Sayfa 86/214 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon
Arama sonucu : 1712 madde; 681 - 688 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. Temel analizde kullanılan oranların testlerini şüpheye yer vermeden yapabilecek bir programa gerçekten ihtiyaç var. Şu an, queenstocks programının bunu hatasız yaptığını düşünmüyorum. Fakat sonuçların gerçeklerden aşırı derecede uzak olduğunu da düşünmüyorum. Bunun nedenlerinden biri; 2005 döneminde başlatılan testin borsanın tam toparlanma zamanlarına denk gelmesi ile gerçekten uygun fiyatların olması. İkinci olarak; piyasamızın, gelişen piyasalar kategorisinde olması. Bu durum ,hem 1 milyon $ ile bist senetlerinde yapılacak alımın, sp500'de yapılacak alımdan çok daha fazla hisse fiyatlarına etki etmesi, hem de daha genç, gelişmeye, büyümeye açık şirketlerimizin oluşudur. Üçüncü olarak ise; aşağıda aynı yöntem ile yapılan testlerin başarılı sonuçlar göstermesi.

Dünya'da bu konuda yapılmış salt temettü hisselerine yatırım ve temettü verimine göre alım satım performanslarına ilişkin araştırmalara dair birkaç bağlantı :

1) http://investmentmoats.com/money-man...income-stocks/

2) http://www.moneysense.ca/save/invest...-pay-you-back/

3) https://imarketsignals.com/2014/trad...s-best10vdigx/

4) https://seekingalpha.com/article/298...in-nobl-part-2

5) http://www.dividendgrowthinvestor.co...rs-versus.html

Belki, Dünya'nın en iyi portföy oluşturma yöntemi değil ama görmezden gelinebilecek bir yöntem de değil. Kimse gelecekte aynı performansı göstereceğini iddia edemez. Aynı dönemde ki yatırım araçlarına göre daha verimli olduğu aşikar. Herhangi bir yöntemi kullananların gerçek hayatta ne sonuçlar elde ettiğini bilmeden kesin olarak konuşmak da doğru değil.

Konuyu sadece takip etmeyi seçiyorum. Herkese bol kazançlar diliyorum.

2. Erhan ,

senin (ya da herhangi birinin) sistemi kurcalayarak kazandırmadığını göstermesine dair bir korku, çok kötü bir sistem olduğuna, queenstocksun işe yaramaz bir program olduğuna dair UFACICIK, MİNNACICIK bir şüphem OLSAYDI ; bu topiği açar mıydım?

Ya da sen benim yerinde olsan açar mıydın?

Ben YATIRIM DANIŞMANI DEĞİLİM, insanların kazanıp kazanmamalarını umursamıyorum, ama ÇOCUKLARINI UMURSUYORUM, daha önce de yazdığım gibi, çocuklarının geleceğini düşünen ve HİÇ BİR ŞEY BİLMEDEN BORSAYA GİRMEYE ÇALIŞANLARA BİR YOL GÖSTERMEK amacındayım.

1-- Sayın TomBombadillo TV deki repaint olayını ilk farkeden kişi oldu, ama sonuçta bu repaint olayının sunduğu getiriler konusunda ikna olduğunu düşünüyorum; çünkü en son okuduğumda TV +F/K içeren bir formülü izleyeceğini belirtmişti.

2-- Sayın human01 repaint olayını diğer algoritma ile uğraşan arkadaşlarıyla değerlendirerek TV kullanmanın getirisi hakkında ikna oldu ve TV içeren formülünü topikte paylaştı.

3-- Sayın Yaşar Erdinç TV hakkında çalışmaları sonucunda getirisi konusunda ikna oldu ve son 3-4 yıldır PARALI olarak eğitimini veriyor, son eğitimi halen devem ediyor. Eğitiminde sunduğu diğer formüller de çok iyi getiriler sağlarken en üste TV ni koyması onun da TV getirileri konusunda ikna olduğunu gösteriyor.

4-- Sayın flexy yurtdışı uygulamalarından bahsetti, sanırım onun da TV nin getirilerinin daha iyi olduğu şeklinde görüşü var.

5-- Ben zaten son 3,5 yıldır uyguluyorum REPAİNT YAPMASINA RAĞMEN; aldığım sonuçlar iyi olmasaydı BU TOPİĞİ AÇAR MIYDIM?

Okuyucuların senin, şimdiye kadarki bir çok mesajında tekrar tekrar yazdığın İYİ NİYETLİ UYARILARINI mutlaka dikkate alacaklarını sanıyorum. Ama, sen de uygun görürsen eğer,

TV kullanmamızın DAHA İYİ BİR YOLUNU BULMAK konusundaki görüşlerini paylaşırsan, boş polemikler yerine doğru çalışan bir TV geliştirmeye tüm dikkatimizi verebiliriz.

TV rasyosunun yaptığı repainti önlemenin bir yolu var mı? Ya da EMLAKın önerdiği gibi ZAMANA MI BIRAKALIM? Bu konuda sadece erhan'ın değil HERKESİN KATKISI ÖNEMLİ.

Tahmin edeceğiniz ve eğer denerseniz göreceğiniz gibi, TV, F/K, PD/DD gibi repaint yapan rasyoları KULLANMADAN DA ÇOK İYİ GETİRİLER ELDE ETMEK MÜMKÜN. Bu nedenle sistemi SADECE TV RASYOSUYLA SINIRLIYMIŞ GİBİ DÜŞÜNMEK, programa ve sisteme vurmak için bu noktayı kullanmak ÇOK ÇOK YANLIŞ OLACAKTIR diye düşünüyorum.

3. Arkadaşlar,

biz ne dersek diyelim gerçek sonuçları ancak sistemi uygulayanlar BİR SÜRE SONRA almaya başlayacaklar ve bu süre en az 3-5 yılı bulacak. Asıl o zaman, şimdi teorik olan bilgiler gerçeğe dönüşmeye başlayacak. topiğe yazıldığı sürece sonuçlar hep göz önünde olacak ve diğer insanlar kullandıkları yöntemlerle FORMÜL YATIRIMINI çok daha net kıyaslama fırsatı bulacaklar.

Hisse.nette herkesin uygulayabileceği en basit sistemlerden biri formül yatırımı. Her adımını tanımladık; uygulamaya karar veren birinin hisse alma aşamasına geçmesi 1-2 saati bulmuyor.

İnsanlar sadece burayı değil, diğer tüm topikleri okuyarak değerlendiriyorlar ve kendilerine uygun bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Zira herkesin parası değerli, herkes kendisi için en iyisini istiyor haklı olarak.

Ben çoğunluğun bilmediği, en azından sayın kurtönder sistemini paylaşıncaya kadar da haberinin olmayacağı bir sistemi ve bunu kullanmayı kolaylaştıran bir programı, ki kurtönder bu programı kullanmadığından büyük ihtimalle bahsetmeyecekti, sizlerin bilgisine sundum. Programı kullanmanızdan BİR ÇIKARIM YOK, aynen sistemi kullanmanızdan olduğu gibi. Hisse paylaşmıyorum kimseyi yanlış yönlendirmemek için, bir de gerçekten ikna olanların kendi formüllerini, kendi buldukları platformlarda seçmelerini sağlamak için.

Sonuçta yöntem, öneri, guru vb. seçeneği yeterince var, herkes kararını kendi veriyor ve ona göre getirisini-götürüsünü kabul ediyor.

Burada sistemin artılarını-eksilerini, kafanıza takılanları yazmanızdan daha doğal bir şey olamaz. Aynı şekilde edindiğiniz bilgileri de paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. Paylaşımlarınız birinin bir sorusuna mutlaka cevap olacaktır, birine bir bakış açısı kazandıracaktır, bir farkındalık yaratacaktır. Örneğin erhan arkadaşımızın paylaşımları hakkında ne düşünürseniz düşünün, kendisi topiğe yazdıkça farklı farklı insanların topiğe girişleri oluyor, böylece yazdıklarımızdan haberdar oluyorlar, bu da önemli bence.

En azından şunu düşünün : Bu topikten EN AZ yararlanan benim, zaten işleyen ve kazandıran bir sistemim var, işin TEORİSİNE YILLARCA KAFA PATLATTIM, buna rağmen halen devam eden Yaşar Erdinç eğitimine katıldım, işin profesyonelinden püf noktalarını para vererek öğrenmeye çalışıyorum.

Tüm bu nedenlerle SİZLERDEN RİCAM PAYLAŞIMLARINIZI ESİRGEMEMENİZDİR.

Saygılarımla...

4. temettü portföyünde % 3 yapanları yolladım. iki tanesi gitti. 3 tanesi de bugün gidecek.

borsadaki paraların "sanal" sanılmasının bizim en büyük handikaplarımızdan birisi olduğunu düşünürüm her zaman.

bu beş hissenin satılması sonucunda çocuğun bir aylık servis parası çıktı mesela. bizim burda 5 tuş ile yaptığımız işlem gerçek hayatta bir aylık ulaşım parası.

borsa ile ilgilendiğimi bilen bir arkadaşım "hayatında, yaşam kalitende ne değiştiriyor kazanabildiğin para" demişti.

aslında meselenin bam tellerinden birisi de burası.

ben bu sistemle iki portföy oluşturdum. temettü ve kendi özel büyüme formüllü hisselerim. büyüme formülüne benim için hatırı sayılır sayılacak bir para koydum. temettüye de onun yarısı kadar.

temettü portfoyünde al sat yaparak yeri gelip ev kiramı, yeri gelip çocuğun aylık okul taksidini kenara atacağım. sonuçta uzun vadeli yatırım yatırım yatırım diyerek bugün sıkıntıya düşmenin de anlamı yok.

büyüme odaklı portföy muhteşem gidiyor 5-6 gündür. ama türbülans olursa geri çekilecektir. çekilsin. orasına bakmıyorum bile. işlem yaptığım kurumlar bile ayrı. ikisini keskin hatlarla ayırdım. mesela büyüme odaklı da ALKA sistem değiştir diyene kadar duracak. temettü odaklıda bugün satış konumuna geldi. birazdan verilecek.

5. yazdımy azdım sildim konuyu saptırmayayım diye...
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,756
    Evet 1 aylık süre içinde ilk defa kara geçtim..belki ileriki zamanlarda zararada gecebilirim..ama sisteme olan güvenim dahada artıyor.syg.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Programda bist 100 hisselerinden son bir yılda en fazla pd/dd değeri düşmüş olanların alındığı bir portföy getirisi bakabilecek olan var mı

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,756
    ..............
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 86/214 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •