Sayfa 881/1011 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931981 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 7,041 - 7,048 arası.

Konu: Viop XLVI

1.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Peki Batı ulkelerinde ekonominin buyumemesine ragmen giderek artan egitimli ve kalifiyeli insan kaynagi ile ilgili dusunceleriniz nedir ?

Duydugum kadari ile kalifiyesiz yeni kusak sorunu oralardada varmis.
    Henüz yorum yapacak kadar yaşamadım. O nedenle yanlış olabilir.

Ama gördüğüm kadarıyla burada şirketler cok hantal ve verimsiz. Aynı işi 4 5 farkı kişi takip ediyor. Çok yüksek maaşlara bir sürü teknik olmayan yönetici var.

Teknik olmayan yönetici en fazla 1 hadi bilemedin 2 tane o da sekreterya angarya işler için gerekir. Fazlası anca mal mal konuşur olacak işi bozar. Avrupa çok verimsiz, Elon musk da bunu diyor az sayıda inanmış insan çok büyük işler başarır diyor ve başarıyor.

Avrupa fazla steril, fazla kurumsal. Tutku yok. Isi yaparken sabahlama yok. Bizler öyle çalıştık gece gündüz demedik aldığımız işi de kopartıp bitirmeden bırakmadık avrupali için bu yok saat 5 de kalkar gider.

Bana uyar.

Ama kendileri için, bence bu verimsizlik nedeniyle bu kadar çok adam arıyorlar ve daha çok ararlar.

Tr den gelen mühendisler burada çok kısa sürede yükselir çünkü bizde o sorumluluk duygusu ve işi bitirme dürtüsü var. Bunlarda daha çok iş tanımı çerçevesinde 8 saat çalışır defolur giderim mantığı var.

Bazısı bunu over veya iyi bulabilir. Ama savunma sanayimozdeki başarıları böyle fedakar çalışmaya borçluyuz. Avrupa'da bu yok o nedenle bir işe 4 5 tane adam koymak zorundalar. Globalde bana göre rekabetçi olamaz Avrupa bu şekilde çalışmaya devam ederse. Sorun eğitim sistemleri değil çalışma sistemleri.

Eyt den sonra, 43 yaşında adam babalar gibi yatacaksa kusura bakmayın ama bizde de aynısı olur işimi yapar giderim umurumda olmaz der herkes.

Böyle kararlar çok iyi düşünülerek verilmeli. Ben çok hatalı buluyorum. Bunun da tr için çok ağır sonuçları olacaktır onları da malesef yaşayacağız.

2. Zürih havalimanında COBUS sürücüsü çok yaşlıydı üzülmüştüm, bir şekilde herkese uygun bir iş buluyorlardı muhtemelen.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Jelibon...

4.  Alıntı Originally Posted by tribal Yazıyı Oku
    Böyle bir haber gördüm, bence zor ama dogrulugu varsa piyasa en az 3 gün tavan tavan gider.

Türkiye, bu hafta başlarında Moskova, Ankara ve Şam'ın yer aldığı üçlü görüşmelerin ardından Suriye'nin kuzeyinden askerlerini tamamen çekmeyi kabul etti.
    Al Watan
    gerçekle alakası olmayan bir haber bana göre, kısa vadede bu mümkün değil,..ayrıca Türkiyenin boşaltacağı bölgeleri Suriyenin doldurması da mümkün değil, eğer Türkiye askerini çekerse çektiği bölgeler döner dolaşır yine Suriyenin başına bela olur,..

bölgedeki mevcut durum ve güç dengeleri çok yönlü anlaşmaların zaman içinde yedirilerek yapılmasını mecbur kılıyor,..

ÖSO yu Türkiye ayartmalı önce, Esatla bunların arasını bulmalı, sonrasında bunlar ilk evvela İdlipte ki HSC başta olmak üzere radikal dinci terör unsurlarını temizlemeli, sonrasında YPG nin nüfuz bölgelerine doğru bir harekat milis kuvvetler öncülüğünde başlatılmalı,...

milis harekatı olmadan bu olmaz, çünkü, geçmişte ABD hava kuvvetleri Suriye ordusu buna İLK yeltendiğinde tepelerine hava harekatı düzenledi ve Suriye ordusuna büyük zayiat verdirdi,.. allah korusun TSK yada düzenleyebilir bunun hiç bir garantisi yok, ABD nin bölgede desteklediği unsurlar herkesçe belli ve bilinen,..

dolayısı ile anlaşmalar sonrası yerler ve cepheler belirlendikten sonra önce milis kuvvetler (Hizbullah ve ÖSO), sonra bunlara geri planda Suriye ordusu desteği ki bu zaten hava harekatında Ruslar oluyor, yetişemedikleri yerde de TSK ve yine Rusya olmalı,..

ilaveten bu durum ABD nin bölgedeki varlığına karşı olacağından ABD yi pek seven borsanın tavan yapacağını pek sanmam, tam tersinde ilk etapta USD yukarı hareketlenir, sonrasında bölgede ABD kaybederse USD bencamin faranklinde ilk ve ölümcül darbeyi alır,..
    Son düzenleme : indregandi; 01-01-2023 saat: 21:28.
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

5. Bu hafta petrol sert yukarı yapabilir
    87 direnç ama dipten 76 dan sert döndü,
    kırarsa 90 usd
    TA da böyle gördüm ( XBR USD)
    TA bilen detaylı bakabilirmi,,,???
    Saygılar,,,
    ..

Lozanın gizli maddeleri kalktığına göre kozaa .......şaka len şaka.
    Reis iki gündür iyi aselsan reklamı yapmış. 3 gün tavan gider artık.

Ölçüp biçtim. 1450 hedefli ons sortlarimi yarin açıyorum. TP yi de 1453 e yazacam. Başımın gözümün sadakası olsun.

Herkese iyi seneler. Bol kazançlar.
    Fesat daltaraklar tırnak kazımaya devam etsin. Amin.

7.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Lozanın gizli maddeleri kalktığına göre kozaa .......şaka len şaka.
    Reis iki gündür iyi aselsan reklamı yapmış. 3 gün tavan gider artık.

Ölçüp biçtim. 1450 hedefli ons sortlarimi yarin açıyorum. TP yi de 1453 e yazacam. Başımın gözümün sadakası olsun.

Herkese iyi seneler. Bol kazançlar.
    Fesat daltaraklar tırnak kazımaya devam etsin. Amin.
    Teb kapanış seansında 6 milyon lot almış %3 yukarıdan. Bak dikkatli ol.

8.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Lozanın gizli maddeleri kalktığına göre kozaa .......
    Kozanın hlsse kodu ne,, ekrana ekliyeyim
    ..

Sayfa 881/1011 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •