Sayfa 920/997 İlkİlk ... 420820870910918919920921922930970 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 7,353 - 7,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ayhan yazilanlara cvp vermek istedim
    Sakin olurmusun
    Saygi cercevesinde fikrimizi paylasabiliriz
    Burasi bu amacla var dostum
    dolar yatırımı yapan adamlara gelip ahan şu 5.63 düşecek az sonra 5.50 altı haftaya 5 sonraki hafta 3,5 atacaksınız yazılarından hoşlanmıyoruz. mazoşist değiliz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    dolar aytırımı yapan adamlara gelip ahan şu 5.63 düşecek az sonra 5.50 altı haftaya 5 sonraki hafta 3,5 atacaksınız yazılarından hoşlanmıyoruz. mazoşist değiliz
    Tamam onun ozrunu diledim. Yanlis yere yazmisim dedim ama bazi arkadaslar hakkimda yazinca bu sabah cvp yazma geregi duydum hocam
    Haklisiniz ama ozrumu diledim.

Bende bist ve foncuyum
    Biri gelip bizim sayfamizda borsa cokecek dese ben de kizarim ne diyim

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Tamam onun ozrunu diledim. Yanlis yere yazmisim dedim ama bazi arkadaslar hakkimda yazinca bu sabah cvp yazma geregi duydum hocam

Bende bist ve foncuyum
    tamam teşekkür ederim sağol kolay gelsin
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku

Bende bist ve foncuyum
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    tamam teşekkür ederim sağol kolay gelsin
    Tartışmada sergilemiş olduğunuz uzlaşmacı ve/veya olgun tavırlarınızdan dolayı her ikinize de tşk ediyorum...
    Amacın "nasıl laf çakıyorum" değil de doğruyu bulmak olduğunu bizlere bir kez daha gösterdiniz....
    Tşkler
    Umarım herkes kendi payına düşeni almıştır....

Amaç hasıl olmuştur ve kapanmıştır..

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

5. Sanayi Üretim Endeksi, Eyl'19 - TA sanayi üretimi geçen yılın aynı ayına göre %3,4 arttı; MTA sanayi üretim endeksi ise önceki aya göre %3,2 arttı.

Tarım ÜFE, Eki'19 - Tarım ÜFE aylık %1,70 arttı. Buna göre artış yıllık %18,22 oldu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Erdoğan'ın ABD gezisinden bende iz bırakan intibalar:

* Trump'ın daha önce gönderdiği utanç verici mektubu Erdoğan kendi sesiyle de tespit edildiği gibi "bu mektupları bugün sayın başkana takdim" etti.. Bir kez daha utandım.

* Erdoğan'ın terörist diye vurgulamaktan artık yorulduğu ve ismen verdiği Kürtleri, ABD ve de Trump, aynen Erdoğan'a baktıkları gibi dost ve müttefik olarak kabul ediyorlar. Bu ziyarette bunu bir kez daha hem Erdoğan hem de bizler gördük.

* Rusya'dan taktik olarak alındığı anlaşılan S 400 ler konusunda ABD den bir adım geri adım atılmayacağını hepimiz anladık.

* Tüm laf ebeliğine karşın bu anlamsız ve de onur kırıcı ziyaretin hiç bir olumlu yönü olmadığını üzülerek not ettik. Ermeni soykırım tasarısının bloke edilmesi falan öze taalluk etmeyen tümüyle teatral spekülatif yaklaşımlar.

O bildik fıkradaki soruyu soralım kendimize: Biz bu kadar moku neden yedik?

Hadi aklımızdaki yanıtı da verelim: Piyasada alıp yürüyen dedikoduya göre, Erdoğan ve ailesinin mal varlığı soruşturmasını önlemek için mi acaba?
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 14-11-2019 saat: 11:52.

7. ürkiye, OECD ülkeleri arasında ücretli emekçilerin vergi yükünün en ağır olduğu ülkeler içinde yer alırken, emekçiler milli gelirden aldıkları pay açısından son sıralarda yer alıyor.

OECD ülkelerinde doğrudan vergilerin (gelir vergisi, kurumlar vergisi, emlak vergisi vb.) toplam vergi gelirleri içindeki ağırlığı yüzde 65’ler civarındayken, bu oran Türkiye’de sadece yüzde 35. Türkiye’de vergi gelirlerinin yüzde 65’ini dolaylı vergiler (Gelir durumuna bakmaksızın herkesten eşit oranda alınan KDV, ÖTV gibi tüketim vergileri, damga ve harç vergileri vb.) oluşturuyor.

Türkiye gibi faiz ve rant gelirlerinin ön planda olduğu ülkelerde vergi yükü ağırlıklı olarak ücretli emekçilerin üzerinde yoğunlaşıyor. Vergi sisteminin yüksek gelirli kesimleri es geçip, patronlara çeşitli ayrıcalıklar sağlanması nedeniyle vergi gelirleri önceden belirlenen hedeflerin gerisinde kalıyor. Vergi gelirlerini arttırmak için yapılan her düzenlemeden en çok emekçiler etkileniyor

İktidarın sermaye yanlısı vergi politikalarının kaçınılmaz bir sonucu olarak, emekçilerin her zaman patronlardan daha fazla vergi ödediğini görüyoruz. Örneğin 2018 yılında ücretlilerden kesilen gelir vergisi 83.3 milyar lirayken, şirketlerin ödediği vergi 78.6 milyar lirada kalmış. 2019 ve 2020’de bu farkın ücretliler aleyhine daha da büyümesi bekleniyor.

Yıllardır vergi dilimi aralıkları açıklanan ‘yeniden değerleme oranı’nın altında bir oranda arttırılıyor. Bu durum emekçilerden kesilen vergi miktarının da istikrarlı bir şekilde artmasına, ücretlilerin bir üst vergi dilimine daha erken girmesine, dolayısıyla her yıl daha fazla gelir vergi ödemesine neden oluyor. Ücretli emekçilerin kazancının dörtte biri daha cebine girmeden vergi, prim, fon vb. kesintilerle geri alınıyor.

8. Bir ters indikatör kolay yetişmiyor .

Sevin öpün koklayın onları

Onlar bize lazım çok

Sayfa 920/997 İlkİlk ... 420820870910918919920921922930970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •