Sayfa 902/1000 İlkİlk ... 402802852892900901902903904912952 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,209 - 7,216 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Türkiye 5 yıllık CDS 708.937 (anlık)

Kritik bir gün olduğu için veri saati de önemli. Bu en son bulabildiğim en güncel saate ait veri : saat 13:40 için
    şu anda ben investing'de 657 olarak görüyorum, yanlış yerden mi bakıyorum?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    eski veriler onlar. ben bir kaç gün diye biliyordum sn rxpu nun dediğine göre 10 güne kadar geri kalabiliyormuş. güncel bilgiler için twitter'dan "cds türkiye" ya da "cds turkey" diye aratıp son tweetlere bakabilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    eski veriler onlar. ben bir kaç gün diye biliyordum sn rxpu nun dediğine göre 10 güne kadar geri kalabiliyormuş. güncel bilgiler için twitter'dan "cds türkiye" ya da "cds turkey" diye aratıp son tweetlere bakabilirsiniz.

Evet anlık CDS pahalı bir veri olduğundan investing 10 gün ile 3 gün arasında geç gelebiliyor. İnvesting sitesindeki verinin tarihine dikkatli bakılırsa 657 , 9.5.2022 sabahına ait. 2 gün içinde hatta saatlik olarak dahi çok ciddi değişiklikler olabiliyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    seçime kalan süre=13 ay
    abd 10 yıllıklar=3,15
    cds=700
    dün de enflasyonla mücadele için konut teşvik paketleri açıklandı.
    cds'in 700 olması halen bize şans verdiklerini gösteriyor. şu konjonktürde bize yakışan cds primi 4 haneli'dir.
    sonbahar-kış bond faizleri 15'e gelir.
    Bende alım için sonbaharı bekliyorum. Abd faizleri ve enflasyon netleşsin daha iyi olur. Ancak uzun zamandır ziraati takip ediyorum 2030 ötesini açmıyorlar. Hatta bugün 2027 var en uzun.

5. Eskiden bloomberg ücretsiz cds yayınlardı.Ancak özgür ülkemizde cds öğrenilince birden yayınlamayı yasaklattılar. Döviz kurunu tutsan cds i tutamıyorsun sonuçta

6. Biraz konu dışı olacak ama bir soru sormak istiyorum.Benin çocuğum özel vakıf üniversitesinde okuyor.vakıf üniversitesi olduğu İçin okul ücreti Eurobond vergi beyanından düşünemiyor.ama okulun içinde okulun özel yurdu var aynı vakıfın bu yurt ücreti gider olarak düşülebilirmi.faturasının üzerinde kurumlar vergisinden muaftır yazıyor..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. cds 715.542
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    cds 715.542
    bugün ufak bir ek alım yapacaktım. mt ye nezaketen fikir sordum (sevdiğim mt lerden biri). konuşma şu şekilde gelişti:

- alım yapsam diyorum. ne dersiniz?

- bence haziran fed toplantısını beklemek lazım.

- fed bundan gayrı 0,50 şer artırarak gideceğim dedi zaten. bu şimdiden bizim fiyatlara yansımadı mı?

- iyi ama abd tahvilleri 0,5 daha artınca bizim risk de üzerine eklenince vs vs..

hangimizin bakış açısı doğru bilemedim. yorum alırsam sevinirim.

Sayfa 902/1000 İlkİlk ... 402802852892900901902903904912952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •