Sayfa 853/1004 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903953 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 6,817 - 6,824 arası.

Konu: Viop XXXIV

1. ülke bilimi 1 numaraya yazsa o uğurda eğitim olsa yatırım yapılsa benim için kim kazanırsa kazansın fark etmez.

ben mrydalciyim abi.

su saaten sonra gelişmiş ülke olmak çok zor.

ama memlekette bilimle uğraşılsin sanat yapılsın insanlar rahat yaşasın kafi.

2001 2008 arası ciddi kazanımlarımiz oldu.

gelişmiş mi olmuştuk hayır ama yön guzeldi bence cok buyuk kesim de mutluydu.

2. a.k. partisi 2023 e kadar krize girmeden devam edebilecek parayı bulursa erken secim olmaz
    yok baktı para falan yok kucagında krızi patlamadan erken secime gidecektir

3. yahu sanki çok bilinmedik birşeymiş gibi göstermelik afganistan başkanlığı yaparsan ülkeni böyle terk edersin gelelim talibana onlar o ülkenin zaten gerçeği nasil bir yönetim istiyorlarsa öyle yönetirler kendilerini istersen ticaret yaparsın istersen diyalogu kesersin olay bu birde akp ye oy veripde şikayetlenenle bir alem hayırdır? birşeylerin yanlış olduğunu yenimi anladın arkadaş sürekli uyarılar bu yüzden di ülkeye habire afganlı süriyeli doldurursan bunu senin oy verdiğin partinin aileleri değil ama senin benim çocuğum zarar görür bunu anlaman için illa başına işmi gelmesi gerek? Dünyanın hangi ülkesi afganlı süriyeli insanları ülkesine 10 milyon civarı almış ? 15 yıl sonra ülkenin halini düşünen varmı? Bu işi yani insanlık sa eğer amaç başka yolla cözmek gerek ülkenin içi resmen hana döndü

4. günlük 14 simulasyon destekleri, devamı haftaya pazar, o saate kadar 1528 den takip, 1528 hem stop ve hemde alt/üstte silkeleme yeresidir, bu rakam görülmedikçe long trend devam eder,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

5. Bu ne arkadas ya burda vobdan baska her sey konusulur olmus sirf laf kalabaligi yok kimi 2 inci doz biontek olucakmis falan fan 10 sayda asidan bahsedilmis nw alaka vobla borsayla kimi gereksiz siyaset yapar.

6.  Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Arkadaşlar iyi günler
    Son zamanlarda burada hep aynı plağı calıyorum adeta.

Dün bugün hesap ediyorum-kafa yoruyorum.
    Uzun zamandır x30 şirketleri öncülüğünde ciddi bir yükseliş bekliyorum.
    Yükselişlerin,
    Hazırlık
    Hızlanma
    Ve satış süreçleri olur
    En çok kar 3. Dalga denen hızlanma kısmında olur.

Önce teknik olarak
    Üçgen bir oluşum oldu.
    Önce zirve
    Sonra 23 mart dıbı
    Sonrada zıgzaglar.

Ve üst direnç geçildi. 1400 bölgesi.
    Sonra 1443-44 üstünde iki gün kaldık.

Bu harekette öncü senetler
    Ereğli
    Bim
    Bankalar
    Şişecam
    Koç grubu vs

Hepsinde hazırlık dönemi olmuş duruyor.
    Hepsinde karlar süper
    Artık füze rampadan kalkması lazım

Artık endeks bazında yukarı sert hareket başlamalı.
    Ve bence zirveyi rahat geçmeli

Önceki hafta yabancı girişi oldu
    Bu hafta da olmuş olması lazım.

Yanı kıvama gelmiş bir endeks var.
    Yurt dışı bozmamış.
    Bilancolar geldi
    Zaten ucuz olan bu endeks hisseleri daha ucuzladı.
    Bunlarda kötü bilanco getiren hatırlamıyorum.
    Koç grubu kendi hisselerini almaya devam ediyor.
    Ne bileyim
    Her şey hazır ve kıvamında.
    Aman şartlanma diyorum kendime.
    Sonra düşününce, bu endeksin ciddi bir yükseliş yapması şart diyorum.

Yanı özetle
    Temel olarak zaten ucuz olan, son bilancolardan Sonra daha da ucuzlayan endeks hisseleri var.
    Teknik çok uygun durumda
    Geriye bir ateşleme kalıyor.

Peki buradan satış olmaz mı
    Elbet olabilir
    Zaten o nedenle poz durumum 70-30 şeklinde
    Fakat satış olma durumu
    Çok saçma geliyor bana
    3-5 gün herkes ne oluyor demeden
    Satış olmamalı.

Çok mu kendimi kaptırdım. Bilmiyorum.

Hayırlısı bakalım

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Valla abey bize de şöyle boğasın böyle boğasın deyip duruyorlar. Ya corttan dünyayı kaldırdık bu hafta ya ama gene boğa diyorlar.

He boğa mıyız, spot mal taşıyan adam boğadır. İstisnası bana göre yoktur. Demek ki boğayız.

Oturdum, içimdeki boğayı bi çıkarttım kenara koydum, tek tek çalıştım 13 14 grafiği.

TL ve Dolar bazlı baktım etti 28 grafik.

Evet, kalkıyor tren. Bence böyle yani. Yanılırsak ne olur para kaybederiz kaybede kaybede kaşarlandık koyar mı bence koymaz.

İki senaryom var temelde 1. senaryo 1310 sert iniş sonrası çok sert çıkış.

2. senaryo ise 1470 e kadar yatay sıkıcı, orada 1440 düzeltmesi sonra yatay sıkıcı çıkış.

İki senaryom da pozitif, hem temel hem teknik olarak, faiz indiği an (eğer yapay değil de kendi dinamiği içinde inerse) bu borsa bedava, 15 fk ya kadar yolu var, 3. çeyrekler zaten daha da iyi gelecek, gemi kalkıyor bana göre.

7.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 5604 den devamla tekrar ediniz
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    yeşil okla işaretlediğim yereye bir kafa en az atar diye düşünüyorum, üstüne çıkarsa şayet teknikten takip edeceğimiz üzere bu artık yeni durum olur ve ne zamandır bahsettiğim,

1591.36 alt/üst üstünde c>1813.9 kriteri gündeme oturur, bu işler yalnız 18 ekime miyatlı

mesaj 5610, 5611 den devamla

yeşil ok beklentim devam etmekte,..grafiği tazeledim,
    yeni durumdan bahsettiğim 11.01 1725 ten gelen short baskının ilk defa yukarı geçilişi devamında yeşille işaretli bölgede eğer yukarı geçilirse fiyatlar long piyasa tarafından kepçelenmiş olacak, bildiğiniz kepçe,..yani yeşil oklu yerden itibaren short stoplar ve patlamalar olur buna dikkat, şu anda zaten short tutanlarımız zorlanıyorlardır, hissediyorum bunu,..

diğer ayrıntılar zaman analizleri ve mütemmim cüzler yani birleştirici parçalar benim topikte var,
    gün içi 3 lük 5 likçiler bu analizlerden uzak dursun bu analizler onlara göre değiller, hisseciler baksın, sürekli longçular baksın, hükümet sevenler baksın falan filan
    Son düzenleme : indregandi; 16-08-2021 saat: 00:33.

8. 18 ekimden itaberen muhalefet sevenler için yazacam ona göre,..sürekli shortçular içun, shortörler içun

Sayfa 853/1004 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •