fiyatının mantıklı olduğu anlamına gelir.

Sayfa 842/1023 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •