Sayfa 9/1003 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Dediğiniz gibi olabilir Sn. Hayrani, fiyat hedefine gelenleri satmış olabilirler. Dün aşı haberi ile Thyao hissesi iyi primlenmişti, katılım endekslerinde önemli yer tutuyor, katılım hisse fonların son dağılımlarında portföylerinde yoktu sanırım.

Aselsan, Bimas, Ereğli gibi Rbh ve Kpc de ağırlığı fazla olan hisselerde dün eksi yazınca böyle bir tablo oluşmuş olabilir, sadece tahmin.

Saygılar.
    qinvestin fonunu da takip ediyorum. artı 0.35 gelmiş. her haliyle ben daha profosyonelim diyor. bol kazançlar dileğiyle selamlar

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    qinvestin fonunu da takip ediyorum. artı 0.35 gelmiş. her haliyle ben daha profosyonelim diyor. bol kazançlar dileğiyle selamlar
    Ben de, Bes hesabımda olduğu için ister istemez takip ediyorum, katılım hisse fonlar kategorisinde istikrarlı gidiyor. Qinvest yatırım felsefesinde de belirtildiği gibi;

*Değer odaklı yatırımları kısa vadeli momentum yatırımlarından önde tutmak,
    Stratejilerimizi sürekli olarak gözden geçirmek ve güncellemek, fakat çok seyrek değiştirmek.

https://www.qinvestportfoy.com/~qinv...rim-felsefemiz
    Kısa vade'ye yoğunlaşmak yerine uzun vadede istikrarlı getiriyi ön plana çıkarmış bir portföy şirketi. Gerçi tüm portföy şirketlerinin hedefleri arasında bulunur.

Sizin Albaraka portföy'le görüştüğünüzde de ifade ettikleri gibi, Rbh fonda uzun vadede istikrarlı getiri hedefliyor, çok sık değişiklik yapmazlar diye düşünüyorum. Faizli kısımdaki MAC fon gibi bir bakıma. Her nekadar katılım endekslerinde sık değişiklikler olsa da, belli başlı hisseler uzun zamandır endekste yer alıyor.

Bugün de endeksler kırmızı, xtumy -0,85. Mps kademeli satış, Rbh kademeli alışa devam ediyorum. Rbh'ye geçişim tamamlanınca, Qinvest Katılım Hisse fonu alıma açılıncaya kadar Rbh ile devam edeceğim.

Mps'yi değiştirmemin ana nedeni, son 3 aylık performansta Rbh ve Kpc gerisinde kalması yanında, son 1 yılda baktığımda da standart sapması Rbh'tan yüksek olmasına rağmen sharpe oranında Rbh ile aynı seviyeye geldi.(Sharpe oranı: kısaca risk başına getiri, Standart sapma: kısaca ne kadar yüksekse, risk okadar yüksektir.) Birde son zamanlardaki Mps performansı ile fon yöneticisi değişikliği aynı döneme denk gelince, soru işaretleri arttı. Selamlar.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. şu fonun güzelliğine bakar mısınız?
    AK PORTFÖY KİRA SERTİFİKALARI KATILIM FONU
    Son Fiyat (TL) 0,020353
    Günlük Getiri %-0,0147
    Pay (Adet) 891.856.518
    Fon Toplam Değer (TL) 18.151.510,41
    Yatırımcı Sayısı (Kişi) 1.357
    Son 1 Ay Getirisi %0,822311
    Son 3 Ay Getirisi %-1,035690
    Son 6 Ay Getirisi %-0,298815
    Son 1 Yıl Getirisi %4,836716

canım ülkemde 1357 vatandaşımız, 18 milyon üzeri birikimini paranın sabun gibi eridiği ortamda burada değerlendirmeyi uygun görmüş. daha da dıramatik olanı, 6 aylıkta dahi eksi 0.30 getiri olduğu halde fona olan güvenini hiç kaybetmemiş. söyleyecek söz bulamıyorum inanın. sadece şunu düşünüyorum: insanlar böyle ucube fonlara bu kadar para yatırdıkları sürece yatırım yapılacak fon sayısı, bir elin parmakları adedini geçmez. ak portföy, bu müthiş fondan yönetim ücreti de kesmeyi ihmal etmiyordur. neden daha güzel fonlar için uğraşsın ki?

Geçen hafta MB nin 3 milyar dolar sattığı konuşuluyor. PErşembe açıklanacak verilerde görürüz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    şu fonun güzelliğine bakar mısınız?
    AK PORTFÖY KİRA SERTİFİKALARI KATILIM FONU
    Son Fiyat (TL) 0,020353
    Günlük Getiri %-0,0147
    Pay (Adet) 891.856.518
    Fon Toplam Değer (TL) 18.151.510,41
    Yatırımcı Sayısı (Kişi) 1.357
    Son 1 Ay Getirisi %0,822311
    Son 3 Ay Getirisi %-1,035690
    Son 6 Ay Getirisi %-0,298815
    Son 1 Yıl Getirisi %4,836716

canım ülkemde 1357 vatandaşımız, 18 milyon üzeri birikimini paranın sabun gibi eridiği ortamda burada değerlendirmeyi uygun görmüş. daha da dıramatik olanı, 6 aylıkta dahi eksi 0.30 getiri olduğu halde fona olan güvenini hiç kaybetmemiş. söyleyecek söz bulamıyorum inanın. sadece şunu düşünüyorum: insanlar böyle ucube fonlara bu kadar para yatırdıkları sürece yatırım yapılacak fon sayısı, bir elin parmakları adedini geçmez. ak portföy, bu müthiş fondan yönetim ücreti de kesmeyi ihmal etmiyordur. neden daha güzel fonlar için uğraşsın ki?
    Katılıyorum, Ais ve özellikle de Yfv, düşük riskli fonlar olmasına rağmen bu yıl nasıl böyle bir durumdalar çözemedim, gerçi araştırmadım da. Sektörel desem, aynı kategoriden Mpk ve Ekf gayet istikrarlılar.

6. Getirisine bile bakmaya gerek yok. 3 büyük özel bankanın fonlarında getiri yapayım, fonu yöneteyim , geliştireyim kısmı sıfır. Az falan demiyorum sıfır. Bunlardan bir tanesinin fonları yabancı fonlar arasında getiri olarak üst sıralarda çıkıyor. Onun da nedeni, yurtdışında dayandığı endekslerin bir kaç katına çıkması. ama ona ragmen, o getirinin üçte birini bile toplayamadı. Ama o kırıntı bile büyük rakam ettiği için başarılı sanılıyor. Dolar bazında %50 getiren dayanağın fonu olup, dolar bazında %10 getirmeyi başaramadılar. Makinaya bağlasalar %30 getirirdi. Onların 5 yıl boyunca %3 getirdiği dönemleri biliyorum. 3 yıl boyunca portföy dönüşüm oranı %10'u bulmuyor bu fonların bir çoğunun. 2016 portföyü ile şu andaki portföyü arasındaki fark %2 olanlar var. Pandemiler oldu, dünya yıkıldı, savaşlar oldu bitti. Hiç dokunmamışlar bile. virgülden sonra üçüncü rakam değişmiş elindeki etf ve hisselerin. bambaşka 10 fonunu aynı adamın yönettiği özel bankalar var. Ben kendi portföyüme yetişemiyorum, katılımından, altınına, ppfsine aynı kişi yönetiyor vs. vs.
    Ama bu 3 büyük bankanın fonları her kategoride portföy büyüklüğü ve yatırımcı sayısında lider, yönetim ücretleri de diğerlerinden yüksek.
    Yatırımcı seçici değil. Fonların performansı ile yatırımcı sayısı arasındaki korelasyon da sıfıra yakın. Sadece tefaşın sıraladığı yıllıktan konjünktürel iyi olan seçiliyor ve öyle gidiyor. %90 da maaş hesabı zaten. O yüzden de iyi fonlar değil, çiçekli böcekli , güzel isimli çeşit çeşit fon açılıyor. Aman da ne canlandı fon piyasası sanılıyor. Zaten yeryüzünün en telaşlı, üç gün kırmızı yapınca endeks, dünya battı, üç gün artı yazınca cennet dünyaya gelmiş gibi düşünen bir yatırımcı profilimiz var.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. Dövize endeksli kira sertifikalarına yatırım yapmak isteyenler için bir kaç kelime edeyim.

Fazla seçenek zaten yok, seçeneklerden biri Qinvest'in döviz kira sertifikası fonu(KIS);

Qinvest Katar merkezli bir kuruluş olmasına rağmen, Körfez ülkelerinde ve Londra 'da ofisleri bulunuyor. Yurt dışındaki Döviz kira sertifikalarına ulaşma ve yatırım yapılabilirliği ile ilgili olarak; Qinvest'in yurtdışı ofislerindeki portföy yöneticileri ile olan bağlantılarını kullanabiliyorlar.

Gel gelelim ülkemizdeki yüksek enflasyon ve döviz ihtiyacı sebebiyle, yurtdışı döviz kiraları getirileri, ülkemizdeki kamu ve özel sektör kira sertifikaları getirilerinden geride kalıyor. Eurobond'lara etkisi kadar olmasada, Cds düşüşleri/yükselişleri de kira sertifikalarına olumlu/olumsuz olarak yansıyor. Belirtmek istedim.

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Geçen hafta MB nin 3 milyar dolar sattığı konuşuluyor. PErşembe açıklanacak verilerde görürüz.
    Fiyat dusmeden once mi satmis acaba?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 9/1003 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •