Sayfa 87/604 İlkİlk ... 3777858687888997137187587 ... SonSon
Arama sonucu : 4828 madde; 689 - 696 arası.

Konu: JANTS - Jantsa Jant Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by metamorfoz100 Yazıyı Oku
    Bawer arkadaşım ....para herkesin olduğu hissede kazanılmaz...Petuna 1 yıl önce git in cin top oynayan ağlayanlarla dolu git 1 ay öncesinde kimse yoktu....Bende vardı hisse ve her zaman derdim...Birgün gelecekler.....Kağıt 15 lira civarı defter değeri olduğu halde 5 liraya kadar düşürdüler ve heran batabilir dediler tabii ki ben satmadım bugün 25 lira ...bir değer yatırımcısı olarak defter değerine yatırım yaparsan eninde sonunda bir gün gelecekler...Peki Jantsanın defter değeri kaç 24 TL bugünkü fiyatı ne 52 neredeyse piyasa defter değerinin 2 katından fazla bir değer veriyor...Neden mi?
    1.Lot yok piyasada istesende yeteri kadar mal alamazsın....
    2.Patron hakimiyeti var...
    3.Piyasa gelecekte iyi karlar edeceğini piyasa görüyor değerini şimdiden fiyatlıyor...
    4.Ciddi Bedelsiz potansiyeli olan bir hisse...
    5.İhracat ağırlıklı (%80) bir firma olduğundan kur farkı karı yazabilecek yapıda...
    6.Borcluluk oranı düşük hızlı büyüme potansiyeli var...
    7.Zengin olup olmadığını bilmiyorum ama bu hisse bir gün piyasa alıma geldiği zaman elinde yeterince mal olsun...
    Neden mi bugün Petuna 5 TL vermiyenler 25 liradan almak için tavanda bekleyen yüzbinlerce lot gördüğünde,hiç acımadan bu sabretmeyi bilmeyen borsayı kumar zanneden iki çizgi çektigi için üstad denilen o üstadlar ve o kalabalık yığına malı devret ...İnşallah hep birlikte Jantsayı o yığına tüm dostlarla beraber devredecez...Sağlıcakla Kalın...

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Jantsa ile Petun'u farklı açıdan kıyaslamak gerekir. Malumunuz piyasa beklentileri satın alır. Jantsa'nın hitap ettiği sektör üretim kısıtlamasına gitmesi veya faaliyetlerini geçici süre durdurması nedeniyle Jantsa'nın 2. dönem beklentileri maalesef zayıf olacak diye tahmin ediyorum. İlk çeyrekte ise alınan siparişlerin yerine getirilmesi ve Mart ayının ortalarında tedbirler alınmaya başlaması nedeniyle bilançonun olumlu gelmesi son derece muhtemel. Petun'da ise Mart ortalarına kadar faaliyetleri olağan seyrederken korona tedbirleri nedeniyle vatandaşın gıda ürünlerine saldırması ve tedbirlerin daha uzun süre devam etmesi beklendiğinden hisse fiyatında yüksek artışlar yaşanmaktadır. Gıda sektöründe ve sağlık-ilaç sektöründeki diğer şirketlerde de benzeri artışlar söz konusudur. Teşhisi doğru koyarsak yapacağımız değerlendirme o derece sağlıklı olur. Saygılar,

2. Petunda tabii ki bir kar artışı olabilir ama bu 5 liralardan 27.84 e gidecek kadar bir yılda Corona dahil nasıl bir şey bulundu ki neredeyse 6 kata dayanacak...
    Borsada iki şey vardır...
    1.Yatırım yapmak...
    2.Spekülasyon yapmak.(Manipülasyon suç zaten)
    27.84 te Petun alan yatırım yapmadı bir spekülasyonda son mal alıcı ise ki devam edebilir Petun...uzun vadeli(hisse hapsi) olma söz konusu kısaca malı son alan taşır...ağlamak yok çünkü sende spekülasyon yapmak için ordaydın...sen 5 lirada nerdeydin diye adama sorarlar...Spekülasyon psikolojik savaş gerektirir Rus ruletinden farkı yoktur...Psikolojisi güçlü olan kazanacaktır...Jantsada ise ilk çeyrek iyi gelmesini bekliyoruz...2.çeyrek tabiiki bir çok hisse gibi Jantsada etkilenebilir ...ben şahsen pek az etkileneceğini düşünüyom...ama yıl sonunda hedeflerine ulaşacaktır...
     Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    Jantsa ile Petun'u farklı açıdan kıyaslamak gerekir. Malumunuz piyasa beklentileri satın alır. Jantsa'nın hitap ettiği sektör üretim kısıtlamasına gitmesi veya faaliyetlerini geçici süre durdurması nedeniyle Jantsa'nın 2. dönem beklentileri maalesef zayıf olacak diye tahmin ediyorum. İlk çeyrekte ise alınan siparişlerin yerine getirilmesi ve Mart ayının ortalarında tedbirler alınmaya başlaması nedeniyle bilançonun olumlu gelmesi son derece muhtemel. Petun'da ise Mart ortalarına kadar faaliyetleri olağan seyrederken korona tedbirleri nedeniyle vatandaşın gıda ürünlerine saldırması ve tedbirlerin daha uzun süre devam etmesi beklendiğinden hisse fiyatında yüksek artışlar yaşanmaktadır. Gıda sektöründe ve sağlık-ilaç sektöründeki diğer şirketlerde de benzeri artışlar söz konusudur. Teşhisi doğru koyarsak yapacağımız değerlendirme o derece sağlıklı olur. Saygılar,
    Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Coronavirüs sonrası ekonomik sıkıntılar had safhada olacağı ekonomistler tarafından deklare edilmektedir. Bu yılın kayıp bir yıl olabileceğini değerlendiriyorum. Birçok hisse kayıplarını telafi etti ancak Jantsa sadece seyretti. Düşük sermaye yapısı ile yükselişe geçmesi gerekli. Ne kadar bekleyeceğini kestirmek te çok zor. Maalesef birçok fırsatı da kaçırmamıza sebep oldu. Yönünü sonbahar satışları ile belirleyecektir. Bu süreç içerisinde de yönetim açıklamalar ile desteklemelidir. Sağlıklı ve bereketli kazançlarımız olsun değerli dostlarım.

4.  Alıntı Originally Posted by livehuman Yazıyı Oku
    Coronavirüs sonrası ekonomik sıkıntılar had safhada olacağı ekonomistler tarafından deklare edilmektedir. Bu yılın kayıp bir yıl olabileceğini değerlendiriyorum. Birçok hisse kayıplarını telafi etti ancak Jantsa sadece seyretti. Düşük sermaye yapısı ile yükselişe geçmesi gerekli. Ne kadar bekleyeceğini kestirmek te çok zor. Maalesef birçok fırsatı da kaçırmamıza sebep oldu. Yönünü sonbahar satışları ile belirleyecektir. Bu süreç içerisinde de yönetim açıklamalar ile desteklemelidir. Sağlıklı ve bereketli kazançlarımız olsun değerli dostlarım.
    Koronoyu bahane edip yerinde sayan bir tek Jants kaldı.
    Arkasında bir de hisse geri alım taahhüdü varken bunu kullanmaması tamamen yönetimi bu işten birinci sorumlu hale getirmiştir.
    Şirketin döviz pozisyonu artıda, bir çok şirket kapıya kilidi vururken Jants şirket faaliyetleri aynen devam ediyor, ama kilitlenenler bunun iki katı prim yaptı.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. Bu bunun üç katı daha sana girsin tahtacı, bu hisselerin tümü senden iyi, en moktan olanı sensin demekki.
    Bir gün de adam gibi hisseye sahip çık, paranız pulunuz batsın.
    Son düzenleme : bawer; 29-04-2020 saat: 16:08.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku

Bu bunun üç katı daha sana girsin tahtacı, bu hisselerin tümü senden iyi, en moktan olanı sensin demekki.
    Bir gün de adam gibi hisseye sahip çık, paranız pulunuz batsın.
    Elinizdeki hisseyi günlük en çok yükselenlerle kısa vadede kıyaslamak size bir şey kazandırmaz Sn. bawer, ancak daha çok moralinizi bozar ve yatırım disiplininden uzaklaşırsınız, siz hatırladığım kadarıyla eski bir yatırımcısınız. Unutmayalım ki bir zamanlarda jantsa en çok kazandıranlar arasındaydı ben inanıyorum ki o günler geri gelecek inşallah. Biraz sabırlı olmak gerekiyor, sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır demişler Mesela bugün benimde jantsa dan hariç elimde bulunan iki hisse de olduğu yerde sayıyor, önemli olan şirkete güvenmek ve geleceğe odaklanmak bence. Hayırlısı olsun moral bozmak bize ancak zarar getirir. İyi kazançlar dilerim. Y.T.D.

7. tavan olan hisselerin içinde derinliği olan hisse yok gibi çoğunluğu yüzde yüz yapmış çok üzerinde olanlar da var durumda bu hisselerin yükselişi yatırımcıya satmak için son sahiplerini arıyorlar dahada gidebilir çünki en son gördüğü yerin yarı fiyatına gelinceye kadar maldan çıkabilirler yatırımcı düştükce ucuzladı sanır mal alır elinde varsa satmıştır geri geldi malımı alayım der daha geri gelir taşımaya devam eder başka bir baharlar gelecek diye bekler durur tavanlar malı satmak içindir .
    yatırım tavsiyesi değildir

8.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    tavan olan hisselerin içinde derinliği olan hisse yok gibi çoğunluğu yüzde yüz yapmış çok üzerinde olanlar da var durumda bu hisselerin yükselişi yatırımcıya satmak için son sahiplerini arıyorlar dahada gidebilir çünki en son gördüğü yerin yarı fiyatına gelinceye kadar maldan çıkabilirler yatırımcı düştükce ucuzladı sanır mal alır elinde varsa satmıştır geri geldi malımı alayım der daha geri gelir taşımaya devam eder başka bir baharlar gelecek diye bekler durur tavanlar malı satmak içindir .
    yatırım tavsiyesi değildir
    Maalesef Sn. kartopu genelde öyle oluyor. Önemli olan bu tür hareketlere karşı uyanık olmak ve her konuda kendimizi geliştirmek olmalı bence. Saygılar.

Sayfa 87/604 İlkİlk ... 3777858687888997137187587 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •