Onemli Gunler Banner
Sayfa 893/984 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943 ... SonSon
Arama sonucu : 7869 madde; 7,137 - 7,144 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Enflasyonun bu seviyede olması bir süre sonra iç piyasada ciddi daralmaya sebep olacaktır. Bu pekçok şirket için geçerli. Çünkü insanların alım gücünün fiyat artışlarına yetişemeyeceği aşikar

2. Otokarın iç piyasadaki daralmayı iveco teslimatlarıyla aşması muhtemel. Fakat geçtiğimiz yıl alınan iett otobüs ihalesinden zarar ettiğimizi düşünüyorum. Zarar etmiyorsa bile kar etmiyordur. Kur 7.5 liraydı iett otobüs ihalesi alındığında dolar şuanda 15 lira. Üstelik bu anlaşmanın ödemesinin 36 aylık taksitlere bölündüğü yazılmıştı ne kadar doğrudur bu ödeme kısmı bilmiyorum

3. Bae teslimatlarının 1.fazının bitmiş olması iveco üretimi içinse aylık osd verilerinde anlamlı artışlar görmüyor olmamız ve bakiye siparişlerin düşük denebilecek seviyelerde olması hisse fiyatının baskılanmasına sebep oluyor diye düşünüyorum

4. Geçtimiz hafta paylaşılan tokoyev görgüç ali koç görüşmesi bana kazakistan işinde imzaların atıldığını düşündürüyor. Genelde bu tür anlaşmaların detayları alt birimlerce görüşülür üst yönetim daha çok son aşamada nihai karar için imza aşamasında toplanır. Kazakistanda 3-5 ay önce yaşanan olaylar ve rus askerlerinin duruma müdahil olmasından sonra ümidi kesmiştim açıkçası burdan. Arma ve tulpar burda testlerde gayet başarılıydı ve rakipsizdi diyebiliriz. Hayırlısı diyelim

5. Borsamızda derinlik olmadığından malın çoğunluğunun kimde olduğu hisse performansı üzerinde etkili oluyor. Anlaşılan malın çoğunluğu uzun süredir biz küçük yatrmcı grubunda. Küçük yatrmcılar olarak hisse fiyatını yukarılara taşıyacak gücümüz hiç olmadı olmayacakta. Fiyatı yukarı taşıyacak birilerinin alım yapması içinse oyunu bozacak habere ihtiyacımız var görünüyor. Hersey gönlünüzce olsun. Selametle

Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Borsamızda derinlik olmadığından malın çoğunluğunun kimde olduğu hisse performansı üzerinde etkili oluyor. Anlaşılan malın çoğunluğu uzun süredir biz küçük yatrmcı grubunda. Küçük yatrmcılar olarak hisse fiyatını yukarılara taşıyacak gücümüz hiç olmadı olmayacakta. Fiyatı yukarı taşıyacak birilerinin alım yapması içinse oyunu bozacak habere ihtiyacımız var görünüyor. Hersey gönlünüzce olsun. Selametle
    Hocam fotolar geldi ama hala bir ses soluk yok
    Hayır anlaşma olmasa neden toplansınlar orası da ilginç.
    Kabız olduk yeminle.

7.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Hocam fotolar geldi ama hala bir ses soluk yok
    Hayır anlaşma olmasa neden toplansınlar orası da ilginç.
    Kabız olduk yeminle.
    yorumsuz hocam. bende yoruldum bu şirketin bu tavırlarından

8. Arma 3 yıldır kazakistanda testler 1 yıl olmuş biteli benzer şekilde tulpar testleri biteli 1 yıl olmuş. Varsa bi anlaşma 3 yıldır bekleyen yatrımcının hakkıdır duymak. Benzer durum bae 2.faz için de geçerli. Fakat 16 şubat 2017(bae anlaşması açıklandığı gün) öncesi ve sonrası fiyatlamalara bakmak yeterli ne dönüp bittiği konusunda.

Sayfa 893/984 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •