Sayfa 844/1968 İlkİlk ... 34474479483484284384484584685489494413441844 ... SonSon
Arama sonucu : 15742 madde; 6,745 - 6,752 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. Ukraynalı gazeteci Anatoly Shariy-
    "Ordu birliklerindeki çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre, Belarus'taki Rus grubu 25-26 Aralık geceleri planlanan bir saldırı başlatmaya hazırlanıyor.
    Sarny-Kovel ile Kiev-Chernigov yönlerinde bir saldırı da mümkün".
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Paris'te Türklerin yoğun olduğu 10. Bölgede silahlı saldırı.

60'lı yaşlarda bir Fransız girdiği sokakta rastgele ateş açtı.
    1 kişi kuaförde, 1 kişi restoranda, 1 kişi de PKK derneğinde vuruldu.

(Aynı sokakta işyeri olan bir görgü tanığından aldığım bilgi.)
    Ömer Aydın atmış tweeti.

3. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, çocukluk çağında, yetişkinlerde ve yaralanma sonucu gebelere yapılan difteri tetanoz aşılarının 2. Sınıf B seviyesinde geri çekme işlemi uygulandığını bildirdi.
    Sağlık Bakanlığı, difteri tetanoz aşılarını toplatıyor.
    Neden toplatılıyor? Haberde neden toplatıldığı yazmıyor. Halk tv'nin haberi...

4. İspanya'da yediğim Nutella ile Türkiye’de yediğim Nutella arasındaki farkı anladığım andan bu yana üçüncü dünya ülkesi olmak nedir çok iyi biliyorum.
    Bunu anlamak için İspanya'ya gitmeye gerek yoktu. Ben seneler önce, askerlik için gittiğim Siirt'te anlamıştım. Cola, Coca gibi değildi. Sonra traş kremi alıştığım gibi değildi. Pek çok ürün bence farklıydı. Sonra aynı şeyleri diger yedek subaylardan da dinledim. Falan filan işte. Ben eşkerliği yapalı çok oldu. 1994'te yaptım.

5. KDPR Lideri Kim Jong Un 2022 yılındaki 36. Füze testini başarıyla gerçekleştirdi.
    Japon Denizi’ne 2 orta menzilli balistik füze ateşlendi.
    atış yüksekliği 300km, menzili 50km olan füzeler kontrollü olarak denize düşürüldü.
    Bu tosunun görevi, Japonya'nın siyasi dönüşümünü sağlamaktır. Japon teknolojisi çoktan Abd ve Avrupa'yı geçti.
    Japonya'nın en büyük düşmanı Çin'dir.
    Japonya hızla silahlanmalı, geç kalmak ölümcül bir hata olacaktır.
    Bunun için milliyetçi-muhafazakar bir Japon hükümetine ve sezaryan bir Japon lidere ihtiyaç var.
    Yoksa Çin, Japonya'yı ezip geçer.

6. Serkan Çelik
    @SrKCLK

Açıkçı yakaladığın zaman öpeceksin. Acımak yok.
    Biz de bu lafları çok ettik. "Burası borsa, kim kime korsa" diye konuşur hatta bu foruma böyle mesajlar bile yazardım.

Şimdi şöyle yazabilirim:

"Yaşattığını yaşarsın."

7. 2023 Ocak ayında Katar'dan Türkiye Hazinesine 2 milyar dolar borç gelecek. (Reuters)

8.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Japonya 320 milyar dolarlık savunma programını uygulamaya koydu.

İşte gerçek ve net bir haber. Bu çok açık bir silahlanma programı. Silahlanma savaş icin yapilir.

Hangi ülkeye karşı, hangi ülkeyle savaşılacak?

Sorunun cevabı da çok açık ve net:

ÇİN...
    Böyle yazmışız yakın zamanda.

Sayfa 844/1968 İlkİlk ... 34474479483484284384484584685489494413441844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •