Sayfa 883/1002 İlkİlk ... 383783833873881882883884885893933983 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,057 - 7,064 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. GBC 4 kasım tarihli portföy dağılım raporuna göre hisse/etf ağırlıklarını hesaplayan oldu mu acaba? Altın ağırlığı ne kadar mesela?

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    GBC 4 kasım tarihli portföy dağılım raporuna göre hisse/etf ağırlıklarını hesaplayan oldu mu acaba? Altın ağırlığı ne kadar mesela?

% 70 civarında altın, %10 medikal/sağlık %10 teknoloji % 10 diğer etf var hocam

Rakamlar çok kabaca ve yaklaşık, anlık baktım hata olabilir.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    % 70 civarında altın, %10 medikal/sağlık %10 teknoloji % 10 diğer etf var hocam

Rakamlar çok kabaca ve yaklaşık, anlık baktım hata olabilir.
    Çok teşekkürler bilgiler için. Bugün bir miktar daha alım girdim GBC tarafına. Hem altın hem döviz hemde yabancı hisse tarafını dolduruyor portföyde. Birde aktif yönetiliyor. Hedeflediğim değere ulaşana kadar alımlara devam inş.

Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4. https://www.turkiyegazetesi.com.tr/ekonomi/743979.aspx
    "Biz dolarla uğraşmıyoruz. İstesek düşürürüz. Faizi yükseltirseniz, döviz düşer. Ama bizim derdimiz bu değil. Faizi artırmanın da eksileri var, artıları var. Faiz yükselirse, üretim düşer istihdam azalır. Bizim buradaki amacımız ithalatı azaltmak, üretimi artırmak. İthalat uyuşturucu gibi, ilk kullandığında kendini iyi hissedersin ama bu seni yavaş yavaş öldürür. O nedenle bizim hedefimiz öncelikle ithalatı azaltmaktır. Dövizde yaşanan hareketliliğinin birkaç ay içinde bir dengeye oturmasını bekliyoruz."

5.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler bilgiler için. Bugün bir miktar daha alım girdim GBC tarafına. Hem altın hem döviz hemde yabancı hisse tarafını dolduruyor portföyde. Birde aktif yönetiliyor. Hedeflediğim değere ulaşana kadar alımlara devam inş.

Rica ederim, ben 1 aydır durdurdum gbc biriktirmeyi açıkçası, döviz, altın vs. biraz gevşerse ben de biriktireceğim tekrar. 10 lira ile kazanıp 11 lira ile kaybetmek istemiyorum doğrusu.
    Ancak dolar da uzun yıllardır bu kadar gevşemeden soluklanmadan gitmemişti.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    https://www.turkiyegazetesi.com.tr/ekonomi/743979.aspx
    "Biz dolarla uğraşmıyoruz. İstesek düşürürüz. Faizi yükseltirseniz, döviz düşer. Ama bizim derdimiz bu değil. Faizi artırmanın da eksileri var, artıları var. Faiz yükselirse, üretim düşer istihdam azalır. Bizim buradaki amacımız ithalatı azaltmak, üretimi artırmak. İthalat uyuşturucu gibi, ilk kullandığında kendini iyi hissedersin ama bu seni yavaş yavaş öldürür. O nedenle bizim hedefimiz öncelikle ithalatı azaltmaktır. Dövizde yaşanan hareketliliğinin birkaç ay içinde bir dengeye oturmasını bekliyoruz."
    Peki diyelim ki böyle, neden milyarlarca doları 6, 6,5 ve 7 yi savunurken heba ettiniz?
    Yükselen kur ile dış borçları nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz?
    İhracatımızın ithalata duyarlılık oranı nedir?
    İthalatı azalttık diyelim, üretimi olmayan malların fiyatları ne olur? Bu durumda enflasyon ne olur?
    Bir sürü soru var...
    Aslında bunlarla uğraşmadan sadece altın veya dövize tüm varlıklarımızı çevirmek lazımmış...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Peki diyelim ki böyle, neden milyarlarca doları 6, 6,5 ve 7 yi savunurken heba ettiniz?
    Yükselen kur ile dış borçları nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz?
    İhracatımızın ithalata duyarlılık oranı nedir?
    İthalatı azalttık diyelim, üretimi olmayan malların fiyatları ne olur? Bu durumda enflasyon ne olur?
    Bir sürü soru var...
    Aslında bunlarla uğraşmadan sadece altın veya dövize tüm varlıklarımızı çevirmek lazımmış...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    8,25'ten 10.25'e niye çıkarmışlar mesela geçen ay faizi , kalsaymış 8.25'te , hiç umurlarında değilse ?
    %14'ten niye fonlamaya başlamış piyasayı acaba, verse ya fonlamayı da 10.25'ten umurumuzda değilse.

Sorular çok .

8.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    arkadaslar cuma günü sevap işleyin
    benim fatih hocamin cocugu 1 ay icinde tedavi olmazsa tedavisi zora girecek

lütfen 50-100 herkes bi ufak destek ciksa cok sevinirim

instagram sayfasinda destek icin hesaplar mevcut

https://instagram.com/cureforpamir?igshid=157vegh0leg1j
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Rica ederim, ben 1 aydır durdurdum gbc biriktirmeyi açıkçası, döviz, altın vs. biraz gevşerse ben de biriktireceğim tekrar. 10 lira ile kazanıp 11 lira ile kaybetmek istemiyorum doğrusu.
    Ancak dolar da uzun yıllardır bu kadar gevşemeden soluklanmadan gitmemişti.
    Sn hellistheothers son iki haftadır sanki hemen her şey artışta o yüzden ppf fonu hariç bir şey alamıyorum

Sayfa 883/1002 İlkİlk ... 383783833873881882883884885893933983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •