Onemli Gunler Banner
Sayfa 904/946 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 7,225 - 7,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Milli burjuva ve sanayici de bir şanstır bir ülke için.

Yabancı için her şey maliyettir...

Sanatçı, işçi, vatandaş milli bilinçle yüceltir bir ülkeyi.

Hatırlayın...,

Fransa'da adı büyük sanatçılar, vergi oranı yükseldi diye vatandaşlıklarını başka ülkelere taşıdılar..

Şimdi bu mu örnek alacağımız davranış?

Her şey maliyet mi hayatta?

Not: Bu arada silinmiş yazı...

Ama bazı şeyler silinmez hayatta.
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 15-05-2019 saat: 12:38.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Eskiden İşsizlik maaşı başvurularından az biraz bu işsizlik verilerinin sağlaması yapılırdı :D o yüzden uzun zamandır işsizlik maaş başvuru verileri açıklanmıyor diye biliyorum
    4 aydır işsizlik maaş başvurularu açıklanmıyormuş. Kaynak Sözcü 12.05.2019 günkü gazete.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Eskiden borsa sürekli yükselirdi. Şimdiki gibi yatay yada uzun süreli düşüşler çok olmazdı. Bunun en büyük sebeplerinden biri de borsada al-satçıların günden güne artması oldu. Şöyle ki aracı kurumlar 15-20 yıl önce %2 civarında komisyon alırken yıllar geçtikçe, internetin de gelişmesiyle maliyetler sürekli düştü en son ben viopu bırakmadan önce yüzbinde 6 komisyon veriyordum. Yüzde değil, yüzbinde 6 ... Şaka gibi yani neredeyse hiç komisyon vermiyordum.

Hal böyle olunca al-sat yapmanın maliyeti çok cazip olmaya başladı hatta saniyenin onbinde biri kadar kısa sürede işlem yapan algoritma robotları türedi. Ve BOOOM!!! Artık borsa sürekli yerinde sayıyor. Eskiden %500 %1000 civarındaki rallilerin yerini %10 %20 li ralliler aldı. Likidite arttı ama ralliler azaldı.

Nereye geleceğim, dolarda al-sat işlemini öldürmek dolarda meydana gelebilecek olan rallileri engellemekten ziyade önünü açabilir.

4. Adamlar yapısal reform yapmışlar işte bugün daha ne istiyonuz

5. % 01'lik Kambiyo Vergisinin hortlatılmasındaki amaçlardan biride Kapalıçarşı Ağa Sokak , Tahtakaleyi yine o eski anlı şanlı günlerine mi döndürme maksadıyla yapıldı merak konusu ?

malum birbirine paralel sokakların birinde , ALTIN diğerinde de DÖVİZ piyasaları var...Kambiyo vergisi falan filan yoktur....

6. Sn.Medwig

Şutlanan nick'e ithafen yazdığım ve teknik içerikli yazılarım da gitmiş. Keşke o yazı kalsaydı.

Ben tüccarım benim için vergi de bir maliyettir. Tıpkı elektrik, su hammadde gibi.

Ticarette hamaset olmaz.

Tüccar hamaset yapmaya kalkarsa diğer basiretli tüccarlar tarafından ezilir yok edilir.

Ben maliyetlerime dikkat etmez isem uluslararası alanda bu tür daha avantajlı maliyetlere ulaşan rakiplerim bana karşı avantaj elde eder. Sonuçta kimin maliyeti düşük ise ihracat müşterisini o kapar.

Ücretli ve yerel olarak regüle edilmiş piyasalarda çalışanlar farklı düşünebilir.

Ama uluslararası ticaret hamaseti kaldırmaz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Hapisteki FETÖcülere "Ekrem İmamoğlu'na ve Özlem Çerçioğlu'na Fetöcü iftirası atarsan seni tahliye ederiz" telkini yapılıyormuş.

23 Hazirana kadar daha kimbilir daha ne pislikler göreceğiz.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/a...ir-51913yy.htm
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dedim ya...

Yabancı için diyecek bir lafım olmaz...

Onlar da vatandaşlık bağı ile bağlandıkları ülke ve coğrafyayı, ya da onların verdikleri değer yargılarına uygun düşünecekler.

Verilen örnekte işlemin sonucunda elde edilen "kar " (ya da cebe kalan) vurgulanmıştı.

Yapılan işin maliyeti falan değil.

Müteşebbise ya da iş sahibine kalan karın görece az ya da çok olması farklı.

Neyse...

Şurada kaç kişiyiz.

Tanırız birbirimizi.

Ama bu şahısla çıkan tüm gürültüde, hep bir vergi, bir maliyet hesabı vardı geçmişte.

Telefondan, Avusturya'ya para transferine kadar...

Bakış açısı dedim ya herkese göre değişir...

Sayfa 904/946 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •