Sayfa 890/1006 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940990 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 7,113 - 7,120 arası.

Konu: Viop LVIII

Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    arkadaşlar bazan konu geçiyor... komisyondur bilmem nedir ?

VOB da aracı kuruma vereceğiniz komisyon en fazla onbinde 1 olmalıdır.

ve size ARACI KURUM DAĞILIMLI, 5 KADEME HİSSE, 10 KADEME VOP derinlikli matrikisi bedava vermelidir. (aylığı 1500 tl civarındadır galiba şimdi )

en önemlisi : TAKASBANK'ın belirlediği teminat miktarıyla oynamamalıdır. yok piyasa hareketli 1,5 katı, yok 2 katı dememelidir

eskiden başıma geldi... zarardayım, poz azaltıp ayar çekmeye çalışıyorum... huoop... 2 katına çıkartık

vay amk... 20 kontrat ile ettiğin 30.000 puan zararı, 10 kontrat ile 60.000 puanla geri alabilirsin

teminatı 2 katına çıkarmak demek, portföyü direk yarıya çekmektir.

saydıklarımı sağlayan, büyük (hemde çok böyük ),bankası var, hiç sıkıntısız, çalıştığım kurum var

ilgilenen olursa yardımcı olabilirim... (ama aylık min. 1000 kontrat hacim isterler sanırım )
    Sayın çıtak;

Benim de aklıma bir soru geldi siz benzer bir konuyu açınca. Belki bilginiz vardır diye soruyorum...

Ben hisse senedi piyasasında işlem yapıyorum. Onbinde bir komisyon ödüyorum. Derinliği de yaptığım hacimden düşüyorlar. Belli bir hacim gerekiyor.

Sormak istediğim şu;

Diyelim ki elimde 50 000 TL'lik hisse senedi var. Ve % 100 hissedeyim. O gün sabah param olmadan 50 000 TL'lik daha hisse senedi almak istiyorum. Hesapta nakit olmadığı için izin vermiyorlar. Ben elimde hali hazırda bulunan senedi akşam satarak kapatacağımı söylüyorum ama izin vermiyorlar. Benim bu gibi durumlarda nasıl davranmam ve nasıl bir evrak imzalamam gerek? Aracı kurum hangi durumlarda bu benim isteğimi karşılar?

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Sayın çıtak;

Benim de aklıma bir soru geldi siz benzer bir konuyu açınca. Belki bilginiz vardır diye soruyorum...

Ben hisse senedi piyasasında işlem yapıyorum. Onbinde bir komisyon ödüyorum. Derinliği de yaptığım hacimden düşüyorlar. Belli bir hacim gerekiyor.

Sormak istediğim şu;

Diyelim ki elimde 50 000 TL'lik hisse senedi var. Ve % 100 hissedeyim. O gün sabah param olmadan 50 000 TL'lik daha hisse senedi almak istiyorum. Hesapta nakit olmadığı için izin vermiyorlar. Ben elimde hali hazırda bulunan senedi akşam satarak kapatacağımı söylüyorum ama izin vermiyorlar. Benim bu gibi durumlarda nasıl davranmam ve nasıl bir evrak imzalamam gerek? Aracı kurum hangi durumlarda bu benim isteğimi karşılar?
    öyle olumu akşam satacaamışta, şimdi alayım... hadi kaat TABAN oldu, satamadın

şu EMLAK ile ALPER'i okuya okuya, hepiniz bir garip oldunuz

uzun zamandır hisse yapmıyorum ama
    hissede KREDİ var... kredi kullanabiliyorsun.
    2009 da, aracı kurum bana x5 kredi vermişti... sanırım şimdilerde x2 veriyorlar en fazla
    onu kuruma başvuracan, kredili işlem sözleşmeleri falan var onları imzalayacaksın, sonra kredi limitin açılınca, yapabilirisn

öyle olumu akşam satacaamışta, şimdi alayım
    uzun zamandır hisse yapmıyorum ama
    hissede KREDİ var... kredi kullanabiliyorsun.
    2009 da, aracı kurum bana x5 kredi vermişti... sanırım şimdilerde x2 veriyorlar en fazla
    onu kuruma başvuracan, kredili işlem sözleşmeleri falan var onları imzalayacaksın, sonra kredi limitin açılınca, yapabilirisn
    Akşam satıcam hikayesi de şu; Sığ olduğu için senedi gün boyunca elimden çıkarmak için. Global Menkul Değerler buna müsade ediyordu. Ama şu anki kurum müsade etmedi. Ben de bilmediğimden bir şey sormadım. Zaten kredili işleme giriyorsa kurum otomatik satmaz mı senetleri? Öyle olmaz tabi ki

4. Aracı kurumlarda günici işlem formu var. Kurumlar gun ici tov*5 e kadar izin verebilirler. Daha yüksek limitli islem hacmi için ykk gereklidir

arkadaşlar bazan konu geçiyor... komisyondur bilmem nedir ?

VOB da aracı kuruma vereceğiniz komisyon en fazla onbinde 1 olmalıdır.

ve size ARACI KURUM DAĞILIMLI, 5 KADEME HİSSE, 10 KADEME VOP derinlikli matrikisi bedava vermelidir. (aylığı 1500 tl civarındadır galiba şimdi )

en önemlisi : TAKASBANK'ın belirlediği teminat miktarıyla oynamamalıdır. yok piyasa hareketli 1,5 katı, yok 2 katı dememelidir

eskiden başıma geldi... zarardayım, poz azaltıp ayar çekmeye çalışıyorum... huoop... 2 katına çıkartık

vay amk... 20 kontrat ile ettiğin 30.000 puan zararı, 10 kontrat ile 60.000 puanla geri alabilirsin

teminatı 2 katına çıkarmak demek, portföyü direk yarıya çekmektir.

saydıklarımı sağlayan, büyük (hemde çok böyük ),bankası var, hiç sıkıntısız, çalıştığım kurum var

ilgilenen olursa yardımcı olabilirim... (ama aylık min. 1000 kontrat hacim isterler sanırım )
    çıtak dayu senin komisyon ne kadar....viop için...

Alıntı Originally Posted by beta_ Yazıyı Oku
    Aracı kurumlarda günici işlem formu var. Kurumlar gun ici tov*5 e kadar izin verebilirler. Daha yüksek limitli islem hacmi için ykk gereklidir
    Evet benim sorduğum bu galiba?

7. Evet güniçi overall büyüklüğünün maksimum 5 katına kadar izin verilebiliyor. Fakat kredi limitinizi sürekli aşıyorsanız, özkaynağınız %35 in altında kalıyorsa kurum limitinizi kısıtlayabilir

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    çıtak dayu senin komisyon ne kadar....viop için...
    yazdıkya işte onbinde 1 deyu

Sayfa 890/1006 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •