Sayfa 911/1001 İlkİlk ... 411811861901909910911912913921961 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 7,281 - 7,288 arası.

Konu: Viop LIV

1.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Tüm gece hastanadeydik benim 15 yaşındaki çocuk 70 lik dedeler gibi yürüyor...

Gençler arasında acayip bir covid salgını varmış ama test yapılmıyor...

Hastanenin tüm yatan katı doluydu...
    Geçmiş olsun.Allah şifalar versin.

2.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Okullar açıldığında salgın olma ihtimali zaten yüksekti.
    Ne bekliyoruz her yer kapansın mı? Veya nasıl bir önlem olsun?
    Kaldırır mı artık ekonomi bir daha bu tür şeyleri?
    Hergün sayı verip panik yaptırmak kadar saçma birşey olamaz. Zayıflayarak geçmesini umut ediyorum.
    Hasta olanlara çok geçmiş olsun , benim de evdeki çocuklar hasta ama takviye edici şeylerle atlatmaya çalışıyoruz.
    Geçmiş olsun.Allah şifalar versin evlatlarınıza.

3. ABD ADR

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. GARAN eski genel müdür sattıktan sonra hız kaybetti.

Bana göre BBVA düşsün ve kalanları da piyasadan alayım der. Öte yandan borsada en değerli şirket reklamı da yapmak ister ama QNB o kapıyı kapattı.

5. @zined hocam geçmiş olsun .. tez zamanda atlatırsınız inşallah ..
    yatırım tavsiyesi değildir .. epik wave 5 of 3 rally is loading.. 08.08.2024

6. Borsada spekülasyonu önlemek ve dengeleme sağlamak üzere her şirket halka açık payının %5 ini bir fona vermeli ve karşılığında o fondan pay almalı.

Fon yönetim kurulu kararı ile gerektiğinde alım satım yaparak dengeleme yapmalı.

Mevcut olan uygulamadaki emeklilerin parasını kullanmak çok ahlaki değil.

7. Bazı düşünce ve önerilerde benim duvar ile ters düşüyoruz.

Bu borsa kesinlikle birilerinin parasını alıp başkasına vermek üzere kurulmuş şeytani bir düzen.

8.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Volkswagen, sebebi bilinmeyen sistem arızası sebebiyle araç üretimini durdurdu -AA

- Volkswagen Grubu'nun Porsche ve Audi markalarının da söz konusu arızadan etkilendiği, konunun araştırılması için kriz masası kurulduğu bildirildi

BERLİN (AA) - Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in bilgisayar sisteminin büyük bir arızadan etkilendiği ve şirketin birçok fabrikada üretimi durdurmak zorunda kaldığı bildirildi.

Alman Haber Ajansının (DPA) haberine göre, Volkswagen'in genel merkezi olan Wolfsburg'daki tesisinde, "bilgisayar sistemi ağında" bir kesinti tespit edildi.

Ağdaki kesinti, bugün öğle saatlerinden beri devam ederken, şirketin Almanya'daki 4 araç fabrikasında üretim askıya alındı.

Wolfsburg, Emden, Zwickau ve Osnabrück Kassel, Braunschweig ve Salzgitter'deki parça fabrikaları da söz konusu bilgisayar sistemindeki arızadan etkilendi.

Şirket Sözcüsü, Volkswagen Grubu'nun Porsche ve Audi markalarının da söz konusu sistem arızasından etkilendiğini aktararak, arızanın kaynağını araştırmak için kriz masası kurulduğunu bildirdi.

Sözcü, siber saldırı ihtimalini de dışladı.

- Arıza, yalnızca Almanya ile sınırlı değil

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt'ın haberinde, söz konusu arızanın yalnızca Almanya ile sınırlı olmadığı, Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen'in diğer ülkelerdeki fabrikalarının da etkilendiği ifade edildi.

Volkswagen'in ofislerindeki bilgisayarlarda, e-posta iletişimi gibi merkezi uygulamaların çalışmadığı da haberde belirtildi.

- Toyota'nın da üretim sisteminde arıza meydana gelmişti

Dünyanın en büyük otomobil satıcısı Toyota da ağustosta üretim sistemindeki bir arıza nedeniyle 4 tesisindeki 28 montaj bandında bütün operasyonları durdurmak zorunda kalmıştı.

Toyota, Japon tedarikçisi Kojima Industries'in bilgisayar sistemlerinin siber saldırıya uğramasının ardından Mart 2022'de tüm fabrikalarını kapatmak zorunda kalmıştı.

Toyota'nın 14 fabrikasındaki 28 üretim hattının tamamı etkilenmişti.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    Arıza devam ederse DOAŞ ı etkiler/mi?

YTD

Sayfa 911/1001 İlkİlk ... 411811861901909910911912913921961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •