Sayfa 920/1023 İlkİlk ... 4208208709109189199209219229309701020 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 7,353 - 7,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    sevgili dr. , aha 100'ü geçtik..bir %1 daha ellerinden öperler..
    İnan; yine işlem tamam dostum

2. Dolardaki yükselişin kesinlikle iktidarı değiştirmeyeceğini düşünüyorum,bu konuyla ilgili yapılan bir ankette doların yükselişini dış mihraklara bağlayanların oranı %40 ların üzerindeydi,hükümeti sorumlu görenler ise bayağı azınlıktaydı,sadece fakirleşiriz son süratle ama bu şartlarda iktidar değişmez diye düşünüyorum..

3. Bu arada geçen hafta Londra swap piyasasında TLUSD swap faizi bir ara %17.8'i vurup çekmiş. Neredeyse tcmb'nin teklif ettiği TL faizinin *430 bazpuan* üstü.
    Eğer tcmb biraz daha zorlarsa sadece döviz piyasası değil para politikası da tamamen Londra'dan idare edilmeye başlayabilir.

Tcmb'nin güvendiği tek bir fiziksel kanun var. TL satürasyonu. Londra'da doları verip karşılığında TL alıp %17.8 faiz ödeyenlerin, çoğunluğu döviz spekülatörlerinden oluşan bir gruptan ibaret olduğunu düşünüyor olabilir.

Peki ya öyle değilse. Ya yılan kendi kuyruğunu ısırdı ve yemeğe başladıysa????
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Talimat verdim bankama sabah 9 da. Yarın 13:30 gelin dediler bakalım fizikiye geçiyoruz hayırlısıyla.

Bahçeme derin bir kuyu kazdırdım bahçıvana.
    Kimlik bilginiz var. Ya yarın öbürgün getir bakalım o dolarları yoksa cezasını öde derlerse ?

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Dolardaki yükselişin kesinlikle iktidarı değiştirmeyeceğini düşünüyorum,bu konuyla ilgili yapılan bir ankette doların yükselişini dış mihraklara bağlayanların oranı %40 ların üzerindeydi,hükümeti sorumlu görenler ise bayağı azınlıktaydı,sadece fakirleşiriz son süratle ama bu şartlarda iktidar değişmez diye düşünüyorum..
    Yüzde 42 o oran .Zaten CB nın da AKP nin de alacağı oy o kadar.Bu rakam yetmiyor işte püf noktası orda.

Alıntı Originally Posted by SaKaR54 Yazıyı Oku
    Kimlik bilginiz var. Ya yarın öbürgün getir bakalım o dolarları yoksa cezasını öde derlerse ?
    Harcadım der.Kaybettim der.Amcamın oğluna verdim der.Düğünlerde millete takı taktım der .Der oğlu der.

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Yüzde 42 o oran .Zaten CB nın da AKP nin de alacağı oy o kadar.Bu rakam yetmiyor işte püf noktası orda.
    Dolar 20 TL olsun kabul. Yeter ki gitsinler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by SaKaR54 Yazıyı Oku
    Rahatlıkla yasa çıkarıp geçmişe şamil yapabilirler...

Ama halkımızın zekasıyla ve de vereceği yanıtlarla başa çıkmazlar...

Dünyada işini gücünü bırakıp tüm enerjisini vergi ödememek için yollar bulmaya adayan başka bir halk bulmak zordur.

Eee. Bizim bürokrasi de bu halkın çocuğudur...

Yapar bir şeyler...

Sayfa 920/1023 İlkİlk ... 4208208709109189199209219229309701020 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •