Sayfa 860/999 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 6,873 - 6,880 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. JPMorgan Chase & Co., yatırımcıların dolara karşı değer kaybettiğini ve bunun 5.90'a çıkmasını hedeflediğini belirtti. JPMorgan, Hazine’nin Eurobond itfa oranına atfedildiği 15 Mart-15 Mart tarihleri ​​arasında yalnızca 1,5 milyar dolarlık rezerv hesabına ulaşabildi. Tahmini rezervlerin 20 Mart itibariyle 1,5 milyar dolar daha düştüğü tahmin ediliyor.

Anezka Christovova'nın da dahil olduğu JPMorgan stratejistleri, müşterilere bir notta “Bu döviz rezerv düşme hızının sürdürülemez olduğuna inanıyoruz” dedi. “Döviz rezervi desteğinin, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerden sonra düşmesi ve bunun USDTRY ticaretinde büyük ölçüde artışa yol açması riskinin yüksek olduğunu görüyoruz”

Gösterge hükümeti notlarındaki verim, 59 baz puanlık bir artış kaydederken, Borsa İstanbul 100 Endeksi, ülkenin en büyük borç verenlerinin öncülüğünde Ağustos ayından bu yana en fazla düşüş gösterdi.

..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Check out @ibrahimmturhan's Tweet: https://twitter.com/ibrahimmturhan2/...722597377?s=09

Cok guzel flood.

2001 krizini hem de full malda bistte yasamis birisi olarak, dun aksam acaba jpm sorusturmasi olasi bir 2019 krizinde anayasa kitapcigi atilmasi ile ayni gorevi gorur mu dedim gayri ihtiyari?

Pazartesi ve gelecek haftadan ciddi sekilde kaygiliyim.

Syg,
    Ben öteden beri yaşadığımız kriz ortamını 2001 anayasa kitapçığı atılması olayının öncesi döneme benzetiyorum. Krizin zirve yapmasını sağlayacak kitapçık benzeri kriizi beklentimi de bu sayfalarda bir kaç kez dillendirdim.

Ancak kitapçık krizi iktidarın saç ayakları arasındaki bir çatışma olarak gündeme gelmişti. Maalesef şu anda güçler ayrılığı sistemine sahip olmadığımız için bir an önce gerçeklerle yüzleşebilmemizi sağlayacak bir iç çatışma ihtimali de yok. Bu şu anlama da geliyor, krizin zirvesi gecikecek ve geldiğinde de gecikmeli geldiği için 2001 krizini mumla aratacaktır.

JPmorgan vakasını bu nedenle krizin zirvesine giden yolda önemli bir aşama olarak görüyorum yalnızca. Krizin zirvesi ya Mehmet Bahçeli'nin erken seçim çıkışıyla ya da AKP'nin kendi içinden derin bir çatlağın ortaya çıkması ile yaşanacak.

Bahse girsem kriz katalizörü olarak benim favorim, profiline uymasa da önden yapmayı seven Mehmet Bahçeli olur.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Ben öteden beri yaşadığımız kriz ortamını 2001 anayasa kitapçığı atılması olayının öncesi döneme benzetiyorum. Krizin zirve yapmasını sağlayacak kitapçık benzeri kriizi beklentimi de bu sayfalarda bir kaç kez dillendirdim.

Ancak kitapçık krizi iktidarın saç ayakları arasındaki bir çatışma olarak gündeme gelmişti. Maalesef şu anda güçler ayrılığı sistemine sahip olmadığımız için bir an önce gerçeklerle yüzleşebilmemizi sağlayacak bir iç çatışma ihtimali de yok. Bu şu anlama da geliyor, krizin zirvesi gecikecek ve geldiğinde de gecikmeli geldiği için 2001 krizini mumla aratacaktır.

JPmorgan vakasını bu nedenle krizin zirvesine giden yolda önemli bir aşama olarak görüyorum yalnızca. Krizin zirvesi ya Mehmet Bahçeli'nin erken seçim çıkışıyla ya da AKP'nin kendi içinden derin bir çatlağın ortaya çıkması ile yaşanacak.

Bahse girsem kriz katalizörü olarak benim favorim, profiline uymasa da önden yapmayı seven Mehmet Bahçeli olur.
    Kim bu Mehmet Bahçeli, Devlet'in bir büyüğü falan mı?

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    6.50 de durmzsa yukarida tepe tekrar denenir diyorum.
    Tepe asilirsa uncharted territory olacagindan her sey mumkun...

Syg,
    Sn.dudu , bu döviz , mevduat felan tadı kalmadı. Afrikalısı, afganı, ıraklısı, suriyelisi, ermenisi, rumu Türkiye den gayrimenkul topluyor. Anadoluda adını duymadığınız yerlerde ( ladik, cüceköy ) suriyeli tarla alıyor . Ben de sizin sokaktan 3-4 daire alsam diyorum. Hiç değilse cuma günleri pembe domates alır, biraz sohbet ederiz.

5.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Kim bu Mehmet Bahçeli, Devlet'in bir büyüğü falan mı?

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Sayın Omega,

Mehmet Bahçeli'yi tanımayan kimse kaldı mı bilmiyorum. Hatırlatma için, buyrun seyredin..

- - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

6. Hazine ve Maliye Bakanlığı Nisan 2029 vadeli dolar cinsinden tahvilin artırımı için JPMorgan'ı yetkilendirdi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Hazine ve Maliye Bakanlığı Nisan 2029 vadeli dolar cinsinden tahvilin artırımı için JPMorgan'ı yetkilendirdi.
    https://www.bloomberght.com/hazine-2...ndirdi-2205556

8. Olacak o kadar

Sayfa 860/999 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •