Sayfa 861/993 İlkİlk ... 361761811851859860861862863871911961 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 6,881 - 6,888 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

Alıntı Originally Posted by caner50 Yazıyı Oku
    Yorumunuza katılmıyoruz. Çok insafsız ve kurgusal. Mesele bir kişinin yanlışları ve olumsuzlukları değil.
    Yönetim sisteminin meşruluğu.
    Darbe meşru değil. Menderes seçimle indirilmeli idi. Ayrıca sistem yanlışlara fırsat vermemesi gerekiyordu.
    Bu konuda çok şey söylendi yazıldı. Halk menderesi daha haklı buluyor. Tarih de.

SM-P610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bak bir sor o sözde halk dediklerine.!!????
    Mendereresin ülkeyi nasıl .!!!
    Moratoryum a götürdüğünü.!!!
    Ayrıca bir bak.!!!
    Bu Menderes kuklasına.!!!

20 Temmuz 1954 tarihinde Osman Bölükbaşı'yı tekrar milletvekili seçtiği için Kırşehir ilçe yapıldı !!!
    Menderes tam Aziz nesinlik.!!
    Vaka.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2. Menderes uzmanı değilim ama Menderes in yaptıklarının yanlışlığı açık ancak ben çocukluğumda pek çok köylünün evinde babasının resmi yok iken Menderes in resmi vardı bunun nedenleri çok açık.

Öncelikle aslında Menderes dönemi de dahil, ancak öncesinde yoğun şekilde , hükümet ,devlet adına çalışan kolluk kuvvetleri , halka dayak , küfür , adam kayırma şeklinde her türlü zulmü uyguladılar devlet dairesinde itilip kakılmadan , iş görmek çok zordu , bir de savaşın getirdiği yokluk ve kıtlık üstüne eklenince ayrıca ezanın aslına çevrilmesi Menderes i kahraman yaptı.Yukarıda yazdıklarım kendi memleketimden olmayan yaşlı insanların gençliğimde bana ifadeleri .

Burada buna zemin hazırlayan herkes aslında halkın bir kısmı suçludur yani yüzbaşı eri dövmez onbaşı yaptığı diğer er döver buna izin verildi hep Menderes bunu kaldırmadıysa da biraz hafifletti .Bu da onun yaptıklarını gölgelemeye yetti arttı .

Ezanı küçükken köylülerden şöyle işittim ,

Tanrı uludur Tanrı uludur
    Memurlar İsmetin kuludur
    Haydin şekere , haydin şekere,
    ......

Bunu yaşamışlar , aslında bunu anlamak ve düzeltmek lazım dı.Bunları anlamadan kör şekilde taraf olmak yanlış .

Menderes akıllı bir ağa ,kasaba politikacısı idi bunları hemen lehine kullandi ,Her nane yi de yedi ama yaptıklarını önceki deneyimler maskeledi.
    Daha sonra efendileri ile bazı konularda ters düştü , Rusya ya gitmesi ki o zaman için istediği krediyi abd ve almanyadan alamadı bu nedenle bu taktik hamle sonunu getirdi .Aslında hep aynı olay oluyor batı istediklerini yapacak bir adam seçiyor adam batıdan para destek alıyor çarçur ediyor vereceği şeyler azalınca itiliyor.Şahsi kanaatim.

Menderes i bugün anlamak kolay o gün az eğitimle anlamak zor , bir süre gelen yalancı rahatlama sonrasında moratoryum ve tükenmişlik .
    Bence aslında 5 para etmez biriydi ama böyle bir son onun kahraman yaptı .
    Lüzumsuz yazdım uzun uzun.Bi daha konuşmam bu konuda .

3.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Menderes uzmanı değilim ama Menderes in yaptıklarının yanlışlığı açık ancak ben çocukluğumda pek çok köylünün evinde babasının resmi yok iken Menderes in resmi vardı bunun nedenleri çok açık.

Öncelikle aslında Menderes dönemi de dahil, ancak öncesinde yoğun şekilde , hükümet ,devlet adına çalışan kolluk kuvvetleri , halka dayak , küfür , adam kayırma şeklinde her türlü zulmü uyguladılar devlet dairesinde itilip kakılmadan , iş görmek çok zordu , bir de savaşın getirdiği yokluk ve kıtlık üstüne eklenince ayrıca ezanın aslına çevrilmesi Menderes i kahraman yaptı.Yukarıda yazdıklarım kendi memleketimden olmayan yaşlı insanların gençliğimde bana ifadeleri .

Burada buna zemin hazırlayan herkes aslında halkın bir kısmı suçludur yani yüzbaşı eri dövmez onbaşı yaptığı diğer er döver buna izin verildi hep Menderes bunu kaldırmadıysa da biraz hafifletti .Bu da onun yaptıklarını gölgelemeye yetti arttı .

Ezanı küçükken köylülerden şöyle işittim ,

Tanrı uludur Tanrı uludur
    Memurlar İsmetin kuludur
    Haydin şekere , haydin şekere,
    ......

Bunu yaşamışlar , aslında bunu anlamak ve düzeltmek lazım dı.Bunları anlamadan kör şekilde taraf olmak yanlış .

Menderes akıllı bir ağa ,kasaba politikacısı idi bunları hemen lehine kullandi ,Her nane yi de yedi ama yaptıklarını önceki deneyimler maskeledi.
    Daha sonra efendileri ile bazı konularda ters düştü , Rusya ya gitmesi ki o zaman için istediği krediyi abd ve almanyadan alamadı bu nedenle bu taktik hamle sonunu getirdi .Aslında hep aynı olay oluyor batı istediklerini yapacak bir adam seçiyor adam batıdan para destek alıyor çarçur ediyor vereceği şeyler azalınca itiliyor.Şahsi kanaatim.

Menderes i bugün anlamak kolay o gün az eğitimle anlamak zor , bir süre gelen yalancı rahatlama sonrasında moratoryum ve tükenmişlik .
    Bence aslında 5 para etmez biriydi ama böyle bir son onun kahraman yaptı .
    Lüzumsuz yazdım uzun uzun.Bi daha konuşmam bu konuda .
    Güzel bir analiz. Ben katılıyorum

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    1 aylığına maltaya yollamak istediler görevli olarak reddettim osmanlıda sürgüne yolluyorlardı oraya
    Başkanım tarih sınavlarında hep kopya çekmeseydin bari, Osmanlı Maltayı hiç alamadı, Osmanlının en meşhur sürgün yeri Fizandı, Şam, Halep v.s. onu izlerdi.

Maltaya ise, 1. Dünya savaşı sonrası işgalde tehlikeli görülenler sürülmüştür.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by caner50 Yazıyı Oku
    Yorumunuza katılmıyoruz. Çok insafsız ve kurgusal. Mesele bir kişinin yanlışları ve olumsuzlukları değil.
    Yönetim sisteminin meşruluğu.
    Darbe meşru değil. Menderes seçimle indirilmeli idi. Ayrıca sistem yanlışlara fırsat vermemesi gerekiyordu.
    Bu konuda çok şey söylendi yazıldı. Halk menderesi daha haklı buluyor. Tarih de.

SM-P610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Halk menderesi hakli falan bulmuyor

Halk vatan hainligini ve evli olan bir kadinla sex yapmayi yada meclise sormadan yurtdisina Turkiye nin hicbir menfaatinin olmadigi yerlere asker yollamayida hakli bulmaz

Iyiki oldurulmustur ama gec oldurulmustur. Ayni Ozal gibi.

Bu memleketin ekmeğini yiyip ihanet eden, bir gün mutlaka ekmeği yediği yerden kurşunu yer.

6.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    .
    Mukemmel tespit

7. TL cok degerlendi dolarin degeri cok dusuk kaldi. Cevremde ithalatci da var ihracatci da sanayicide hepside nedense dolarin 22-23 bandinda olmasi gerektigini soyluyorlar. Ha neye dayanarak soyluyorlar bilmiyorum ama piyasada boyle bir muhabbet var

Dolar euro ucuz kalinca millet tabi Yunanistana akin akin gider. Bazi oteller neredeyse Turkiye den daha ucuz olmaya basladi. Sacma sapan isler. Bizim etimiz ne budumuz ne baska ulkelerde doviz harciyoruz. Doviz kuru gercekci olmayinca zorla baskilaninca boyle seyler oluyor.

Yunan adaları, Türk turist akınına uğradı

https://www.ensonhaber.com/seyahat/y...akinina-ugradi

(en alttaki yorumlari okuyun cok komik)

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Başkanım tarih sınavlarında hep kopya çekmeseydin bari, Osmanlı Maltayı hiç alamadı, Osmanlının en meşhur sürgün yeri Fizandı, Şam, Halep v.s. onu izlerdi.

Maltaya ise, 1. Dünya savaşı sonrası işgalde tehlikeli görülenler sürülmüştür.
    G ahmetle qynı fikri savunuyonuz ama yanlış yapıyorsunuz 1919 20 lerde bi bakın bakalım ingilizler kimleri maltaya sürmüş osmanlının olması şartmı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 861/993 İlkİlk ... 361761811851859860861862863871911961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •