Onemli Gunler Banner
Sayfa 876/1004 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886926976 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 7,001 - 7,008 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - I

1.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    İyi geceler...

Üzerinde çalıştığım deneysel projemle ilgili olarak sizlerden yardım almak istiyorum...

Aşağıdaki ilk grafik GEDZA takasındaki ilk 7 kurumun geçmişten günümüze grafiksel olarak durumunu gösteriyor...

2. grafik ise tamamını gösteriyor ama iç içe karışık bir durumda görünüyor...

Ben Takas Analizi bilmiyorum ve kullanmıyorum. Kime sorduysam bana Takas Analizinin boş olduğunu söyledi...

Eğer Takas Analizine inanıyorsanız, bu çalışmamı yönlendirebilirseniz ortaya işe yarar bir şeyler çıkabilir...

Ben temeli attım ve kabaca görselleri hazırladım ama her türlü hesaplama ve grafiği de zaman içerisinde oluşturabileceğimi düşünüyorum...

Bakalım güzel fikirler çıkacak mı? Yoksa herkes, bu işten bir şey çıkmaz mı diyecek...?

Dostum, Öncelikle teşekkür ederim ..vizyonun ve çalışman için.
    Şahsi fikrim. Kurumsal yatırımcıların yoğun olduğu tahtalarda uygulanabilir bir öngörü çalışması olduğu tartışmasız.
    Diğer tahtalarda takas analizleri çok sağlıklı sonuçlar vermeyebilir.
    Sebebini tahmin ettiğini düşünüyorum.
    Saygılar bol kazançlar
    hakuna matara....memento mori.

2.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Her zaman ifade ettiğim gibi maraton bir tahtadır Gedza.
    Şeffaf ,karlı, vizyonlu,büyüyen ve üretken.
    Haber önemli , sinyalleri de bir önceki fabrika inşaat haberi ile gelmis ve fiyatlaması oluşmaya başlamıştı..Bir miktar kar realizasyonu anormal algılanmamalı.
    Saygılar bol kazançlar
    Fikirlerinize önem verdiğimden Haftalıkta YKLSLN hakkında yorumunuz nedir merak ediyorum düşeni kırdı gibi görünüyor ne dersiniz?

3.  Alıntı Originally Posted by holebas Yazıyı Oku
    Fikirlerinize önem verdiğimden Haftalıkta YKLSLN hakkında yorumunuz nedir merak ediyorum düşeni kırdı gibi görünüyor ne dersiniz?
    Bildiğim, ilgilendiğim, ekranımda olan bir tahta değil.
    Yorum yapmak doğru olmaz.
    Saygılar
    hakuna matara....memento mori.

4. Anladım, teşekkür ederim cevap için.

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Dostum, Öncelikle teşekkür ederim ..vizyonun ve çalışman için.
    Şahsi fikrim. Kurumsal yatırımcıların yoğun olduğu tahtalarda uygulanabilir bir öngörü çalışması olduğu tartışmasız.
    Diğer tahtalarda takas analizleri çok sağlıklı sonuçlar vermeyebilir.
    Sebebini tahmin ettiğini düşünüyorum.
    Saygılar bol kazançlar
    Cevap için teşekkürler dostum..

Ben takasa nasıl bakıldığını bilmediğim için uygulanabilirliğini de bilemediğimden sizlerden fikir almak istedim...

Kurumsal Yatırımcıların olduğu tahtalarda nasıl bakmamız lazım? Bu konu hakkında bilgi bulabilir miyiz?

GEDZA özelinde neden işe yaramadığını tahmin ediyorum...

Şahsen işin içinde olunca bazı şeyleri daha net gördüm ve anladım... Uzaktan bakarak göremeyeceğim çok şeyi gördüm ve anladım... Bunda emeğin büyük...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,93 artışla günü 1.439,29 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirirken, 1.442,79 puanla da rekor seviyeyi gördü.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 13,26 puan artarken, toplam işlem hacmi 25,2 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 0,34, holding endeksi yüzde 0,57 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 3,21 ile metal eşya makina, en çok kaybettiren ise yüzde 2,15 ile spor oldu.

Döviz kurlarındaki düşüşün pozitif etkisiyle gün boyu alıcılı seyir izleyen BIST 100 endeksi, günü 1.439,29 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirirken, 1.442,79 puanla da rekor seviyeyi gördü.

BIST 30 endeksi, önceki kapanışa göre 10,44 puan ve yüzde 0,66 kazançla 1.585,93 puandan kapandı. BIST 100 endeksine dahil hisselerin 67’si prim yaptı, 29’u geriledi.

Analistler, ABD’de teşvik paketinin onaylanması ve AB ile İngiltere’nin, Brexit sonrası ticaret ilişkileri belirleyecek anlaşma üzerinde uzlaşı sağlamasının ardından gündemin hafiflediğini belirtti. Yarın yurt içinde ekonomik güven endeksinin takip edileceğini, yurt dışında ise veri gündeminin sakin olduğunu ifade eden analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksi için 1.455 seviyesinin direnç, 1.390 puanın destek konumunda olduğunu kaydetti.

İngiltere Ticaret Bakanlığı, Türkiye ile yarın serbest ticaret anlaşması imzalanacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, İngiltere, Avrupa Birliği (AB) vardığı anlaşmanın ardından ilk serbest ticaret anlaşmasını yarın Türkiye ile imzalayacak.

İngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss, Türkiye ile imzalanacak anlaşmanın ilk aşamada iki ülke arasındaki mevcut ticaret koşullarını korumayı amaçladığını bildirdi.

Anlaşmanın İngiltere’de imalat sanayiinde, otomotivde ve çelik sanayiinde binlerce istihdam için güvence temin edeceğini vurgulayan Truss, “Türkiye ile daha ihtiraslı, iki ülkeye özgü bir ticaret anlaşmasını yakın gelecekte imzalamak için çalışıyoruz.†ifadelerini kullandı.

Türkiye ile imzalanacak anlaşma, İngiltere’nin Brexit sonrası imzaladığı serbest ticaret anlaşmaları içinde ticari hacim bakımında 5. sırada yer alacak.

İki ülke arasındaki ticaret hacmi yaklaşık 19 milyar sterlin düzeyinde seyrediyor.

İngiltere, AB ile 24 Aralık’ta Brexit sonrası serbest ticaret anlaşmasına varmıştı.

#ARCLK ARÇELİK - Şirketin Hollanda'da yerleşik bağlı ortaklığı Ardutch B.V. tarafından ARCLK’e 68 milyon euro temettü dağıtılmasına karar verildiği açıklandı.

#GEDZA GEDİZ AMBALAJ - Şirket bağlı ortaklığı Gediz Plastik’in Beyaz Eşya ve Otomotiv sektörüne yönelik parça imalatı projesinin yatırım teşvik başvurusunun olumlu sonuçlandığı ve yatırım teşvik proje bedelinin 39,2 milyon TL olduğu açıklandı.

#HLGYO HALK GMYO - Şirket portföyünde yer alan İstanbul Şişli’delki Nişantaşı Binasının, Şirket bağlı ortaklığı Halk Yapı Projeleri’ne 14,8 milyon TL’ye satıldığı açıklandı.

#ISCTR İŞ BANKASI - 144 gün vadeli 400 milyon TL tutarında bono ihracı için çalışmaların başlanmasına karar verildiği açıklandı.

#RTALB RTA LABORATUVARLARI - Şirket kayıtlı sermaye tavanının 50 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#SERVE SERVE FİLM - Kuvva Gıda’nın sermayesinin 500.000 TL’den 25 milyon TL’ye yükseltilmesinin Genel Kurul’da onaylandığı açıklandı.

#SNKRN SENKRON GÜVENLİK - Şirketin bağlı ortaklığı Senkron Bina ile KSK Grup arasında Sakarya Serdivan’da yapımı devam eden, Sapanca Gölbaşı Konakları projesine ait, Elektronik Güvenlik Sistemleri ve Fiziki Güvenlik Hizmetleri işine dair ticari sözleşmenin 4,0 milyon TL bedel üzerinden imzalandığı açıklandı.

Sayfa 876/1004 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886926976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •