Onemli Gunler Banner
Sayfa 92/136 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon
Arama sonucu : 1086 madde; 729 - 736 arası.

Konu: TATGD - Tat Gıda

Alıntı Originally Posted by baddog Yazıyı Oku
    çağrı fiyatı .....hisse satış fiyatı....1.21....

Yüksek maliyetten kurtulmak için....hisseyi yukarı atmak zorunda....

Aklın yolu bir....!!!!!!!!!!

--2022 de karel in satış sürecinde bulundum...fiyat epey yukarıya çekildiği için çağrı olmadı sanırım...olduysa da sembolik bir çağrı olmuştur...hatırlamıyorum bile...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    https://www.mersinkent.com/haber/ahb...dik-16339.html
    https://www.tatlog.com/haberler/

tat markasını-amblemini kullanma 2012 yılından beri var...
    2. kuşak çok başarılı olmuş, çekirdekten yetişme...sektörde ciddi deneyimleri var, özellikle ihracatta, salça fiyatları yurtdışında 2.5-3/kg eurodan satılıyor....

yeni grup, satış pazarlama ve genel yönetim giderlerini kısmada TUKAŞ seviyesine geldiğinde çok ciddi karlar açıklayabilir...
    2022 yılı içinde yapılan bir söyleşi: 10-08-2022

.. şu anda dünyada domates kıtlığı var. Bizim üretimimiz iyi. Şu an salçacı olmak altın madeni sahibi olmak gibi bir şey.â€
    https://merko.com.tr/merhaba-dunya/

--altın yılda TUKAŞ %39 brüt kar marjı yaparken, TATGD %29 anca yapabildi(!!??)...oysa ki parakende satış fiyatı TAT da daha yüksek, ihracat miktarı da da fazla idi.... neden böyle oldu??

hadi satış-pazarlama-genel yönetim giderlerini, KOÇ hold. in aldığı haracı kabul ettik...
    brüt kar marjı neden çok düşük kaldı???, domatesin-diğer hammaddelerin alış maliyeti ayni, elektirk gideri ayni personel sayısı üretim miktarı ile ayni oranda-benzer...senin marka değerin de var ve daha yüksek fiyattan satıyorsun...niye böyle??

............2022 yılı dolar bazında:

............CİRO..satış-pazarlam-genel yön. gideri toplamı
    TATGD=168.362-----25.911
    TUKAŞ=241.411-----10.770

--ciro %43 daha düşük iken; satış pazarlama ve gnel yönetim gideri %41.5 daha yüksek....

(kader ağlarını önceden örmeye başlamış, haberimiz yok).

4. Şirket el değiştirdi alan patronun maliyeti 36.07 lira Alan kişi para kazanmak isteyecektir illakin

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Yıldız pazar hisselerinde 1 ay
    Diğer grup hisselerinde 6 aylık ortalama
    Ancak açıklamanın yapıldığı ilk günden geriye doğru bulunan ortalama fiyat.
    Satış fiyatı yüksek ise o fiyat çağrı fiyatı oluyor bikdigim kadarıyla.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar
    Yüzde 49 olduğu için çağrı olmadığına dair yutubu fhilip capital yayınında soylediler.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar

Genel Esaslar

Herhangi bir kişi veya birlikte hareket ettiği kişiler tarafından, hedef ortaklığın sermayesini temsil eden paylarının kısmen veya tamamen iktisap edilmesi suretiyle yönetim kontrolünün elde edilmesi halinde, hedef ortaklığın sermayesini temsil eden diğer paylarını elinde bulunduran tüm pay sahiplerinin haklarını koruyacak şekilde pay alım teklifi yapılması zorunludur. Birlikte hareket etme kavramı aşağıda açıklanacaktır.

Zorunlu pay alım teklifi esas itibariyle yatırımcıları korumayı amaçlar.
    Bu nedenle, ortaklığın pay sahipliğinde herhangi bir değişiklik olmasa dahi, ortakların kendi aralarında yapacakları anlaşmalarla yönetim kontrolünü ele geçirmeleri sonucunda da pay alım teklifi zorunluluğu doğar.

https://www.erdem-erdem.av.tr/bilgi-...y-alim-teklifi

yönetim kontrolünü elde etme yeterli...
    KOÇ sattıktan sonra yönetimde bulunmayacağına göre

**bugün memişoğlundan bir açıklama gelir kanımca...

7. burdakı en onemlı konu benım acımdan hersey dogruysa sırketın gercek ederı 36 tl bundan sonrakı tatgd yatırımlarımla ılgılı bu fıyatı baz alacagım
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Ortaklığın yönetim kontrolüne sahip ortaklarından paylarının bir kısmının satın alınması sonucunda, satın alanın; ortaklığın oy haklarının %50’si veya daha azına sahip olması koşuluyla, bir yazılı sözleşme çerçevesinde pay devri öncesinde yönetim kontrolüne sahip ortak ile ortaklığın yönetim kontrolünü eşit veya daha az bir oranla paylaşması.

böyle bir anlaşma olsaydı muafiyet olabilirdi...

Sayfa 92/136 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •