Sayfa 91/181 İlkİlk ... 41818990919293101141 ... SonSon
Arama sonucu : 1441 madde; 721 - 728 arası.

Konu: IZMDC - İzmir Demir Çelik

1. Hep aynı argümanlar ile eleştirilere alışmaya başladım. Her yerde ortak ve birbirinin kopyası, zararda KY ağzı ile konuşan ayıcıklar. Noldu eksi açtı toplaya toplaya geldi öyle mi? Beklentilerin önceden fiyatlandığını yavaş yavaş öğrenecek, zarar ettikçe önceden fiyatlamayı öğreneceksiniz.

2. Hocam, daha geçenlerde speğin ucuza almak için düşürdüğünü belirten ve kağıda ne kadar güvendiğimizi soran siz değil miydiniz?
    Beklentiyi siz de ıskaladınız herhalde!

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. spekler işler kötüye giderken başkasına mal taşıtmak için bol keseden dağıtırlar ancak işler düzelmeye başladığında da kağıdı toplamak için yırtınırlar. Bu hepsinde aynı karakter. Argümanlar hep aynı. Yöneticilerin maaşları, finansal gider ve dolar her yükseldiğinde abovvv çekmeler. Benim görüşüm şu: BİLANÇO OKUMASINI BİLMEYENİ DÜN İYİCE SİLKELEDİ. HEM DE EKSİ AÇARAK VE AŞAĞIDAN AŞAĞIDAN. BEKLENTİ NE İDİ Kİ ZATEN KAĞIT DAHA DA AŞAĞI DÜŞSÜN. ÖNCEKİ DÖNEM FİYATLANMIŞ MI İDİ? SON DÖNEM PERFORMANSLARI ÖNCEDEN FARKLI MI İDİ SANKİ. BİLİNMİYOR MU İDİ? SPEK BUNU BİLDİĞİ İÇİN KAĞIDI BASMIŞ VE PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜĞÜ ELE GEÇİRMİŞ. Ben bilançoyu sevdim. 2018 1. dönem planlarını yapmaya başladım bile

4. Durumun fiyatlandığı konusunda size katılıyorum, yoksa 3 civarlarına dönmezdi bilanço öncesi. Bu durumu kullanıp biraz daha basabilir mi, basabilir de. İlerisi için de inşallah iyi olur diyorum.

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

5. Sayın kuserali61,
    Hisse de olumsuz beklentiler gekçekleşti, satın alındı diyorsunuz.
    2018 1. çeyrek bilançosunun iyi geleceğini söylüyorsunuz.
    Hisse ile ilgili başka olumlu beklentiler var mı?
    Varsa yazın bizde bilelim.

6.  Alıntı Originally Posted by kuserali61 Yazıyı Oku
    spekler işler kötüye giderken başkasına mal taşıtmak için bol keseden dağıtırlar ancak işler düzelmeye başladığında da kağıdı toplamak için yırtınırlar. Bu hepsinde aynı karakter. Argümanlar hep aynı. Yöneticilerin maaşları, finansal gider ve dolar her yükseldiğinde abovvv çekmeler. Benim görüşüm şu: BİLANÇO OKUMASINI BİLMEYENİ DÜN İYİCE SİLKELEDİ. HEM DE EKSİ AÇARAK VE AŞAĞIDAN AŞAĞIDAN. BEKLENTİ NE İDİ Kİ ZATEN KAĞIT DAHA DA AŞAĞI DÜŞSÜN. ÖNCEKİ DÖNEM FİYATLANMIŞ MI İDİ? SON DÖNEM PERFORMANSLARI ÖNCEDEN FARKLI MI İDİ SANKİ. BİLİNMİYOR MU İDİ? SPEK BUNU BİLDİĞİ İÇİN KAĞIDI BASMIŞ VE PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜĞÜ ELE GEÇİRMİŞ. Ben bilançoyu sevdim. 2018 1. dönem planlarını yapmaya başladım bile
    SN. "kuserali61" ; Dün için bilanço okumasını bilmeyeni silkelediklerini söylüyorsun....
    İYİ has da bu nasıl silkelemedir kardeşim? Aslında silkelenen tam tersine kendileri oldular...Zira beniim bile 3.01, 3.02 ve 3.03 kademesine seans açılmadan yazmış olduğum alışlarım 2.90 dan gerçekleşti....Akabinde son aldıklarımı da 2.95-2.99 aralığından yine onlara verdim... Bu açılış nedeniyle benim gibi extradan kazanç sağlayanlar olabileceğinden de eminim..
    Anladığım kadarıyla küçük yatıırımcıyı eleştirir bir tutumunuz var... Kimi düşüncelerinizde haklılık payınız olabilir ama küçük yatırımcının hisseye yön verme gibi bir şansı olmadığından her zaman zarar eden tarafta yer alıyor maalesef! Tüm piyasa kurallarının küçük yatırımcı aleyhine düzenlendiği ve her fırsatta söğüşlenmeye çalışıldığı bu piyasada kimi zaman haklı veya haksızda olsa serzenişte bulunmaktan başka da küçük yatırımcının elinden bir şey gelmiyor..
    Bunları sizi eleştirmek adına veya kendimle alakalı bir pay çıkardığım için asla yazmıyorum... Hakaret unsuru olmadıkça bırakalım insanlar eleştiri haklarını bari kullansınlar......Bol şanslar....

7.  Alıntı Originally Posted by erdals Yazıyı Oku
    Sayın kuserali61,
    Hisse de olumsuz beklentiler gekçekleşti, satın alındı diyorsunuz.
    2018 1. çeyrek bilançosunun iyi geleceğini söylüyorsunuz.
    Hisse ile ilgili başka olumlu beklentiler var mı?
    Varsa yazın bizde bilelim.
    Ben 1. çeyrek bilanço iyi gelecek diye kesin ve kati bir tabir kullanmadım ancak şirket bazında olmasa da ülke bazında ihracat ve satış rakamları zaten mevcut. İzmir Demir Çeliğin son bilançoda satışlarını artırdığını gördük. Bu da bende olumlu bir beklenti oluşturuyor. Kağıdın iyi gelen önceki çeyrek bilançolarının fiyatlandığını ve değerinin yükseldiğini iddia edebiliyorsanız siz bilirsiniz tabiki.

8.  Alıntı Originally Posted by BURKAY Yazıyı Oku
    SN. "kuserali61" ; Dün için bilanço okumasını bilmeyeni silkelediklerini söylüyorsun....
    İYİ has da bu nasıl silkelemedir kardeşim? Aslında silkelenen tam tersine kendileri oldular...Zira beniim bile 3.01, 3.02 ve 3.03 kademesine seans açılmadan yazmış olduğum alışlarım 2.90 dan gerçekleşti....Akabinde son aldıklarımı da 2.95-2.99 aralığından yine onlara verdim... Bu açılış nedeniyle benim gibi extradan kazanç sağlayanlar olabileceğinden de eminim..
    Anladığım kadarıyla küçük yatıırımcıyı eleştirir bir tutumunuz var... Kimi düşüncelerinizde haklılık payınız olabilir ama küçük yatırımcının hisseye yön verme gibi bir şansı olmadığından her zaman zarar eden tarafta yer alıyor maalesef! Tüm piyasa kurallarının küçük yatırımcı aleyhine düzenlendiği ve her fırsatta söğüşlenmeye çalışıldığı bu piyasada kimi zaman haklı veya haksızda olsa serzenişte bulunmaktan başka da küçük yatırımcının elinden bir şey gelmiyor..
    Bunları sizi eleştirmek adına veya kendimle alakalı bir pay çıkardığım için asla yazmıyorum... Hakaret unsuru olmadıkça bırakalım insanlar eleştiri haklarını bari kullansınlar......Bol şanslar....
    Borsada kısa sürede zengin olma hayali kurduğu sürece, tüyolar ile bilmem ne ile temelsiz yatırımlar yaptığı sürece KY her türlü eleştiriyi hak ediyor bence. KY yön veremez. Sadece sabretmesini öğrenecek. Benim beklentimi de benim bilgimi de değil, kendi emeğini yiyecek. Bunlar benim beklentilerim. Yanlış çıkarsa zararı bana. Meselü İZMDC hissesi alan arkadaşların kaçı demir çelik fiyatlarını günlük izliyor acaba çok merak ediyorum. Emeksiz olmuyor arkadaşlar.

Sayfa 91/181 İlkİlk ... 41818990919293101141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •