Sayfa 918/1002 İlkİlk ... 418818868908916917918919920928968 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,337 - 7,344 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Katilım tarafında Mps ile Kpc ye baktığımda getiri de son 3 ay ikisi de %21, son 1 ay da bariz fark var, kpc 7 mps 1.

Rbh yi saymıyorum, 2 senedir kıstasıyla neredeyse birebir paralel giderken, son 1 ay muazzam ayrıştı. Sn hayrani, görüştüğünde ekstra bir durum yok demişler. Tekrar kıstası ile açılan makas kapanabilir.

Ocak ayında qinvest, katılım hisse fon çıkaracak. Bes hesabımda Keh katılım hisse fonu var, gayet istikrarlı.

Hedef portföy'de katılım hisse fon üzerinde çalışıyor.

Bu ay sonuna kadar Mps yi taşımaya devam edeceğim, ay sonu kendi kriterlerime göre tekrar değerlendireceğim.
    Şimdi şöyle bir durum var. Bir fonun taşıdığı hisse sayısını, aylık hisse değişimine bölünce, çok kabaca hisse dönüşüm oranı bulunuyor. Tabi bu arada ortalama bir hisseyi ne periyotta taşıdıkları da. Çok kabaca portföyün etkili yüzdesinin %30 olduğunu kabul edersek, bunun değişimi için geçmesi gereken süre de bulunabiliyor. Yani fonun hiç müdahale edilmezse, normalize olup medyan değerlere yapışması. Yani bir arabanın direksiyonu bozulunca gittiği süre gibi. Mps için bu süre 3 ila 4 ay. Önümüzdeki ay normalizasyona gidip gitmediğini iyice belli eder, ancak relatiften normalizasyona/medyan değerlere geçiş eğimi son bir buçuk ayda çok sert ve ısrarla sürüyor, vasfını çok seri yitiriyor, benim hesaplamalarıma göre. Yönetim değişikliğinden sonra %30 etkin değişime yaklaştığı süre ile de uyuşuyor kabaca.

Ama yine de bilinmez, haklısın izlemekte yarar var. Belki de yeni yöneticiler eskisinden iyi yönetecek ileride. Ancak veriler bunu göstermiyor.
    Ben sadece bu bilgiyi kontrol etmeyişime kızıyorum kendime, gözümden kaçmış. İnsanlara bu bilgi takip edilmeli her yatırım fonu için derken, kendim etmemişim.
    Selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Şimdi şöyle bir durum var. Bir fonun taşıdığı hisse sayısını, aylık hisse değişimine bölünce, çok kabaca hisse dönüşüm oranı bulunuyor. Tabi bu arada ortalama bir hisseyi ne periyotta taşıdıkları da. Çok kabaca portföyün etkili yüzdesinin %30 olduğunu kabul edersek, bunun değişimi için geçmesi gereken süre de bulunabiliyor. Yani fonun hiç müdahale edilmezse, normalize olup medyan değerlere yapışması. Yani bir arabanın direksiyonu bozulunca gittiği süre gibi. Mps için bu süre 3 ila 4 ay. Önümüzdeki ay normalizasyona gidip gitmediğini iyice belli eder, ancak relatiften normalizasyona/medyan değerlere geçiş eğimi son bir buçuk ayda çok sert ve ısrarla sürüyor, vasfını çok seri yitiriyor, benim hesaplamalarıma göre. Yönetim değişikliğinden sonra %30 etkin değişime yaklaştığı süre ile de uyuşuyor kabaca.

Ama yine de bilinmez, haklısın izlemekte yarar var. Belki de yeni yöneticiler eskisinden iyi yönetecek ileride. Ancak veriler bunu göstermiyor.
    Ben sadece bu bilgiyi kontrol etmeyişime kızıyorum kendime, gözümden kaçmış. İnsanlara bu bilgi takip edilmeli her yatırım fonu için derken, kendim etmemişim.
    Selamlar.
    MPS de gerçekten çok hisse var. Biraz daha spesifik olsalar daha iyi olur.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

3. Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan olmuş. Aynı tas aynı hamam olmuş yine.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

4.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Ktm %+0,409
    sua %-0,111
    opb %-0,735
    nnf %-1,339
    Teşekkürler. nnf eksi mi ? pıff. kötü bir gün oldu.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Teşekkürler. nnf eksi mi ? pıff. kötü bir gün oldu.
    tweet attılar. mkk da görünen hatalı diye. böyle bir günde eksi yapabilmek maharet ister

6.  Alıntı Originally Posted by adinm Yazıyı Oku
    tweet attılar. mkk da görünen hatalı diye. böyle bir günde eksi yapabilmek maharet ister
    Teşekkürler, iyi bari.

7. nnf +1.5 gibiymiş.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku

Selamlar.
    Aynen size katılıyorum sn. hellistheothers, endeks üstü getiri sağlayabilen Fon yöneticileri, ülkemizde bir elin parmaklarından nerdeyse az. Bu yüzden uzun vade yatırımcıları için aslında endeks fonlar bile iş görebilir. Çoğu fon yöneticisi uzun vadede endeksin altında kalıyor. Yakından takip etmek gerekir.

Bu arada bugün veri sistemlerinde ariza var sanırım, ziraat kendi ppf sini bile 9da anca girebildi.

Yarın bazı fonlarda farklı fiyatlamalar ve düzeltmeler görebiliriz.

Sayfa 918/1002 İlkİlk ... 418818868908916917918919920928968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •